webinář ZDARMA Jak učit děti hrát na klavír
Ve středu 31. 5. od 18:00
provedu vás světem klavíru
Jmenuji se Eva Lorenc (dříve Suchánková)
a hraní na klavír je mou největší životní vášní, profesí a potěšením.
Jsem klavíristka a nadšená pedagožka hry na klavír. Pro klavír také skládám a aranžuju skladby. Miluju svou práci a předávání svých zkušeností s hrou na klavír druhým.
Baví mě také vytvářet nové materiály pro hru na klavír. Mám na svědomí celou řadu e-booků a online kurzů, které od roku 2016, kdy jsem se pustila do online projektu Procházka světem klavíru, pomohly už tisícům lidí.
Online projektu Procházka světem klavíru se věnuju od roku 2016 a za tu dobu už toho vzniklo opravdu hodně. Pokud jste na mém webu poprvé, doporučuji vám zorientovat se pomocí tohoto rozcestníku. 🙂
Tady vám představím to úplně nejlepší, co jsem vytvořila
a co pomáhá nejvíce lidem s hraním na klavír.
Napsala jsem několik praktických e-booků. Například tento, který je zdarma a četlo ho už 8236 lidí!
Nebo tento e-book pro děti, který se stal opravdu bestsellerem. E-book Pohádkové čtení not pomáhá dětem naučit se číst noty v rozsahu potřebném pro hru na klavír hravě a spolehlivě. Pomohl již se čtením not 1415 dětem a 92 školám.
A mým nejoblíbenějším online kurzem pro dospělé začátečníky prošlo už více než 750 nadšených studentů a stále přibývají další. Je to prostě úžasné!
Jsem také maminka naší úžasné dcery Rebeccy, kterou vychováváme spolu s mým manželem Štěpánem. Štěpán je mou velkou oporou a ve všem okolo klavíru mě nesmírně podporuje. Má na svědomí také většinu designu těchto webových stránek a stříhá a zvučí mi všechna videa. Sám na klavír nehraje, ale baví ho všechno okolo projektu, co se týká jakýchkoli technických záležitostí, a je v tom opravdu dobrý. 🙂
Udělala jsem vše pro to, abych byla pro své žáky co nejlepší pedagožkou a opravdu svému oboru rozuměla.
Vystudovala jsem hru na klavír na konzervatoři v Pardubicích a na vysokou školu jsem šla do Prahy na Akademii múzických umění. A pak ještě doktorát na PedF UK v oboru klavírní pedagogika, který jsem dokončila v roce 2019. Vždycky mě to totiž táhlo k učení, protože mě nesmírně baví předávat své zkušenosti s hrou na klavír druhým a pořádně je nakazit svým nadšením pro tento úžasný nástroj! 🙂
Kromě online výuky, které se věnuji skrze projekt Procházka světem klavíru na těchto webových stránkách, mám v Praze svou soukromou klavírní školu Piano School Prague. Byl to vždycky můj sen, mít vlastní školu. Škola funguje od roku 2015 a postupně se dost rozrostla. Nyní máme 3 krásné klavírní třídy a vlastní koncertní sál, učí u nás na 15 špičkových lektorů a navštěvuje nás pravidelně okolo 120 studentů.
Protože jsem za léta praxe při živé výuce vypozorovala, že moji žáci se na hodiny těší, hrají s radostí a mnozí z nich dosahují vynikajících výsledků, rozhodla jsem se podělit o svoje učební postupy, nápady a materiály, které vytvářím, s dalšími klavíristy, jejich pedagogy i rodiči dětí. A tak vznikla Procházka světem klavíru a já vás mohu nyní inspirovat skrze tyto webové stránky. 🙂
Nerozděluji lidi podle toho, zda mají, nebo nemají talent, protože každý, kdo má TOUHU se naučit hrát a promění tu svou touhu v činy, se nakonec hrát naučí. Hraní na klavír by mělo do života každého člověka přinášet radost a naplnění, a je jedno, zda si doma hrajete oblíbenou jednoduchou písničku pro radost, nebo cvičíte Beethovenovu sonátu na přijímačky na konzervatoř.
Snažím se nacházet cesty, jak poznávání klavírního světa lidem kolem sebe
usnadnit, zpřístupnit a zjednodušit.
