Klavírní bonboniéra

Sbírka skladeb, která potěší vaše srdce, pohladí vaši duši a pomůže rozvinout a zdokonalit vaši klavírní techniku.

Bonboniéra je pro vás, pokud:

 • Si chcete zahrát klavírní skladby jen tak pro sebe a pro radost
 • Hledáte půvabné a neoposlouchané klavírní skladby pro vaše blízké
 • Nechcete se vracet ke starým skladbám a cvičením
 • Chcete zlepšit svoji klavírní techniku nějak jinak, než stupnicemi a etudami
 • Chcete, aby vám nebo vašim blízkým přinášelo hraní na klavír radost

Alespoň 1x ANO znamená, že jste tu správně!

Ráda vám pomohu na cestě za tím, abyste si díky skladbám, které se vám budou líbit a které budete hrát rádi, dokázali zlepšit klavírní techniku a přitom si mohli hraní na klavír opravdu užívat.

Představte si, že si doma sednete ke klavíru, uvaříte si šálek vašeho oblíbeného čaje nebo kávy, vyberete si právě tu skladbu, kterou máte chuť si zahrát a která v danou chvíli nejlépe odpovídá vaší náladě, a začnete hrát. Máte tu chvíli jen a jen pro sebe, jste tu jen vy a krásná klavírní hudba, která se rozeznívá pod vašimi prsty. Cítíte se dobře, protože vám hraní na klavír dělá radost.

I vy si přece můžete dovolit hrát skladby, které se vám líbí, na kterých se budete zlepšovat, a budete mít z hraní na klavír radost!

Obsah sbírky

14 originálních klavírních skladeb

13 půvabných skladeb, které jsou seřazené od mírně pokročilé po středně pokročilou úroveň + 1 skladbu pro čtyři ruce, abyste si mohli zahrát společně i se svými blízkými.

 1. Karavana
 2. Tanec skřítků
 3. Ukolébavka
 4. Kolotoč
 5. Kejklíři a komedianti
 6. Zámek v oblacích
 7. Podzimní listí
 8. Starý vodní mlýn
 9. Valčík
 10. Tamburína – skladba pro čtyři ruce
 11. Bouře na moři
 12. Slavnostní pochod
 13. Píseň sněhové vločky
 14. Motýl

Nahrávky všech skladeb

Sama nerada kupuji zajíce v pytli. Natočila jsem proto pro vás kompletní nahrávky všech skladeb, abyste si mohli poslechnout, jak znějí zahrané v celku, v jakém jsou tempu, jaký mají výraz a dynamiku, a mohli jste se do nich zamilovat sami. 🙂

Poslechněte si všechny skladby, ať víte přesně, na co se můžete těšit!

Proč zrovna Klavírní bonboniéra?

Jako když otevřete bonboniéru plnou lahodné čokolády a rozhodujete se, na který bonbónek máte chuť, pak si jeden vyberete a labužnicky si ho vychutnáváte, tak otevřete moji sbírku skladeb Klavírní bonboniéra a vyberete si, na který klavírní „bonbónek“ máte dnes chuť a který si budete chtít zahrát.

Proč byste měli hrát právě moje skladby?

V minulosti bylo naprosto běžné, že učitelé klavíru byli zároveň skladateli a pro své žáky komponovali skladby, na kterých si jejich žáci zdokonalovali svou techniku a rozvíjeli své hudební cítění.

Proto jsem se i já rozhodla odhrnout tajemný závoj hudební kompozice a napsat pro vás řadu skladeb, které vám pomohou nejen zlepšit techniku hry, ale také pohladí a potěší vaše srdce, a přenesou vás na chvíli z reality do světa klavírní hudby, do světa snů a fantazie.

Díky tomu, že se hraní na klavír věnuji již více než 25 let, získala jsem dokonalý přehled o klavírní technice, o tom, jak má vypadat klavírní skladba i o tom, co jde „dobře do ruky“. Skladby, které jsem pro vás zkomponovala, v sobě zrcadlí všechny tyto zkušenosti.

Výsledkem je 14 půvabných skladeb, které jsou odstupňované od mírně pokročilé po středně pokročilou úroveň.

