Masterclass Jak pracovat s novou skladbou

Vstoupit do Masterclassu

Osvojte si postup cvičení nových skladeb s pomocí Kánonu v D dur!

Neumíte při cvičení nových skladeb vyřešit,

 • jak se je začít učit hrát na klavír a jak efektivně a rychle postupovat v práci
  dopředu?
 • jak si poradit s technicky obtížnějšími místy a jak vycvičovat náročnější pasáže?
 • jak se je konečně naučit zpaměti a pořád nezapomínat to, co se naučíte?

Mnoho klavíristů dělá tu stejnou chybu.

Novou skladbu prostě hrají pořád od začátku do konce a opakovaným přehráváním doufají, že se ji dobře naučí. Chybí jim promyšlená strategie, díky které by mohli skladbu umět nejen daleko dříve, ale s perfektní oporou v hudební paměti, vyřešenou technikou, prstoklady. Nestačí doufat, že to nějak samo dopadne. Mnohem lepší je přesně vědět, jak na to!

Když totiž víte, jak si práci na nové skladbě správně rozvrhnout, zjistíte, že:

 • se za mnohem kratší dobu dokážete skladbu naučit, přečíst ji, zpracovat dohromady
 • se zvládnete naučit mnohem více repertoáru za kratší dobu!
 • se vám bude skladba mnohem snáze ukládat do hudební paměti
 • i když se ke skladbě vrátíte po nějaké pauze, osvěžíte si všechno daleko snáze a dostanete skladbu rychle do formy
 • od začátku práce budete mít jasnou hudební představu o studovaném díle, což je nesmírně důležité pro správnou interpretaci

Nerada vyučuji obecné principy hry na klavír jen tak, bez opory v nějaké konkrétní skladbě. Samozřejmě, každá klavírní skladba je úplně jiná a potřebuje jiný přístup. Přece jen ale mají všechny něco společného, a to se týká zejména přístupu k začátku cvičení nové skladby.

Napadlo mě tyto dvě věci zkombinovat a vytvořit online klavírní masterclass, ve kterém vás naučím, jak začít pracovat s novou skladbou na jedné z nejžádanějších a nejoblíbenějších skladeb, Kánon v D dur Johanna Pachelbela. Z víru nové inspirace vznikl zcela nový koncept.

Představuji vám:

klavírní masterclass

Jak pracovat s novou skladbou

Kánon v D dur J. Pachelbela

V masterclassu se naučíte

Kánon v D dur J. Pachelbela

Naučíte se hrát na klavír Kánon v D dur v úpravě pro sólový klavír od úplného začátku krok po kroku pod mým pečlivým vedením.

Pracovat s novou skladbou krok za krokem

Naučím vás, jak začít pracovat s novou skladbou, jak si skladbu rozdělit na logické celky jako velké sousto, které zpracujete postupně.

A mnoho dalšího…

Připravila jsem si pro vás také neocenitelné tipy ke cvičení a k technice navázané na Kánon v D dur, práci s hudebními frázemi, zvukem, práci s vaším tělem u klavíru a mnoho dalšího…

Kdo jsem a proč hrát na klavír zrovna u mě?

Jmenuji se Eva, jsem klavíristka a pedagožka hry na klavír. Klavírní hře se věnuji již více než 25 let, posledních 15 let aktivně klavírní hru vyučuji. Od roku 2015 mám rovněž v Praze svou soukromou klavírní školu Piano School Prague s více než 100 studenty, kteří k nám pravidelně na lekce klavíru dochází.

Hraní na klavír je mou největší životní vášní a výuku druhých vnímám jako své poslání. Na všech mých studentech mi velmi záleží a pomáhám jim učit se hrát na klavír tak, aby je to bavilo, ale také aby se naučili dobře hrát.

V rámci svého online projektu Procházka světem klavíru vytvářím online kurzy, díky nimiž se můžete učit hrát na klavír z pohodlí vašeho domova pod mým kvalitním, profesionálním a motivujícím vedením. Jak může potvrdit již bezmála 1 000 studentů, kteří prošli mými online kurzy, hraní se mnou vám nejen přinese slíbené výsledky, ale budete také plní nadšení a elánu.

