DSCF4950

Hudební nauka nemusí být nuda!

Zvlášť, když se ji učíte prakticky přímo u klavíru 🙂

Hudební nauka nemusí být nuda!

Zvlášť, když se ji učíte prakticky přímo u klavíru 🙂

Osvojte si komplexně hudební nauku názornou formou u klavíru.

Takhle možná na hudební nauku vzpomínáte

A takhle na to půjdeme společně

Proč je dobré rozumět hudební nauce?

Opora v hudební nauce pomáhá klavíristům i všem ostatním muzikantům zlepšit hudební paměť

Když rozumíte tomu, co je zapsané v notách, dosáhnete lepší interpretace vašich skladeb

Orientace v hudební nauce patří ke správnému muzikantskému vzdělání, pokud to s hudbou myslíte vážně

Bohužel jsem se často setkávala s tím, že se hudební nauka vyučuje jako oddělený teoretický předmět bez propojení s praxí, což vede k tomu, že si ji pak studenti neumí propojit s hrou na nástroj a nedává jim smysl.

Možná také neumíte vyjmenovat pořadí křížků, nerozumíte předznamenání tónin, intervaly jsou španělská vesnice…

Ale tak to být nemusí!

Ve své výuce se snažím maximálně propojovat teorii s praxí. To znamená, že všechno, co se budeme učit z hudební nauky, si ihned také zahrajeme na klavír, zapíšeme do not, poslechneme anebo vyzkoušíme zahrát.

Co se naučíte v 6 tématech masterclassu

Téma 1: Tóny a klaviatura

Probereme základní vlastnosti tónů s rozšířením na vlastnosti klavírního tónu, základní a odvozené názvy tónů, rozdělení oktáv, půltóny a černé klávesy, enharmonickou záměnu, diatonický a chromatický půltón a celý tón.

Téma 2: Notopis

Čekají vás rytmické hodnoty a tvary not, pomlky, prodlužování a dělení not a pomlk, nemine nás notová osnova, jména not a klíče, princip čtení not v houslovém a basovém klíči, takty jednoduché a složené, posuvky, dynamika, tempová označení, označení výrazu, hudební zkratky (např. melodické ozdoby, tremolo, repetice aj.), klavírní úhozy a nejdůležitější melodické ozdoby.

Téma 3: Stupnice

Navážeme stupnicemi a naučíme rozpoznat rozdíl mezi stupnicí a tóninou, probereme přehled stupnic, durové stupnice s křížky a béčky, mollové stupnice s křížky a béčky, kvintový a kvartový kruh, nezapomeneme ani na zvláštní stupnice (chromatická, celotónová, pentatonická), a budeme také poznávat stupnice podle sluchu.

Téma 4: Intervaly

Toto téma budeme hodně procvičovat jak zápisem do not, tak podle sluchu. Naučíme se rozdělení intervalů, základní a odvozené intervaly, pomocné písničky na intervaly (tady budeme i trochu zpívat 🙂 ), naučíme se poznávat intervaly po sluchu, vysvětlíme si převraty intervalů a budeme intervaly hodně procvičovat v praxi.

Téma 5: Akordy

Tady poznáte všechny základní kvintakordy a jejich obraty, budeme je procvičovat. Dále se budeme věnovat septakordům a jejich obratům, a zabrousíme také trochu do harmonie a vysvětlíme si hlavní a vedlejší harmonické funkce a kadence a jejich různé závěry. Čekají vás také akordické značky pro bezproblémovou hru ze zpěvníků.

Téma 6: Evropské hudební dějiny

Každý muzikant by se měl orientovat v bohatých hudebních dějinách Evropy. Připravila jsem pro vás medailonky stěžejních skladatelských osobností, které se věnovaly tvorbě pro náš klavír (přeci jen jsem klavíristka, tak jsem se zaměřila hlavně na svůj nástroj), a jejich slavná díla z hlavních stylových období: Baroko, Klasicismus, Romantismus, Impresionismus a hudba 20. století. V tomto tématu dostanete také mnoho odkazů k poslechu krásné hudby, abyste se vzdělali i jako posluchači.

