Eugenie Koblížková: O klavírním myšlení Ivana Klánského

Eugenie Koblížková je jedna z nejnadšenějších klavírních pedagožek, kterou znám. Její četné aktivity přinášejí velkou hodnotu naší klavírní komunitě, a to jak učitelům, tak žákům všech úrovní hry, ale hlavně dětem. 

Její nejnovější počin je vydání knížky Klavírní myšlení Ivana Klánského, slavného českého virtuóza a špičkového pedagoga, jehož metodika výuky je tak osobitá a geniální, že ani nenacházím slova, kterými bych dokázala Eugenii poděkovat za to, že s panem profesorem naplánovala a finalizovala tento velký projekt. Knížka je nyní čerstvá a voňavá na světě, jen se do ní začíst a začít načerpávat inspiraci.

Oslovila jsem Eugenii, zda by se mnou nechtěla udělat rozhovor o nově vydané knížce, a ona nejen, že nadšeně kývla, ale naše debata se nakonec stočila i k dalším zajímavým tématům, která vám přinesou inspiraci a obohacení. Náš rozhovor najdete níže!

Jak si poslechnout náš rozhovor

Pokud se rádi díváte na videa:

Pokud raději posloucháte podcast:

Eugenii jsem vyzpovídala ji o jejích klavírních aktivitách i o tom, jak vznikala knížka Klavírní myšlení Ivana Klánského.

Co se zajímavého dozvíte:

  • Poznáte nadšenou pedagožku Eugenii Koblížkovou 🙂
  • O pravidelných seminářích pro pedagogy a modelovou výuku žáků u pana profesora Ivana Klánského pořádaných na ZUŠ Dobřichovice
  • O klavírní soutěži Středočeské Pianoforte, která má za cíl motivovat děti ke krásným výkonům a uděluje všem ocenění za odvedenou práci
  • O panu profesorovi Ivanovi Klánském a jeho geniálním způsobu výuky
  • O nově vydané knize Klavírní myšlení Ivana Klánského
Tady je několik praktických odkazů pro vás.

Kde si koupit knihu Klavírní myšlení Ivana Klánského

V českém jazyce zakupte přes tento odkaz.

Knížka vyšla i v anglickém jazyce a bude možné ji objednat na Amazonu.

Kdy se koná další seminář s Ivanem Klánským

V rámci rozhovoru nás Eugenie pozvala na další živé setkání s panem profesorem Klánským, které se uskuteční 13. 11. 2021 v rámci konání klavírní soutěže Středočeské Pianoforte v Říčanech u Prahy, v budově staré radnice, kde je zbrusu nový koncertní sál vybavený nádherným křídlem Steinway. V rámci semináře proběhne i prodej knihy a autogramiáda.

Pro přihlášení na seminář a více informací napište přímo Eugenii na tento e-mail: eugenie.k@seznam.cz

ZUŠ v Dobřichovicích

Eugenie založila ZUŠ v Dobřichovicích, která se nachází v malebné prvorepublikové vilce s krásnou zahradou v ještě malebnějším městečku Dobřichovice jižně od Prahy. Zde se klavírní semináře pana Klánského pořádají pravidelně již 11 let. Pokud byste měli chuť se na seminář přihlásit, kontaktujte agenturu Tanja Classical Music Agency. E-mail je tanja@koncertniagentura.cz, nechte se zařadit na seznam zájemců o další semináře pana Klánského. 🙂

Kromě veškeré té inspirace, kterou můžete načerpávat v tomto článku a našem rozhovoru, můžete udělat ještě jeden malý krok k tomu, aby vám klavírní inspirace chodila přímo do vaší e-mailové schránky. Pokud ještě neodebíráte moje e-maily, staňte se součástí mojí klavírní komunity a nechte se vést a mějte z hraní na klavír ještě větší radost!

Přihlásit k odběru

Přeji vám mnoho krásných chvil u klavíru!

Komentáře
Eva Lorenc