Poslechněte si slavný Kánon v D dur J. Pachelbela pro sólový klavír, který jsem pro účely tohoto masterclassu zaranžovala:

Co všechno masterclas obsahuje?

Organizace masterclassu

 • Tento masterclass je koncipován jako online kurz, který je možné si zakoupit po celý rok. Po zakoupení emailem obdržíte přístupové údaje a budete mít hned přístup do celé členské sekce. V členské sekci na vás budou čekat instrukce, jak se do kurzu pustit.
 • Masterclass obsahuje 11 lekcí, v nichž se budeme učit hrát Kánon D dur od praktické přípravy po finální podobu, kterou si můžete poslechnout ve videu výše. V každé lekci si také osvojíte určitý princip cvičení nové skladby, který budete moct využít i pro cvičení vašich dalších skladeb.
 • Součástí masterclassu jsou samozřejmě noty na Kánon a výukové materiály.

Můžete si navíc vybrat ze dvou variant obtížnosti:

Pokud jste začínající až mírně pokročilí pianisté, mám pro vás připravenou jednodušší úpravu Kánonu, kde budete hrát stejnou melodii jako ve videu výše, ale mnohem snadnější doprovod než ten, který slyšíte na mé nahrávce.

Pokud jste středně až více pokročilí, budete se v kurzu učit hrát přesně tu verzi, kterou slyšíte na nahrávce výše. Melodii jsem ponechala v obou verzích stejnou, doprovod je v této verzi náročnější. Prohlédněte si 1. stránku Kánonu v obou verzích a porovnejte rozdíl v obtížnosti.

Časová náročnost masterclassu

Tento masterclass obsahuje celkem 11 lekcí, a vy máte dvě možnosti, jak dlouho či intenzívně můžete pracovat:

Pracujete zcela vlastním tempem. Vaše práce není nijak časově omezená a záleží jen na vás, jak dlouho budete masterclassem procházet. V každé lekci vám doporučím určité časové rozmezí, ve kterém si myslím, že byste látku zvládli absolvovat (např. 1-2 dny), ale budete to brát pouze jako moje doporučení. Pokud budete potřebovat více času, klidně si ho dopřejete. Pokud kurzem proletíte jako kulový blesk, není problém. Budete pracovat svým vlastním tempem zcela samostatně. 🙂

Provedu vás masterclassem za 1 měsíc. Pokud cítíte, že lépe pracujete, když vám někdo ukazuje cestu a směr, a víte přesně, do kdy máte práci udělat, a zároveň víte, že jste takto více efektivní, můžete ode mě dostávat doprovodné emaily, v nichž vám budu pomáhat dodržovat harmonogram kurzu, a na každou lekci vám dám předem daný počet dní, za které ji budete muset zvládnout. V této druhé variantě se Kánon zvládnete naučit za 1 měsíc.

Nahlédněte do členské sekceZkušenosti absolventů

„Chtěla bych Evičce moc poděkovat za skvělý nápad naučit i nás, kteří jsme ke klavíru usedli poprvé v pozdějším věku, formou masterclassu skladbu, do které bych se alespoň já určitě sama nikdy nepustila. Pachelbelův Kánon D dur byla skvělá volba, postup při učení mi úžasně vyhovoval a snad poprvé se mi stalo, že co jsem se tímto způsobem naučila, mám pořád v hlavě a jsem schopná skladbu zahrát. V minulosti jsem daleko snazší i kratší věci prakticky hned zapomněla. Takže ještě jednou, Evi, velký dík a snad už tu metodu natolik umím, že se mohu sama zvolna pustit do dalších krásných klavírních „kousků“ :o).“
Jitka Jenšovská
„Chtěla bych strašně moc poděkovat Evičce za úžasný masterclass, ve kterém zpracovala skladbu Kánon v Dur J. Pachelbela. Tato skladba mi naprosto učarovala a řekla jsem si, že i když na klavír umím pouze naprosté základy (nabyté rovněž díky online kurzu pro dospělé začátečníky), tak se ji prostě musím naučit. Evička celý masterclass provází s takovým klidem, pohodou a úsměvem, a hlavně naprosto jasně a srozumitelně podanými informacemi, že jsem od prvního okamžiku nepochybovala ani na vteřinu, že bych to třeba nezvládla. Moc za tento přístup děkuji, je to pro mě naprostá radost se tuto skladbu pod takto skvělým odborným vedením učit a hrát.“
Martina Čajková
„Chtěla bych v první řadě poděkovat Evě, za to, že se pustila a zrealizovala tento skvělý nápad. Můj přítel sám uznal, kolik jsem se toho dokázala naučit během jednoho kurzu. Díky tomu jsem pak dostala chuť na další. Mám za sebou Kurz pro začátečníky, pokročilý, hudební nauku, masterclass Kanon D a začínám s Eliškou. Přiznám se, že jsem zkusila i jiný kurz a to se nedá srovnat. Není to tak pečlivé, vypiplané. Strašně mě to zklamalo a už jsem to nikdy neotevřela. Jmenovat to nebudu, reklamu si nezaslouží i když je strašná :-D.
U Evči Vás překvapí ten osobní přístup a stanete se součástí něčeho tak skvělého. Za mě NEJ Děkuji 💗💗💗“
Šarlota Freibergová

