Jediný ucelený online kurz, který potřebujete, abyste se naučili hrát na klavír.


Je vaším snem naučit se hrát pro radost na klavír, ale neměli jste ještě příležitost začít?

V minulosti jste se už učili hrát nebo jste samouci, ale máte pocit, že jste „věční začátečníci“?

Rádi byste pomohli svým dětem při cvičení na klavír, ale nemáte žádné hudební základy?

Už nemusíte čelit zklamání, že jako dospělé vás do školy na klavír nevezmou, ani smutnit, že jste skončili na dlouhé čekací listině, protože všichni dobří učitelé klavíru mají plno.

Začněte se učit hrát na klavír tady a teď.

Někdy vám v tom, abyste se naučili hrát na klavír, brání množství překážek. Nejčastěji mi píšete, že se bojíte začít, protože:

► Máte špatné vzpomínky na hodiny klavíru z dětství, kdy jste chodili k učiteli, který se ve vás snažil spolehlivě zadusit lásku k hudbě, a po každé hodině jste si balili noty se slzami v očích.

► Ve vaší rodině nikdo nehraje na hudební nástroj, takže ani nevíte, jaký nástroj si pořídit nebo jaké jsou možnosti.

► Nemůžete sehnat učitele. To je velmi běžný problém. Učitelů je málo, dobrých učitelů ještě méně, a pro dospělé začátečníky se málokdy najde jiná možnost, než chodit na klavír soukromě. Jenže všude mají pořád plno, a když už se uvolní místo, tak se vám to zrovna nehodí.

Je tolik dospělých, kteří se touží naučit hrát na klavír
jen tak pro radost, ale nepotřebují se stát virtuózy.

Byla jsem mile překvapená, jak moc byl tento kurz OSOBNÍ, i když byl online. Někdy jsem měla pocit, že Eva je u mě v obýváku, protože hned věděla co nám nepůjde a jak to trénovat a dokonce věděla, kdy začneme nestíhat a být nervózní, takže zase všechny uklidnila. Kurz je pečlivě propracovaný, takže ho zvládne každý, kdo jen chce a má vůli. Já jsem spokojená, protože jsem si splnila svůj dětský sen. A určitě budu pokračovat i v hraní, ale také v dalším kurzu pro pokročilé. Eva je profesionální pedagog a nevytvořila jen kurz, který dokončíte a hotovo, ale ukáže vám cestu jak na sobě pracovat dále. Děkuji.

 

Kateřina Stašková

 

Evi, moc děkuji za vytvoření on-line kurzu. Umožnilo mi to jako dospělému začátečníkovi, který potřebuje skloubit čas se zaměstnáním a zároveň chutí, se učit na klavír přesně v době kdy mohu. Celý kurz je moc pěkně připraven, doporučuji!

 

Děkuji, Vašek K.

 

Přemýšlela jsem, jak bych mohla pomoci těm z vás, kteří se toužíte naučit hrát na klavír, jak vám umožnit splnit si váš sen i přes všechny ty překážky. A našla jsem pro vás řešení.

V dnešní době internetu je možné, abyste chodili na hodiny klavíru ONLINE.

Vytvořila jsem pro vás jedinečný

ONLINE KURZ HRY NA KLAVÍR
pro dospělé začátečníky
Je to jediný kurz, který potřebujete, abyste se naučili hrát na klavír od úplných začátků tak, abyste si mohli doma poté kdykoli sednout ke klavíru a zahrát si skladby, které máte rádi.Do kurzu jsem vložila veškeré své know-how ohledně výuky hry na klavír dospělých začátečníků, které se aktivně věnuji přes 12 let, a svoje vlastní zkušenosti a dovednosti hry na klavír, které sama sbírám od malička přes 24 let.

Všechno, co vás v online kurzu budu učit, učím i své studenty na hodinách klavíru tak, jak to budu učit i vás. Mám léty praxe vyzkoušené a ověřené metody a postupy výuky hry na klavír, které bezvadně fungují, a nadšené, spokojené studenty, kteří mé hodiny milují, a které jsem naučila hrát na klavír.

A takhle to může vypadat po skončení kurzu i u vás doma:

Co se v kurzu naučíte?

Naučíte se hrát na klavír od úplných začátků po mírně pokročilou úroveň.

