Rytmické vláčky

Chcete vědět, jak efektivně a rychle naučit malé děti počítat rytmické hodnoty not?

A to ještě navíc tak, že nebudou chtít přestat, jak moc je to bude bavit? 🙂

Rytmické vláčky jsou moje nová pomůcka do výuky, díky které se s dětmi hravě naučíte elementární rytmus!

Jak nápad vznikl

V září roku 2019 mi do klavírní třídy nastoupili dva malí úžasní kloučci. Jednomu byly teprve 4 roky, druhému 5 let. Protože s malými dětmi upřednostňuji hravou formu výuky, vyrobila jsem svým dvěma mini pianistům kartičky na procvičování rytmických hodnot not.

Rytmické kartičky se staly velmi oblíbenou součástí výuky, děti je vyžadovaly na hodinách a rozkládaly si po klaviatuře dlouhé hady z kartiček, aby mohly vytleskávat rytmus co nejvíce.

Napadlo mě, že tuto pomůcku do výuky musím nějak předat i vám, a protože pokládání kartiček za sebe mi nejvíce připomnělo vagónky vláčků, nápad byl na světě – uděláme z toho vláčky s vagónky!

Věděli jste, že:
Výuka rytmu by měla předcházet výuce čtení not. Je to důležitá příprava na budoucí porozumění notovému textu. Navíc samotný rytmus je pro děti zpočátku výrazně lépe uchopitelný, než určování výšky tónů v notové osnově.

Jak vláčky vypadají?

Jak používat Rytmické vláčky

Natočila jsem pro vás video s instruktáží, jak používat Rytmické vláčky ve výuce. Možnosti využití jsou dvě, protože se trochu liší použití s nejmenšími dětmi a s většími dětmi.

Ve videu (9:27) se dozvíte:

  • 00:00 – Jak Rytmické vláčky připravit k výuce
  • 01:40 – Použití vláčků s nejmenšími dětmi
  • 06:40 – Použití vláčků s většími dětmi

Bonus k vláčkům

K vláčkům navíc obdržíte BONUSOVÉ VIDEO (18:11), ve kterém vám ukážu, jakým způsobem vyučuji elementární rytmus.

Součástí bonusu je také nápověda pro rodiče-nemuzikanty, kde si popíšeme elementární rytmické hodnoty, které se nacházejí ve vagóncích.

Zkušenosti s vláčky

„Rytmické vláčky jsou – ve své jednoduchosti a kráse – naprosto geniálním nápadem paní učitelky [Evy Lorenc]. Společné procvičování rytmických hodnot not se u našeho 4,5letého syna dřív bezpečně řadilo spíše na seznam poměrně jednotvárných, ne-li „nudných“ cvičení, na které jsme se – co si budeme povídat! – ale vůbec netěšili. Teď nás strašně moc baví sestavovat soupravy různých délek a typu „nákladů“ a protleskávat je – a čím delší ta souprava je, tím více je u toho zábavy! Asi není nutno podotýkat, ze člověk se v hravé formě učí a zapamatovává mnohem rychleji a kvalitněji, než-li klasickým biflováním. V ještě větší míře to platí u dětí a dorostu – a paní učitelka si i tentokrát hravě poradila s velice zákeřným úkolem zpříjemnění procesu vstřebávání ne zrovna jednoduché látky základů hudební teorie. Vřele doporučujeme a ať vám neujede žádný vláček!“

Pan Denisov, tatínek

Rytmické vláčky si objednejte níže

Upozornění pro ZUŠ, školy a učitele: Chcete-li užívat rytmické vláčky v rámci ZUŠ, školy nebo firmy a kopírovat je svým žákům, vyberte prosím v objednávkovém formuláři variantu s multilicencí. Proč? Protože zákon o autorských právech vám neumožňuje tento produkt kopírovat a šířit bez této licence. Elektronický produkt je z právního hlediska považován za software, a proto je jeho šíření na rozdíl od tištěné knihy nelegální. Multilicence vám nabízí neomezené šíření materiálu mezi pracovníky školy (firmy) výhradně pro potřebu školy a jejích žáků a není časově omezená.

Upozornění pro zahraniční klienty: Pokud chcete fakturu vystavit na firmu a nejste plátce DPH, vzniká vám vystavením faktury povinnost stát se identifikovanou osobou a musíte mi následně dodat své IČ DPH. Pokud identifikovanou osobou nejste nebo se jí stát nechcete, doporučuji koupit si produkt na fyzickou osobu nepodnikatele.

Potřebujete poradit s objednávkou? Chcete se na něco zeptat?
Můj email je eva@evasuchankova.cz. Ráda vám pomohu! 🙂

Kontakt | Obchodní podmínky