Jak masterclass probíhá

Kdo jsem a proč se učit zrovna u mě?

Jmenuji se Eva Lorenc, jsem klavíristka a nadšená pedagožka hry na klavír. Hraju už od dětství a vystudovala jsem konzervatoř v Pardubicích a pak pražskou Akademii múzických umění. Dokonce mám i doktorát v oboru klavírní pedagogiky a vytvořila jsem si vlastní metodiku výuky, která přináší mým studentům krásné výsledky.

 

Neustále vymýšlím nové způsoby, jak svým studentům hru na klavír ještě více usnadnit, zpříjemnit a zjednodušit. Kromě online kurzů tvořím i různé výukové materiály a také pro své studenty skládám a aranžuju klavírní skladby. Na jaře 2023 vyjde v nakladatelství Bärenreiter moje vlastní Klavírní škola určená pro výuku dětí.

Už od roku 2017 se věnuji tvoření online klavírních kurzů, ve kterých úspěšně předávám svým studentům veškeré své zkušenosti s hrou na klavír. Než jsem začala tvořit online kurzy, učila jsem mnoho let živé lekce. V roce 2015 jsem v Praze otevřela soukromou klavírní školu Piano School Prague, do které dodnes chodí na 120 studentů.

Jsem také maminka dvou úžasných holčiček, které vychováváme spolu s mým manželem, který mě v mém klavírním tvoření maximálně podporuje.

Hraní na klavír je zkrátka moje celoživotní vášeň a výuku druhých vnímám jako své poslání.
Už teď se nemůžu dočkat, až budu moct učit i vás!

Co říkají o Hudební nauce studenti:

Dobrý den, paní Lorenc, srdečně Vás zdravím a moc děkuji za skvělou příležitost absolvovat kurz hudební nauky pro klavíristy. Zvládla jsem první dvě témata, některé informace jsem už použila v hodinách klavíru a je výborné, jak je to zaměřené přímo pro klavírní hru a ještě v takové ucelené formě.

Marta Krejčíková

Hudební nauku jsem si zakoupila spolu s Kánonem D dur po absolvování kurzu klavírní pro začátečníky. Pomalinku se tím probírám a oboje se mi moc líbí. Je to zpracované moc hezky, ostatně jako ostatní kurzy od Tebe. Jsem moc ráda, že jsem tuhle možnost online výuky objevila a vyzkoušela, protože mi vyhovuje, že si ji mohu pustit, kdy se mi to hodí, přetáčet a pouštět opakovaně.

Iveta

Milá Evičko, i když jsem celý masterclass Hudební nauky pro klavíristy z časových důvodů ještě neprošla, jsem z něj nadšená. Ve Vašem podání je hudební nauka srozumitelná a pochopitelná i pro laiky jako jsem já. Líbí se mi jeho zpracování a maximálně mi vyhovuje, že se s hudební teorií mohu seznamovat postupně v neomezeném čase. Oceňuji Vaše hudební nápady a názorná videa, myslím si, že jsou přínosná pro všechny nadšence pro hru na klavír.

Dana Bystřická

Masterclass sa mi veeeľmi páči. Zatiaľ všetkému rozumiem, aj keď 5. krok o taktoch si budem musieť viac krát prejsť… Niektoré informácie su mi známe, niektoré su pre mňa nové – takže som veľmi rada, že som si tento masterclass kúpila. Je SUPER spracovaný, zrozumiteľný, a z môjho pohľadu (čo ma hudobná nauka, ako teória až tak nelákala) mňa motivuje k novým poznatkom. Takže som veľmi spokojná.

Zuzana

Masterclass absolvovala celý a považuju ho za velmi zdařilý. Byla jsem z něj doslova nadšená. Předpokládá, že se k němu budu vracet při čtení notových zápisů ke skladbám. Doporučila jsem ho i kamarádovi.