Skladby různými způsoby podpoří rozvoj vaší klavírní techniky, aniž byste si při tom připadali, jako když cvičíte jednotvárné etudy nebo nezáživná technická cvičení. Hudební obsah skladeb je pro mne totiž vždy na prvním místě. Jak budete hrát jednu skladbu za druhou, tak:

 • zlepšíte svou hru
 • se naučíte pokročilé čtení notového textu
 • porozumíte hudebním značkám a zkratkám ve skladbách
 • budete mít z hraní na klavír radost
Bonusy
Bonus č. 1: Praktický průvodce

Ne vždy rozumíme všem pokynům v notách, jako je italské hudební názvosloví nebo různé hudební zkratky a značky.

Vždy je velmi nepohodlné a stojí nás spoustu drahocenného času, když si musíme slovíčka složitě vyhledávat a odbíhat od klavíru k internetu nebo listovat ve slovníku. A většinou se nám stejně nechce, a tak raději hrajeme dál, aniž bychom význam hudebních značek a slovíček znali.

Všechny značky a slovíčka, na které ve skladbách narazíte, jsem sepsala přehledně do eBooku Praktický průvodce ke skladbám, abyste nemuseli nikde hledat ani listovat, a měli vše pohodlně po ruce. Pojmy jsem nejen přeložila do češtiny, ale také vysvětlila tak, abyste jim skutečně rozuměli a mohli vše snadno převést do praxe.

V praktickém průvodci najdete ode mně i doporučení k výrazu skladeb, které probudí vaši obrazotvornost a budete si tak ještě lépe umět představit, o čem skladba je a jaký má mít výraz. Najdete tam ode mě i tipy k technice hry 🙂

Bonus ode mě dostanete zcela zdarma. Hodnota tohoto bonusu je 200 Kč.

Bonus č. 2: Záruka vrácení peněz
Zaruka

Vaše spokojenost je pro mě důležitá. Pokud si sbírku skladeb projdete a zjistíte, že informace v ní obsažené nejsou pro vás hodnotné, napište mi do 14 dnů a já vám bez zbytečných otázek vrátím cenu produktu v plné výši.

Běžná cena sbírky skladeb včetně bonusu je 499 Kč vč. DPH.

To se mi líbí! Chci objednat sbírku skladeb!

Dotazy a Ohlasy
 • Jak dlouho je potřeba se učit hrát na klavír, aby bylo možné skladby zahrát?

  Když si představím všechny své žáky, mohu s jistotou říci, že již po ukončeném prvním roce výuky by dokázali zahrát skladby Karavana, Tanec skřítků i Ukolébavku. Skladby Kolotoč, Kejklíři a komedianti a Zámek v oblacích odpovídají zhruba druhému až třetímu roku výuky, a od Podzimního listí se pak úroveň rovná zhruba čtvrtému roku výuky hry na klavír.

  Dvě poslední skladby Píseň sněhové vločky a Motýl jsou pak obsahově i technicky nejnáročnější. Kdo se učí na klavír více než 4 roky, tak si album jistě užije naplno v celém rozsahu.

  U hraní na klavír je však úroveň hry každého člověka velice individuální. Já doporučuji si skladby předem poslechnout a buď postupovat od začátku a postupně se propracovat až do konce, nebo si vybrat podle sebe to, co se vám líbí. 🙂

 • Jak poznám, která skladba je nejtěžší a která nejlehčí?

  Skladby jsou ve sbírce poskládané podle úrovně obtížnosti od nejlehčích po ty nejnáročnější. Všechny jsou však hratelné, nejsou v nich žádné nehratelné krkolomnosti, vše jde dobře do ruky. Od skladby Bouře na moři je již úroveň náročnosti vyšší, také jde vše dobře do ruky, ale musí se počítat s tím, že bude potřeba tyto těžší skladby déle cvičit.

  Všechny skladby jsou pečlivě opatřené prstoklady, které se mně osobně dobře hrají, což vám při hře také velmi pomůže.

 • Když si sbírku objednám, jak mi přijde?

  Celá sbírka vč. bonusového materiálu je v elektronickém formátu PDF na email, který zadáte v objednávce. K otevření formátu PDF potřebujete mít v počítači nainstalovaný program Adobe Acrobat Reader. Pokud ho náhodou nemáte, dá se stáhnout zcela zdarma.