Na kolik korun si tento masterclass cením?

Jako vždy se snažím všechny své produkty pro vás připravovat s maximální péčí a propracovat je do nejmenšího detailu.
V ceně masterclassu máte:

 • neomezený přístup do celé členské sekce a všech 11 lekcí
 • noty na skladbu Kánon v D dur ve 2 verzích obtížnosti
 • 2x individuální zpětnou vazbu jako BONUS
 • online podporu ode mě na e-mailu a v uzavřené facebookové skupině
 • budoucí aktualizace masterclassu zdarma
 • 14denní garanci vrácení peněz

Tento masterclass si cením na:

1 990 Kč vč. DPH

vstoupit do masterclassu

To ale není všechno!

Bonusy navíc

Připravila jsem si pro vás totiž pořádný balík bonusů!

2x zpětná vazba (v hodnotě 900 Kč)

V průběhu masterclassu budete mít 2x možnost konzultovat se mnou vaši práci skrze nahrávky. Mám s tímto systémem výborné zkušenosti díky mým ostatním online kurzům.

Facebooková skupina (v hodnotě 500 Kč)

Přístupové údaje do uzavřené skupiny na Facebooku vytvořené pro účely mých masterclassů, kde se budete moct sdílet své pokroky, podělit o své myšlenky, zasdílet nahrávky z vašeho cvičení doma. Poznáte tam i ostatní spolužáky. A já pravidelně na příspěvky ve skupině reaguji, radím, podporuji a motivuji.

Intenzívní harmonogram (v hodnotě 500 Kč)

Pokud cítíte, že lépe pracujete, když vám někdo ukazuje cestu a směr, a víte přesně, do kdy máte práci udělat, a zároveň víte, že jste takto více efektivní, připravila jsem pro vás doprovodné emaily, v nichž vám budu pomáhat dodržovat harmonogram kurzu, a na každou lekci vám dám předem daný počet dní, za které ji budete muset zvládnout. Pokud zvolíte tuto možnost, Kánon se naučíte za 1 měsíc.

Historické pozadí skladby (v hodnotě 500 Kč)

Důležitou součástí práce na nové skladbě je porozumět hudebnímu slohu, jejímu autorovi i skladbě samotné. Vyhledávání takových informací je časově náročné a vyžaduje hodně expertních znalostí. Tady najdete všechno pěkně pohromadě. V bonusu se dočtete o barokním stylu, J. Pachelbelovi i slavném Kánonu v D dur.

Hudební ozdoba – obal (v hodnotě 500 Kč)

Ve skladbě se setkáme s hudební ozdobou, která nese název „obal“. Melodické ozdoby jsou důležitou součástí barokní hudby a proto potřebujete vědět, jak je správně interpretovat. V tomto bonusu se podíváme na možnosti grafického zápisu obalu a vysvětlíme si, jak se obal používá a jak se hraje.

Časté dotazy

 • Jaký klavír budu potřebovat k tomuto masterclassu?
  Jako vždy na prvním místě doporučuji mít doma na cvičení akustický klavír, nejen pro účely tohoto masterclassu, ale hlavně a především pro vás, protože na něm nejvíce vyrostete a umožní vám správně a krásně tvořit tón a používat u klavíru váhu paží. Pokud máte akustický klavír, využijete vše, co vás budu v tomto masterclassu učit, na 100%.