Nenabízím řešení, jak se snadno a rychle naučit hrát na klavír, ani jak se za pár týdnů stát virtuózem, protože vím, že takové řešení neexistuje. Nabízím vám profesionální výuku hry na klavír od úplných začátků po mírně pokročilou úroveň, které pod mým pečlivým vedením v průběhu kurzu dosáhnete.

Naučíte se na klavír efektivně cvičit.

Naučím vás efektivní postupy a metody cvičení na klavír, které vám výrazně usnadní a urychlí cvičení nových skladeb.

Naučíte se správně tvořit klavírní tón.

Správné používání váhy vašich paží při hře na klavír je základem pro vytvoření krásného klavírního tónu. V kurzu budeme pečovat o to, abyste si odnesli správné návyky.

Zorientujete se v hudební teorii.

Hraní na klavír není nikdy jen o samotném hraní. Na hru na klavír je napojená hudební teorie, bez které se u klavíru prostě neobejdeme. Veškeré nově nabyté znalosti z oblasti teorie budeme ihned převádět do praxe, abyste si je co nejrychleji osvojili a pochopili je.

Získáte širší přehled o klavírním světě.

Ukážu vám, kde si můžete sehnat nebo stáhnout noty, kde pořídit klavírní židli nebo pomůcky k hraní na klavír, předám vám mnoho užitečných rad a tipů, jak efektivně zvládat klavírní začátky.

Co se budeme učit v jednotlivých modulech kurzu?

Týden 1 – Modul 1: Pokládáme základy
V prvním týdnu postavíme pevné základy pro vaše hraní na klavír. Postupně se naučíme vše důležité pro vaše začátky u klavíru od správného sezení, přes prstoklady, orientaci na klaviatuře po kompletní rozehrávání. Budeme se věnovat správnému tvoření klavírního tónu a pokoříme základní hudební teorii.
Týden 2 – Modul 2: Hrajeme první klavírní skladby
Ve druhém týdnu se zaměříme na hraní vašich prvních klavírních skladeb. Naučíme se správně začít cvičit nové skladby a rozvrhnout si efektivně postup cvičení. Naučíme se osamostatnin ruce a hrát každou rukou jiným úhozem a v jiné dynamice. Doplníme si další praktické znalosti o čtení not. Naučíme se také hrát s pravým pedálem a správně ho používat a vyměňovat.
Týden 4 – Modul 3: Doprovody písní
Ve třetím týdnu se budeme věnovat doprovodům písní. Naučíme se doprovázet celou řadu písní pomocí dudácké kvinty a kadence. Ukážeme si stylizace doprovodů a poznáme durové a mollové akordy. Díky doprovodům si v praxi rozšíříme teoretické hudební znalosti. Po skončení tohoto modulu si budete moci doma kdykoli zahrát vaše oblíbené písničky.
Týden 5 – Modul 4: Repertoár a technika
Ve čtvrtém týdnu budeme čerpat z toho, co jsme se již během kurzu naučili a naučíme se hrát několik krásných nových skladeb, abychom rozšířili váš repertoár a zlepšili vaši techniku hry. Po skončení kurzu dosáhnete mírně pokročilé úrovně a budete mít před sebou otevřenou cestu, po které budete moci pokračovat.
Týden 3 a 6 – Docvičování a konzultace
Po prvních dvou modulech bude následovat týdenní přestávka, kdy nebudou probíhat žádné lekce, abyste měli čas všechno, co jsme se učili, uvést do praxe, poslat nahrávky ke konzultacím a získat zpětnou vazbu. Stejný týdenní prostor k docvičování a konzultacím budete mít i šestý týden kurzu, abyste vše v klidu zvládli vstřebat.

Jak bude kurz probíhat?

Pokud se přihlásíte do kurzu, dostanete ode mě 1. den kurzu přístupové údaje do členské sekce kurzu. Do členské sekce se budete moci přihlásit kdykoli a odkudkoli, stačí vám jen připojení k internetu.

V pracovní dny od pondělí do pátku budu v 9 hodin ráno otevírat přístupy do každé nové otevřené lekce kurzu. Lekce vám tedy budu uvolňovat postupně, jak budeme postupovat kurzem.

Do lekcí, které už proběhly, vám zůstanou přístupy navždy, takže si můžete kdykoli látku zopakovat a k jednotlivým lekcím se vracet.

Výuková videa jsou vedena jako běžná hodina klavíru u mne. V průběhu lekce vám vše budu vysvětlovat stejně tak, jako kdybyste byli přímo vedle mě.