Po skončení studia na Akademii múzických umění v Praze, kde jsem se 5 let pohybovala mezi nejlepšími muzikanty a profesory a doslova každým pórem svého těla nasávala nabitou uměleckou atmosféru, jsem nastoupila do svého prvního zaměstnání jako učitelka klavíru.
Sama jsem tolik let žila na svém obláčku mezi lidmi, které hraní na klavír bavilo stejně jako mě, že střet s realitou v zaměstnání byl pro mě jako léčba elektrickým šokem.
Nikdy by mě nenapadlo, že hraní na klavír může být pro někoho noční můra!
Vzpomínám si, jak ke mně přišla na první hodinu šestiletá holčička s maminkou. Nadšeně jsem jí ukazovala základy hraní a seznamovala ji s nástrojem. Po hodině jsem si všimla, že si maminka nahlas hluboce oddechla. Když jsem se jí ptala, co se děje, řekla mi, že se strašně bála dát svou dceru na klavír, protože když chodila v dětství na hodiny ona, její učitelka ji za každou chybu píchala do prstů kružítkem. Měla hrozný strach, že to budu dělat také…
Mnoho rodičů nebo mých starších žáků, kteří již někam dříve na hodiny klavíru chodili, mi také vyprávěli, že byli neustále nuceni cvičit nezáživné povinné skladby a k tomu, co se jim opravdu líbilo, se leckdy vůbec za celý školní rok nedostali. Když jim něco nešlo, dostávali špatné známky, poslouchali, že nemají talent, že by na klavír hrát neměli. Výsledkem bylo, že se na hodiny báli chodit a hraní je nebavilo. Ztráceli motivaci a často s hraním nakonec úplně přestali.
Zažila jsem i na vlastní kůži, jaké to je mít pedagoga, který vás spíš psychicky deptá, než že by předával radost z hraní na klavír a pozitivně vás motivoval. Bohužel těch příběhů slýchám stále ještě okolo sebe mnoho. Zařekla jsem se, že já takhle teda rozhodně učit nebudu a budu své žáky podporovat, motivovat a snažit se, aby jim hraní na klavír přineslo nejen dobré výsledky, ale i radost, která je v hudbě přece zapotřebí!
Stále ještě se v dnešní době nebere dostatečně v potaz fakt, že ze všech lidí, kteří se učí hrát na klavír, se přece nutně nemusí stát hned profesionální pianisté.
Samozřejmě, že pokud někdo má ambice a chuť vydržet náročné studium hudby, jsem první, kdo ho bude maximálně podporovat! Myslím si, že hraní na klavír je úžasný obor a skvělé životní zaměstnání a poslání, které člověka dokáže opravdu bavit a naplňovat.
Je však pouze malé procento lidí, kteří zvolí profesionální dráhu. V klavíru je obrovská konkurence a člověk musí být minimálně podobný blázen do hudby jako já, aby potom ustál všechny ty nervy, stovky hodin cvičení, stresy z koncertů i případné neúspěchy.
Jednou z mých hlavních myšlenek ve výuce je, že se snažím ke každému žákovi přistupovat individuálně a vybírat repertoár tak, aby ho bavil a naučil se na něm vše, co je potřeba. Všechny hudební prvky i technické obtíže se snažím vysvětlovat zábavnou, přístupnou formou, která je mým žákům srozumitelná a díky které dokážeme rychle zvládnout učivo, takže je dostatek prostoru na to se z hudby radovat.
Hraní na klavír je velmi náročné a vyžaduje od každého klavírního nadšence velkou dávku trpělivosti i vytrvalosti. Je to vždy běh na dlouhou trať, a proto je mým velkým přáním, aby lidé hráli na klavír hlavně s radostí, protože vše ostatní potom přijde samo.
Hraní na klavír se věnuji již více než 25 let a za tu dobu jsem se naučila spoustu metod, tipů a triků, jak správně a efektivně cvičit, jak vylepšovat techniku hry, jak umět vyjádřit hudební obsah skladeb, jak se poprat se čtením notového textu nebo jak si udržet motivaci ke cvičení.
O to všechno se s vámi dělím právě tady na tomto webu! 🙂
Přeji vám mnoho krásných chvil u klavíru a těším se na naše online setkávání!
Thank you for your download, we hope you are satisfied with our software.
Ve středu 31. 5. od 18:00