Nina Vacková

Ještě jsem se neprokousala do vítězného konce, ale masterclass je perfektně zpracovaný, dává mi mnoho nových poznatků. Řadu věcí jsem teprve nyní pochopila. Musím se přiznat, že jsem měla jen letmé znalosti z hudební teorie. Nikdy jsem nechodila do žádné hudební školy a učila jsem se jen hrát, přesněji řečeno z dnešního pohledu brnkat na klavír. Až letos na jaře, kdy jsem omezila práci na poloviční úvazek, dala jsem se do klavíru s vervou. Díky kamarádovi jsem získala skvělou paní učitelku a ta mě upozornila na Vaše masterclassy. 

Věra N.

Nekupujte zajíce v pytli a nahlédněte do jedné z lekcí:

A kolik to stojí?

Masterclass Hudební nauka pro klavíristy je váš za

1 990 Kč

Přínosem tohoto kurzu pro vás jsem si naprosto jistá.
Přesto vám pro váš klid v duši (stejně jako u mých ostatních online kurzů) nabízím garanci vrácení peněz bez udání důvodu během prvních 14 dní kurzu.

Bonusy aneb něco navíc

Kartičky na procvičování

Abyste si mohli kdekoli a prakticky kdykoli procvičovat názvosloví z hudební nauky, připravila jsem pro vás kartičky, které si vytisknete, nastříháte a budete s jejich pomocí moct efektivně opakovat a procvičovat italské pojmy a jejich české překlady.

Všechny dur a moll stupnice ke stažení

Dostanete ode mě také ke stažení do not zapsané všechny durové a mollové stupnice s křížky i béčky a jejich tónický kvintakord a dominantní septakord.

Možná máte otázky!

Nemusíte, v Hudební nauce vás budu učit hlavně si vše odvozovat a společně se na klaviatuře zorientujeme. Pokud ale hrát na klavír nebo jiný nástroj umíte, tak se to určitě bude hodit – ale není to podmínka.

Ke kurzu budete mít přístup napořád.

Samozřejmě to má smysl! 🙂 Tento masterclass se věnuje zcela naplno pouze tématu hudební nauky a probereme v něm daleko více témat a daleko víc do hloubky, protože na to budeme mít dostatečný prostor.

Moje online kurzy se zaměřují především na výuku hry na klavír a z hudební teorie probíráme pouze to opravdu nejpodstatnější. Tento masterclass naopak řeší v první řadě hudební nauku, a to komplexně a stravitelnou formou. 🙂

Témata v masterclassu jsou seřazená za sebou v uvedeném pořadí proto, že některé znalosti z hudební nauky jsou potřebné probrat dříve a nabalují se pak na sebe v dalších tématech (lepší je třeba nejdříve pochopit intervaly a až pak akordy). Já doporučuji postupovat tématy od začátku, ale není to podmínkou.

Takže pokud to budete z nějakého důvodu potřebovat, můžete klidně probírat témata na přeskáčku.

Zvu vás na 4denní akci ZDARMA
pro klavírní začátečníky 5. – 8. 2. 2024

Hravý klavírní workshop

Naučte se zahrát na klavír první písničku za 4 dny!

Přihlášením na workshop souhlasíte s mými zásadami pro ochranu osobních údajů a s tím, že vaši adresu zařazuji do své databáze kontaktů a budu vám pravidelně posílat informace a inspiraci o hraní na klavír. Z odběru e-mailů se můžete kdykoliv odhlásit v každém zaslaném mailu.

Zvu vás na workshop ZDARMA

Zrychlete své klavírní pokroky

aneb jak si vystavět repertoár

Naučte se využít čas u klavíru efektivně, strategicky plánovat svůj repertoár, a vytvořte si jasný plán, co hrát v roce 2024!

Vyplněním a odesláním formuláře souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

webinář ZDARMA Jak učit děti hrát na klavír

Ve středu 31. 5. od 18:00