Výukové materiály

Součástí kurzu jsou výukové materiály, se kterými budeme aktivně pracovat. Výukové materiály obsahují všechny skladby a cvičení k jednotlivým modulům kurzu, a také zadání domácích úkolů, které budete dostávat na konci lekcí.

Výukové materiály ode mě dostanete emailem hned po zaplacení vstupu do členské sekce kurzu. Bude totiž potřeba, abyste si je vytiskli, než kurz začne. Materiály jsou ve formátu PDF, černobílé, a mají 31 pracovních listů.

Kolik času mi zabere jedna lekce?

Výuková videa trvají průměrně 20-30 minut, někdy více nebo méně podle toho, co konkrétně v lekci budeme probírat.

Po každé lekci následují domácí úkoly, které vám zaberou zhruba 5-10 minut času.

Během lekce vás budu vybízet, abyste si video pozastavili a vyzkoušeli si zahrát to, co se právě budeme učit. Cvičit na klavír tedy budete již během lekcí, i po nich. To vám zabere zhruba okolo 15-20 min času.

Součástí každé lekce je podrobný text, v němž je rozepsaná látka lekce. Přečtení textu vám zabere přibližně 5-10 minut.

Když to všechno sečteme, budete na každou lekci potřebovat zhruba hodinu času.

Co všechno nás na společné cestě čeká?

Kurz má celkem 6 týdnů. První dva týdny obsahují 10 lekcí hry na klavír ve 2 modulech, následuje týden volna pro docvičení a konzultaci nahrávek. Poté opět dva týdny výuky, tentokrát s 8 lekcemi, a na závěr opět týden na docvičení a konzultaci nahrávek.

► Všechny lekce jsou vedené jako výuková videa s velmi přesnými návody. Uvidíte mi na ruce i na prsty, takže budete přesně vědět, jak máte vše hrát.

► Pod každým výukovým videem jsou podrobné texty, kde najdete shrnutí látky lekcí a další teoretické hudební znalosti, abyste všemu co nejlépe porozuměli. Po každé lekci také dostanete domácí úkol na procvičení probírané látky.

K tomu navíc ještě dostanete:

► Přístupové údaje do uzavřené skupiny na Facebooku speciálně vytvořené pro účely tohoto kurzu, kde se budete moct sdílet své pokroky, podělit o své myšlenky, kde poznáte ostatní spolužáky z kurzu, a kde vám budu denně odpovídat na vaše dotazy na vaší cestě hraní na klavír.

► Mou každodenní online podporu po celou dobu kurzu v naší facebookové skupině a na emailu. Velice mi záleží na tom, abyste se v mém kurzu naučili hrát na klavír, takže vám budu každý den k dispozici odpovídat na vaše dotazy a natáčet zpětnou vazbu na vaše nahrávky.

► Možnost získat individuální jedinečnou zpětnou vazbu. Během kurzu máte možnost po každém probraném modulu zasílat svoje nahrávky, které můžete natočit třeba na mobil, abych vás mohla zkontrolovat, opravit a poradit vám, na čem pracovat. Každý účastník kurzu tedy má možnost využít celkem 4x podrobnou zpětnou vazbu.

Nakoukněte dovnitř členské sekce

Takhle budou vypadat výuková videa:

A takhle to vypadá uvnitř členské sekce:

A co cena?

► Online kurz se skládá z 18 lekcí, z nichž každá trvá v celku přibližně 60 minut, a konzultací skrze nahrávky, které mi budete  posílat přes internet a já vám na ně natočím důkladnou zpětnou vazbu. Kdybyste za mnou přijeli do Prahy na 18 osobních konzultací po 60 minutách, z nichž každá stojí 600 Kč, zaplatili byste 10 800 Kč + cena za dopravu, pokud nebydlíte v Praze. Běžně se na výuku klavíru dojíždí jednou týdně, takže než byste se naučili hrát od základů po mírně pokročilou úroveň jako v tomto kurzu, trvalo by vám to 18 týdnů – celé 4 a půl měsíce.► A jak už jsem říkala ve videu, na hodiny klavíru u mne jsou velmi dlouhé fronty, někdy si počkáte i celý školní rok, než se mi uvolní jedno místo…

► Vím, že za 60 minut na osobní konzultaci bych vám nestihla ani zdaleka předat to, co jsem pečlivě vložila do každé lekce v tomto kurzu. Osobní konzultace při hraní na klavír zaujímá určitě první místo. Mnohem více byste z ní ale vytěžili, když už budete mít základy za sebou a nebudeme se muset zdržovat vysvětlováním toho, co vás naučím v kurzu, a bude prostor hlavně rozvíjet vaše hraní.

