Masterclass Filmové melodie

Vstoupit do Masterclassu

Zpestřete váš klavírní repertoár nádhernými melodiemi z vašich oblíbených filmů!

 • Je vaším velkým snem zahrát si na klavír oblíbenou filmovou melodii, například Comptine z filmu Amélie z Montmartru, River Flows in You, Harry Potter, Cirkus Humberto, The Heart Asks Pleasure First ​z filmu Piano, Forrest Gump, Titanic, Dawn z filmu Pýcha a Předsudek, Hercule Poirot…
 • Možná už jste se tu vaši oblíbenou melodii zkoušeli naučit. Našli jste na YouTube plno návodů zdarma. Ale zatím se vám to nepodařilo, vaše hraní stále nějak drhne. Z návodů musíte odhadovat, které tóny máte hrát, a musíte si neustále přetáčet video tam a zpět, abyste to okoukali.
 • Pak se také mohlo stát, že v té vaší oblíbené filmové melodii je těžká technická pasáž a nikdo vám zatím neporadil, jak ji nacvičit a vás třeba i začala bolet ruka při cvičení! Bojujete s tím, jak se skladbu rychle naučit zpaměti, noty jste četli sami, takže si nejste jistí, jestli všechny tóny a rytmus hrajete správně.
 • Nejste si jistí ohledně použití pedálu ani správným prstokladem. A možná je vaše milovaná skladba na vás zatím příliš obtížná a vy byste si ji potřebovali zahrát v nějaké zjednodušené podobě. Zkrátka moc a moc CHCETE, ale nevíte, jak na to.

Mám pro vás řešení! Pokračujte ve čtení:

Co kdybych vám teď řekla, že mám pro vás připravený PERFEKTNÍ a JEDNODUCHÝ NÁVOD na to, jak za krátkou dobu nacvičit vaši oblíbenou filmovou melodii, abyste se ji naučili efektivně, metodicky, jednoduše a rychle, a k tomu…

 • …přečetli skladbu bez chyby každou rukou zvlášť…
 • …učili se ji rovnou zpaměti…
 • …věděli přesně, jaký máte hrát prstoklad a proč…
 • …uměli nacvičit obtížné technické pasáže nebo si je efektivně uměli zjednodušit…
 • …věděli, jak správně používat pravý pedál…
 • …jak se postavit k interpretaci…

…a užívat si ten hřejivý pocit, že hrajete tu vaši vysněnou skladbu, kterou jste se vždycky chtěli naučit? 🙂

Zní to skvěle? Jasně, že ano!

Slibuji vám přece jednoduchý návod. Nicméně pod slovem „jednoduchý“ se neskrývá to, že se skladbu naučíte tím, že se na můj výukový návod jenom podíváte. Bez vaší práce, vašeho cvičení, času a energie to nepůjde.

Jednoduchý návod znamená, že vás provedu skladbou krůček po krůčku, logicky a systematicky. Dám vám do ruky „navigaci“, která vás rychle dovede k cíli bez jakýchkoli odboček. Celou vaší oblíbenou skladbou vás osobně provedu, krok po kroku, systematicky, a vyřeším za vás všechny klavírní otazníky a problémy, které byste museli řešit, kdybyste se snažili skladbu naučit sami.

Jako studentka jsem lekcích klavíru nezažila nic lepšího, než mít pedagožku, která mi přesně uměla poradit, jak mám cvičit jakoukoli techniku, na kterou jsem narazila, co mám dělat, na co mám dávat pozor a zároveň to uměla vysvětlit tak, že jsem rychle dosáhla výsledků.

Ten pocit, když jsem věděla, že na to nejsem sama a že mi někdo přesně řekne, co a jak mám cvičit a hrát, abych dosáhla těch výsledků, které jsem si vysnila.

A to přesně poskytnu i já vám.

Už se nebudete muset trápit, že vám nejde skladba z vašeho oblíbeného filmu zahrát nebo že nevíte, jak na to.