  Výbornou alternativou, pokud si akustický klavír např. z důvodu rušení sousedů nemůžete dovolit, je také digitální piano s dynamikou úhozu. Na digitálních pianech se obecně klávesy ovládají trochu snadněji, než na akustických, ale většina technických a zvukových věcí je už v dnešní době díky snahám výrobců hodně podobných. Pokud tedy máte doma digitální pianino, můžete kurz bez problémů absolvovat.

  A co dělat, když máte pouze keyboard? Co se týče rozsahu klaviatury, pokud má váš keyboard alespoň rozsah 4 oktáv, tak se na něj s Kánonem „vejdete“ 😉 Na keyboardu ale budete limitovaní, co se týče všech zvukových a dynamických možností, které jako klasická klavíristka v masterclassu vyučuji. Doporučuji také, aby váš keybord měl sustain pedal (= pravý pedál na normálním klavíru), který budeme v masterclassu také používat. Pokud máte keyboard, je tedy možné tento masterclass absolvovat, ale nemohu ručit za to, že vám dokážu kurzem předat 100% vše, co považuji za důležité při výuce hry na klavír, protože keyboardy mají prostě dané omezené možnosti, a s tím se nedá nic dělat.

 • Jsou nějaké technické parametry, o kterých je potřeba vědět?
  Tento masterclass funguje jako online kurz. Pro přístupy do členské sekce a přehrávání videolekcí tedy potřebujete počítač, mobil nebo tablet s přípojením k internetu.

  K masterclassu náleží výukové materiály, které najdete ke stažení v členské sekci a které bude potřeba, abyste si vytisknuli, protože s nimi budeme v kurzu pracovat přímo u klavíru.

  K absolvování tohoto masterclassu potřebujete také mít k dispozici klavír.

 • Na jaké úrovni musím umět hrát, abych mohl/a do kurzu vstoupit?
  Tento masterclass není určen pro úplné začátečníky k výuce hry na klavír – pro tento účel jsem pro dospělé začátečníky vytvořila jiný online kurz. Tento masterclass můžete absolvovat, pokud hrajete na mírně pokročilé či středně pokročilé úrovni.

  Pro představu, pokud jste dospělí, zvládnete tento masterclass absolvovat s jednodušší verzí úpravy Kánonu v D dur, pokud jste absolvovali např. můj online kurz pro dospělé začátečníky.

  Pokud budete tento masterclass pořizovat dětem, doporučila bych ho od úrovně 4. až 5. ročníku ZUŠ.

 • Je kurz určen jenom pro dospělé, nebo ho mohu koupit i dětem?
  Tento masterclass není věkově omezený, je vhodný jak pro dospělé, tak pro děti či mladistvé pianisty. Jak už jsem ale psala v minulé otázce, tento masterclass není určen k výuce hry na klavír, ani pro úplné začátečníky.

  Tento masterclass můžete absolvovat, pokud jste absolvovali můj kurz pro dospělé začátečníky, anebo hrajete na mírně pokročilé či středně pokročilé úrovni. Pokud hrát ještě neumíte a teprve se to učíte, byl by tento kurz pro vás spíše velkým stresem, než radostí, takže pilně cvičte a pořiďte si ho třeba za rok. 😉

  Pokud budete tento masterclass pořizovat dětem, zhruba 9-13 leté dítě by dokázalo Kánon v D dur v jednodušší úpravě podle návodu v tomto masterclassu zahrát. Doporučila bych ho však zhruba od úrovně 4. až 5. ročníku ZUŠ zejména jako zpestření např. na letní prázdniny, rozhodně však ne dětem v přípravných ročnících či prvních třech ročnících ZUŠ!

 • Je možné nejprve cvičit lehčí a potom těžší verzi Kánonu?
  Ano, to samozřejmě možné je. Masterclass funguje jako 2v1. Můžete si na začátek zvolit jednodušší variantu, a až se jí naučíte, tak se kdykoli můžete doučit náročnější verzi Kánonu. Koupí masterclassu získáváte okamžitě přístup ke studijním materiálům pro obě verze. 🙂

Tento masterclass prostě musíte mít! 🙂

vstoupit do masterclassu