► V kurzu navíc exkluzivně získáte slevy na nákup klavírů i klavírních not, které jsem pro vás získala, a mnoho dalších skvělých bonusových materiálů. Ale nechte se také překvapit. 😉

Protože mi záleží na tom, abyste měli možnost naučit se hrát na klavír a kvalitně zvládnout klavírní začátky, ocenila jsem celý kurz na

4900 Kč vč DPH.

Co všechno je v ceně kurzu?

► Přístupy do kurzu, které máte navždy. Můžete se k jednotlivým lekcím a úkolům kdykoli vracet a opakovat si je.

► 4x detailní zpětná vazba na vaše hraní

Přístup do facebookové skupiny, kam si můžete chodit pro rady a inspiraci i po skončení kurzu.

► 14 denní garance vrácení peněz v plné výši, pokud do kurzu vstoupíte a zjistíte, že není pro vás.

P.S. Tento kurz si neklade za cíl nahradit hodiny klavíru v osobní interakci učitel-žák, ale umožnit poznat krásy klavírního světa a naučit se hrát na klavír těm z vás, kteří nemáte možnost nebo čas dojíždět na soukromé hodiny. Já vám maximálně pomůžu s tím, abyste klavírní začátky co nejkvalitněji zvládli. 🙂

Kurzem už úspěšně prošlo bezmála 600 nadšených studentů!!!
Přidáte se k nim také? 🙂

Těším se na vás uvnitř kurzu!

Bonusy

Kurz je doplněn celou řadou bonusových materiálů, které vám pomohou lépe se zorientovat v klavírním světě a vydat se pohodlně na vaši klavírní cestu. Toto jsou některé z nich:

Pro úspěšně absolvování tohoto kurzu je předpokladem, že budete mít minimálně po dobu trvání kurzu k dispozici klavír, na kterém budete moct pravidelně cvičit.Proto ode mě ihned po přihlášení do kurzu dostanete první bonus, protože vás chci na vaší cestě za vaším snem naučit se hrát na klavír co nejvíce podpořit, pokud klavír ještě nemáte.

Sehnala jsem pro vás opravdu fantastické nabídky!

1. sleva na nákup akustického klavíru

► Ve chvíli, kdy zaplatíte vstup do členské sekce kurzu, získáváte SLEVU 5-15% na první nákup klavíru od firmy Piano Classic, která má obrovský výběr nástrojů ve všech cenových hladinách. Firma má showroom v Benátkách nad Jizerou.

► Stačí, když při návštěvě či při objednávce panu majiteli doložíte potvrzení o zakoupení vstupu do online kurzu (daňový doklad, který ode mě dostanete emailem ihned po zaplacení). Sleva se bude udělovat podle ceny klavíru, na levnější nástroje dostanete slevu 5%, na dražší až 15%.

2. sleva na nákup digitálního klavíru

► Ve chvíli, kdy zaplatíte vstup do členské sekce kurzu, získáváte 5% slevu na nákup digitálního piana jakékoli značky v eshopu firmy CMI Music s.r.o..

► Stačí, když při objednávce v eshopu zadáte slevový kód, který ode mě dostanete.

3. sleva na nákup klavírních not

► Na konci kurzu vám pošlu slevu na nákup klavírních not v eshopu s obrovským výběrem not pro klavír eNoty.eu, abyste mohli po skončení kurzu začít hrát další krásné skladby.

► Stačí, když při objednávce v eshopu zadáte slevový kód, který ode mě dostanete.

A co říkají novopečení absolventi kurzu?