  Po zaplacení objednávky vám přijde vše přímo do vaší emailové schránky. Noty si potom vytisknete a můžete začít hrát!

 • Jaké druhy klavírní techniky se ve skladbách řeší?

  Ve skladbách najdete techniku vyrovnané hry prstů, stupnice, rozložené akordy, současně hrané akordy, hraní rukama křížem, hra se synkopickým i současným pedálem, různé doprovody melodií, ozdoby a mnoho dalších prvků. Nejlepší představu si uděláte, když si poslechnete nahrávky. 🙂

Všemu rozumím, chci objednat sbírku skladeb!

 • „Chytlavé melodie a jedinečný návod pro interpretaci!“

  „Sbírku skladeb Klavírní bonboniéra jsem držela v ruce jako úplně první a absolutně mě nadchla! Všech 14 skladeb je krásných, se zajímavými a chytlavými melodiemi, jak si ostatně můžete poslechnout na YouTube. 🙂 Co se mi ale líbí úplně nejvíc, jsou rady a vysvětlivky ke každé jednotlivé skladbě. V žádné jiné sbírce skladeb jsem tak propracovaný „návod“ nikdy neviděla. Obsahuje jak vysvětlivky italského názvosloví, tak rady autorky Evičky k výrazu skladeb. Takže máme jistotu, že je pochopíme správně. Co bychom za to dali kdybychom měli k dispozici takové návody od slavných skladatelů, třeba Mozarta? Celá sbírka je skvěle promyšlená. Rozhodně ji mužů všemi deseti doporučit! :-)“

  Sára Suchánková, klavíristka

 • „Další z nudných sbírek? Kdepak. Potěší začátečníky i pokročilé.“

  „Když se mi dostala do rukou Klavírní bonboniéra, domnívala jsem se, že půjde o další z nudných sbírek jednoduchých skladbiček pro malé pianisty. Po prostudování not i bonusů jsem však byla velice překvapena, o jak vysoce kvalitní hudební materiál se jedná. Na své si přijdou nejenom malí pianisté, ale i pokročilí žáci (některé kousky si s chutí zahraji i já, vystudovaná klavírní pedagožka), stejně jako milovníci čtyřruček. Vysoce oceňuji jak detailní propracování každé partitury včetně vyšperkované pedalizace, tak i doprovodné texty v bonusových materiálech, které se věnují nejenom objasnění italského názvosloví a cvičebním technikám, ale také hudebnímu výrazu a náladě skladeb. Klavírní bonboniéra je plná čerstvých a nádherných skladeb, které si zamilují jak žáci, tak jejich učitelé, a neměla by chybět v žádné hudební knihovničce!“

  Lucie Šťastná

 • „Vše, co jste kdy potřebovali vědět, ale báli jste se zeptat.“

  „Dobrý den paní Suchánková, je to nádhera! Skvělý nápad dát k dispozici i Vámi hrané skladby na videu, bez toho bych si Bonboniéru asi neobjednala, neuměla bych si představit, jak pěkné jsou. Když mi přišel odkaz na Bonboniéru, zajásala jsem, že to bude ta správná motivace se posadit zpátky ke klavíru. Tak věřím, že k příštím Vánocům už si nějaké skladby zvládnu zahrát. Průvodce k bonboniéře je geniální! Obrázky vytvoří správnou náladu a obsahuje „vše, co jste kdy potřebovali vědět, ale báli jste se zeptat“ :-).“

  Tereza Pokorná

 • „Děti jsou nadšené!“

  „Dobrý den. Chtěla bych Vám moc poděkovat za nádherné skladbičky, děti budou nadšené, zatím jsem si je jen já sama přehrála a už se těším, až je s nimi seznámím své děti. Budou nadšené, zase něco nového, svěžího. Většina z nich se dá i krásně zahrát na akordeon, zbytek si upravím. Vyučuji totiž akordeon a klavír. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.“

  Marta Dvořáková

 • „Fantasticky zpracované!“

  „Soubor skladeb i průvodce jsou fantasticky zpracovaná díla, která každý mně podobný začátečník jistě ocení. Líbí se mi zobrazení prstokladů v notách a výrazné melodie, které se člověku rychle dostanou pod kůži a tím usnadňují učení.“

  Blanka Acerra

Chci také svoji Klavírní bonboniéru!