Ke kurzu hry na klavír pro dospělé začátečníky jsem se dostala tak trošku oklikou – syn se hrozně chtěl naučit hrát na piano, v té době jsem úplnou náhodou narazila na Evčiny stránky a na úžasný e-book Pohádkové čtení not. Po jeho přečtení syn nastoupil do ZUŠ nejprve na keyboard, neb z různých důvodů jsme piano mít doma nemohli. Předsevzala jsem si, že se zkusím také něco naučit, hodně mě to lákalo, ale syn se učil neskutečným tempem, tak jsem ani nestačila začít  Na podzim jsem zaregistrovala, že bude probíhat nějaký kurz na klavír, dost jsem o něm přemýšlela, ale přeci se nemůžu přes internet naučit hrát na klavír !!? Mezitím stihl proběhnout i druhý běh a zase to ve mně hlodalo – zkusit, nezkusit a když mi pak na jaře do emailu dorazila zpráva, že se otevírá již třetí běh kurzu, okamžitě jsem poslala přihlášku, vždyť co víc se může stát, než že to nezvládnu. Zvládla, všichni jsme to zvládli a když jsem to zvládla já, tak už se na klavír naučí opravdu každý. Nemusí a už ani nebudou z nás Mozartové, ale je skvělé umět si zahrát nějakou pěknou písničku či skladbičku jen tak pro radost.

Online kurz mi dal strašně moc, každému, koho hra na klavír láká a nemá jako já možnost ani čas docházet někam na hodiny, vřele doporučuji. Ani ve snu by mě nenapadlo, že online kurz může být tak skvěle a dopodrobna propracován, videa jsou názorná, všechna látka srozumitelně vysvětlena a předvedena, a pokud nebylo něco jasné Evička nám byla k dispozici a vždy velmi ochotně zodpovídala naše dotazy. Již dlouho jsem nebyla z něčeho tak nadšená. Každé ráno jsem nemohla dospat, abych si pustila další lekci, někdy jsem vydržela až do půlnoci, abych si alespoň lekci pustila a hned jsem se na druhý den měla na co těšit. Stejně jako většina lidí nemám času nazbyt, cvičila jsem a cvičím v pozdních večerních hodinách, sousedi to díky sluchátkům, které mám v digitálním pianu zapojeny, přežívají bez újmy 🙂 Kurz jsem začínala na keyboardu a končila na pianu, na které jsem díky kurzu dostala i super slevu. A co bylo na celém kurzu nejlepší byla zpětná vazba, absolutně vůbec jsem nečekala, že mi zpátky na můj email přijde tak podrobné zhodnocení mého hraní včetně názorných doporučení, jak techniku hry ještě vylepšit. Z každé zpětné nahrávky čišel optimismus a neskutečná podpora. Jo a nesmím zapomenout na tu spoustu bonusů a dáreček, který nám přišel až domů. Už teď se moc těším na pokračovací kurz. Evi, díky moc za vše, je vidět, že to děláš s láskou.

Lenka Charvátová

S kurzom som bol veľmi spokojný, je veľmi dobre pochopiteľný a zruzumiteľný pre hocikoho, je to premyslené do každého bodu, naozaj na veľmi vysokej úrovní. Škoda že to už končí, keby v budúcnosti ešte náhodou plánujete pokračovanie kurzu pre mierne pokročilých dajte vedieť, rád sa toho zúčastním.

Robert Légeň

Mým dětským (nesplněným snem) bylo naučit se hrát na klavír. Když jsem v zimě na Internetu objevila stránky Evičky s informací o online kurzu pro dospělé začátečníky, ucítila jsem, že tohle by mohla být má šance splnit si svůj sen. V době, kdy jsem stránky objevila, nebyl ještě jarní kurz otevřen, tak jsem dala svému příteli tip na dárek k narozeninám a vypustila jsem to z hlavy. A na jaře to přišlo – dostala jsem tento kurz jako dárek a musím říct, že to byl asi nejhezčí dárek v mém životě. 🙂 Šla jsem do kurzu s nadšením a zvědavostí, ale moc jsem si neuměla představit jak to bude fungovat, jestli se opravdu tímto způsobem dokážu něco naučit. – Kurz mě absolutně pohltil. Za posledních 5 týdnů jsem se pořádně nevyspala a nevím, co je to televize, prostě všechno šlo stranou, byl jen KLAVÍR – ke klavíru jsem se dostávala až pozdě večer a trénovala do noci, ale stálo to za to. 🙂 Evička má lekce zpracované velmi srozumitelně a názorně, takže je radost podle nich vše nacvičit. Z čeho jsem byla ale úplně nejvíc nadšená, je zpětná vazba od Evičky na mé zaslané nahrávky. Ta absolutně předčila všechna má očekávání. Evička je velmi trpělivá a důkladná, vysvětlí vše názorně a do detailu, takže pak už jen stačí si to pouštět pořád dokola a čekat, až ta zpětná vazba dojde až do mozku a ten přinutí ruce, aby dělaly to, co mají a tak jak mají. 😀

Jsem nadšená z toho, co jsem se v tak krátké době dokázala naučit a věřím, že s těmi to základy dokážu časem zahrát i složitější skladby. Tento kurz doporučuji opravdu všem, kteří si chtějí udělat radost/splnit si sen a naučit se hrát na klavír.

Monika – novopečená pianistka 🙂

Po přečtení Vaší reklamy na FB jsem si říkala, co to je za blbost… s prominutím, ale fakt doslova jo…. přeci dospělý člověk se nemůže naučit hrát na piano a k tomu oběma rukama a ještě tak, aby vše znělo trošku melodicky….No … k rozhodnutí mi stačilo pár dnů – zvědavost nebo možná zvídavost 🙂 byla silnější!!!! Řekla jsem si – buď přijdu o vložené peníze a nebo se něco fakt naučím… 🙂
A dnes? Umím prstoklad, vím základní pojmy z hudební teorie, překonala jsem se v poznávání not v basovém klíči … zázrak!!! A za ten Vám opravdu z celého srdce děkuji!!! Díky za Vaši trpělivost při zpětných vazbách, při učení nových věcí, za názorné natáčení videí a hlavně za Váš lidský přístup!!!!A mé doporučení pro všechny budoucí žáky???

Nebojte se !!!! Ničeho!!!! Rozhodněte se, splňte si svůj sen, věnujte hudbě chvilku ze svého volného času!!! Stojí to za to!!! Eva je opravdu MISTR ve svém oboru!!! Přesně ví, jak vše vysvětlit a předat své umění svým žáčkům!!! 🙂 Pokud si říkáte, že příliš volného času nemáte, věřte, že patřím přesně k této skupině lidí – mám doma 3 děti, chodím do práce pomalu na úvazek 2,0 a hře na klavír jsem se věnovala skoro vždy v nočních hodinách. Ale po dlouhé době jsem dělala něco opravdu jenom sama pro sebe!!!

Daniela Kolbabová

Také bych chtěla touto cestou moc poděkovat Evě za skvělou příležitost – splnit si svůj sen a naučit se hrát na klavír! Jsem moc šťastná, že jsem na vás náhodou na FB narazila, ani vlastně nevím, jak 🙂 Mám půjčené staré klávesy bez stojánku a hraji celou dobu na žehlícím prknu! Líp to prostě vymyslet nešlo, ale i tak si to užívám a hraju s nadšením! 🙂 Ale teď, když už jsou slyšet moje první úspěchy a doma vidí, že to fakt myslím vážně a nechci to vzdát, tak se snad dočkám i vlastního nástroje! A tady důkaz, že nekecám, nic mě nemohlo zastavit!

Veronika Němečková

Všem, kteří máte nesplněný sen, naučit se hrát na klavír, váháte a máte pocit, že už to ve vašem věku nemá cenu, klidně hoďte obavy za hlavu a zkuste tenhle kurz! Zažijete radost z učení, radost ze zahrané písničky, naučíte se noty!!! Všechno v klidu a pohodlí doma, kde vás nic nestresuje. Jsem na tom stejně, nikdy jsem u klavíru neseděla, ač jsem si moc přála umět zahrát melodii, zkrátka si sednout ke klávesám a zahrát si něco hezkého. Ve zralém věku už to do hlavy leze pomalu, ale vážně to jde! Za měsíc nás úžasná paní učitelka, průvodkyně, rádkyně provedla základy a díky ní po měsíc trvajícím kurzu dokážu, co jsem si vysnila, sednu si a zahraju si písničku. Ne dokonale, je to běh na dlouhou trať, ale díky neustálé pomoci paní učitelky to jde pořád lépe.

Navíc si můžu kdykoliv zopakovat kteroukoli lekci, přístupy do kurzu zůstávají, takže člověka opravdu nic nehoní a nemusíte mít strach, že něco nestíháte, nebo něco zapomenete. Takže vzhůru do toho, hrajte si, bavte se, já už vím, že mám další báječnou zábavu do konce života! Držím palce a užijte si báječný kurz!

Andrea Fraňková

Celý on-line kurz byl úžasný a naprosto předčil mé očekávání. Nebylo to totiž jen o samotné hře na klavír. Svým laskavým přístupem, pozitivní energií, péčí o nás, studenty a láskou k tomu co děláte (ta láska čišela z každého vašeho videa, materiálů, bonusů a dárečků) jste tomu přidala hodnotu, která se jen těžko vyjadřuje slovy nebo nějakou finanční částkou. Děkuji úplně za všechno!! Děkuji za vaši zpětnou vazbu. Ve formě videa to bylo super, jsem ráda, že vím, na čem konkrétně pracovat. Ještě jednou ze srdce děkuji!

Jana Kamarádová
novopečená pianistka, naplněná vděkem, že mohla být u toho

Očekávala jsem, že kurz bude důkladně promyšlený a perfektně připravený. Skutečný obsah a zpracování ale předčily moje očekávání. Před každou lekcí trošku trnu, aby nepřišlo něco, co už nezvládnu. Nakonec se to ale díky Eviným radám a tipům vždycky podařilo zvládnout, kolikrát nestačím žasnout, jak to jde najednou lehce. A tak se těším na každou další výzvu a virtuální setkání s laskavou a přitom důslednou paní učitelkou. Vřele doporučuju všem, kdo by si chtěli umět zahrát na klavír pro radost a nemají čas, příležitost nebo odvahu docházet na soukromé hodiny.

Petra Vymětalová
www.petravymetalova.cz

Milá Evičko, moc moc a moc děkuji za celý kurz, naučila jsem se toho tolik, co bych sama nezvládla za rok, Vaše lekce jsou perfektně poskládané a srozumitelně vysvětlené, že to pochopí i takové poleno jako jsem já 🙂 Je mi moc líto, že už končíme, každý den jsem se těšila co pro nás máte nového a pod vaším vedením jsem se na naučila i to, na co jsem koukala do not a u toho si říkala – tak tohle teda asi nedám 🙂 Ještě jednou veliké díky a hodně štěstí a úspěchů ve Vaší další práci, jste fakt skvělá a je na Vás vidět, že Vaše povolání je i Vaší vášní a to je na tom to nejlepší.

Kamila Hlaváčová

Dobrý deň Evička, ani neviem kde začať- poďakovanim sa za to, že ste mi pomohla vybaviť tu zlavu na klavir na začiatku, za Váš kurz, ktorý je fakt perfekně prepracovaný a srší z něho Vaša láska k umeniu a Vaša radost z toho, že to viete tak krásně posunuť dalej. Za všetky materialy, bonusy a dárčeky- ĎAKUJEM!

Marcela Roy

První dva moduly mi pomohly zopakovat Lidovou školu umění z dětství. V druhých dvou modulech jsem se naučil více hudební teorie i praxe, než za tři roky v LŠU. Z kurzu jsem pochopil mnoho souvislostí v teorii, takže se ji nemusím učit zpaměti, ale mohu si např. akordy odvozovat. V praxi videa ukazují různé triky, bez kterých by mnoho i jednoduchých skladeb zůstalo za mými hranicemi hratelnosti. Mohl jsem se konečně začít učit hrát na vysněné klávesy pod odborným vedením, avšak v čase, který mi dovolují pracovní povinnosti.

Jiří Čejka

Dobrý den paní Suchánková, nejprve bych Vám chtěl strašně moc poděkovat za kurz, který jste si pro nás začátečníky připravila. Koupil jsem si (po dlouhém vybírání) a hlavně z důvodu prostoru stage piano asi tři měsíce před tím než jsem narazil na Váš web a on-line kurz. Do té doby jsem se v tom plácal sám a zkoušel stupnice, akordy a prstoklady, snažil se hrát podle BGS-ky a youtube, ale moc mi to nešlo. Potřeboval přesně to co mi dal Váš kurz, názornou ukázku jak se orientovat v notách (zápisu), jak hrát obouruč, akordy rozloženě, jak používat pedál a všechnu tu teorii o hudbě a hraní na klavír. Chci Vám ještě jednou poděkovat a smeknout před tím co jste vytvořila pro všechny, kteří se chtějí naučit hrát na klavír. BRAVO 🙂 Děkuji za vše…

Váš nadšený žák

Ctirad Samek

Vaše nejčastější otázky:

Jaký klavír musím mít, abych mohl/a do kurzu vstoupit?

V kurzu vás budu učit hrát na klasickém akustickém klavíru se standardním rozsahem klaviatury 8,5 oktávy, ale kurz je možné absolvovat stejně kvalitně také na digitálním klavíru.

Pokud máte keyboard, je potřeba počítat s omezením rozsahu klaviatury i možnostem ovlivnění tvorby a dynamiky tónu vzhledem k omezeným možnostem keyboardu oproti klavíru. Většina skladeb pro začátečníky, které se budeme učit, se však hraje v rozsahu 4 oktáv, takže pokud máte keyboard, kurz můžete absolvovat.

Jak se mám naučit hrát, když mě neuslyšíte a nebudete moct zkontrolovat, zda dělám všechno správně?

Jako aktivní účastníci kurzu budete mít možnost mi během kurzu poslat po internetu svoji nahrávku, jak hrajete skladby a cvičení, která se budeme učit v kurzu, takže vás uslyším i uvidím. Natočit se můžete např. na mobilní telefon. Dostanete ode mě detailní zpětnou vazbu formou videa, které vám natočím a pošlu, a budete přesně vědět, na čem a jak máte dál pracovat.

Co když nemám hudební sluch, nikdy jsem neviděl noty a v životě nehrál na žádný nástroj?

To, že neznáte noty, vám v žádném případě nebrání do kurzu vstoupit, protože vás číst noty naučím. 🙂

To, že jste nikdy na žádný nástroj nehráli, vám také nebrání do kurzu vstoupit, protože se budeme učit hrát opravdu od úplných základů, takže nepotřebujete mít žádné předchozí zkušenosti.

A co ten hudební sluch? 🙂

Pokud si o sobě myslíte, že nemáte hudební sluch, bývá to většinou proto, že neumíte zpívat (a jak v kurzu uslyšíte, já na tom se zpěvem také nejsem kdovíjak skvěle, a to mám absolutní hudební sluch!), nebo že jste ve svém životě zatím neměli možnost své hudební předpoklady rozvíjet.

Klavír má mezi ostatními hudebními nástroji velmi výhodné postavení. Tóny jsou totiž na něm předem dané a naladěné, takže nemusíte tóny hledat pomocí sluchu, jako třeba houslisté, ale ve chvíli, kdy stisknete klávesu, se tón ozve sám ve správné výšce.

Je vědecky dokázáno, že každý člověk se narodí alespoň se základním předpokladem slyšet a cítit hudbu. Proto věřím tomu, že na klavír se dokáže naučit hrát KAŽDÝ.

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je vytvořen pro dospělé začátečníky, kteří si chtějí splnit svůj sen a naučit se pro radost hrát na klavír. Je vhodný samouky a „věčné začátečníky“, pro rodiče dětí, které se učí hrát na klavír, aby jim doma mohli pomoct se cvičením, ale také pro studenty, kteří se chystají na přijímací zkoušky na střední či vysoké školy pedagogického zaměření, kde součástí zkoušky bývá zahrát písničku, a mohou za to dostat nějaké ty body navíc.

Nejsem na to už moc starý/á?

Dovolím si vás uklidnit. Hrát na klavír se můžete začít učit opravdu v každém věku. Doposud nejstaršímu účastníkovi kurzu bylo krásných 67 let!

Stále ještě váháte?

Možná by vás mohlo ještě zajímat, pro koho kurz není vhodný a komu bych ho nedoporučila.

Kurz není určen pro výuku dětí. Náplň kurzu je zformulovaná pro dospělé uši.
Kurz pro vás není vhodný, pokud neinvestujete energii a čas i vy sami. Úspěšné zvládnutí kurzu závisí na vaší vlastní aktivitě, plnění jednotlivých úkolů a pravidelném cvičení na klavír v průběhu kurzu.
Nečekejte ode mě žádnou zázračnou metodu, jak se naučit hrát na klavír bez toho, aniž bych vás naučila znát noty nebo zahrát stupnice, protože bez toho to opravdu nejde. Kurz je náročný, ale vystavěný metodicky tak, aby ho zvládl opravdu každý, kdo se do toho pustí s elánem a nadšením. 🙂

Pokud cítíte, že tento kurz je přesně to pravé pro vás, že si konečně splníte svůj sen a naučíte se pro radost hrát na klavír, ale ještě stále váháte, jestli to pro vás bude to pravé, prostě to zkuste.

Nic neriskujete. Maximálně mi záleží na vaší spokojenosti. Když během prvních 14 dnů zjistíte, že kurz není pro vás, napište mi a já vám bez zbytečných otázek vrátím peníze v plné výši.