Představuji vám:

sérii mini masterclassů

Filmové melodie

Vybrané filmové melodie mám rozdělené do samostatných mini masterclassů. Aktuálně mám pro vás zpracovanou výuku těchto úžasných filmových melodií:

Zkušenosti studentů:

Alena Kočková

Naučila jsem se skladbu Comptine se složitější verzí LR. Díky Vám jsem dala dohromady celou skladbu, hlavně tu nejrychlejší část skladby.Tam jsem se nemohla nejdříve vůbec orientovat, ale díky Vašemu vysvětlení, které jsem si pouštěla pořád dokola jsem pochopila. Vaše učení a vysvětlování mě moc baví, bez toho bych byla bezradná.

Ještě jsem se nesetkala s takovou úžasnou výukou, kterou děláte Vy. Než jsem si Vás „našla“, tak jsem hledala na youtube různé videa o hraní na pianu a nic mě neoslovilo. Děkuji, že to pro nás děláte.

Vašek Králíček

Před časem jsem se jako samouk začal učit Amélii podle youtubu. A hraním tady myslím mačkání kláves ve správném pořadí. Eva jde ale do hloubky a nabízí něco extra, co z nějakých pokusů udělá hraní a umění. Měl jsem ve „své“ verzi problematické pasáže, které jsem vždy tak nějak ušmudlal, aby si toho nikdo nevšiml a mohlo se jet dál. Naštěstí se i těmto pasážím Eva dopodrobna věnuje.

Za sebe tento masterclass rozhodně doporučuji. Ono mačkat klávesy není zas tak složité, ale k opravdovému hraní člověk potřebuje vedení. Takhle zpětně si i říkám, že by mi býval masterclass ušetřil spoustu času a už od začátku bych se skladbu učil pořádně. Je také super, že jde kurz projít i bez not. Vše je krásně a srozumitelně vysvětlené. Na otázky co mne v průběhu učení napadly Eva vlastně ve videích rovnou odpověděla. Za mě vážně paráda 🙂

Šarlota Freibergová

Když jsem asi tak před 10 lety koukala v TV na pořad Česko hledá talent, bylo tam stínové divadlo, ve kterém použili tuto nádhernou skladbu a mě okouzlila. Měla jsem ji léta v hlavě, ale nikde se mi ji nepodařilo tehdy najít, ani jsem nevěděla, jak se jmenuje. Ona si ale našla mě pomocí kamarádky Lucky, která se kousíček naučila a zahrála, tak jsem konečně věděla, jak se jmenuje :-). To bylo asi tak před půl rokem. V té době jsem teprve začínala v online kurzu pro pro mírně pokročilé u Evy Lorenc. Bylo by to pro mne ještě velké sousto a navíc se sama učit je velice těžké. Tak vznikl můj list přání. Přání mi nevědomky splnila právě (a to určitě nejenom mě), Eva Lorenc, která právě vytvořila filmový masterclass této nádherné skladby “ Comptime z Amélie z Montmartru“.

Masterclass je tak krásně a srozumitelně zpracován, že se to dokáže naučit i začátečník jako já. Tři verze doprovodu, super. Líbí se mi ty rady, které v průběhu Evička dává, jsou k nezaplacení. Je ale nejvíc, že přístup do masterclasu je už jen můj a skladbu se můžu naučit, až když se na ní budu cítit. Ale!!
Tuhle skladbu si přeje umět hrát každý klavírista !!!

Jana Kajnarova
Jsem začátečník ve hře na piano a mým snem bylo si zahrát nějakou skladbu od Tiersena. Sama jsem nebyla schopna s Amelií pohnout. Díky Masterclassu jsem velmi rychle a efektivně zvládla se skladbu naučit a hrát! Neuvěřitelné! Již se těším na další filmové melodie a kurzy! Moc děkuji!!!

Zkušenosti studentů:

Markéta Husáková
Jsem potěšená, jak krásně návodně a precizně jsou výuková videa zpracovaná. Máte to nejen hezky metodicky natočené, ale i technicky je to velmi pěkně zpracované (různé dvojí pohledy na klaviaturu apod.). Líbí se mi, jak upozorňujete na různé vychytávky a fascinuje mě jak krásně o té skladbě mluvíte. Přenášíte tím na mě dojem, že je dobré hudbu cítit, přemýšlet nad tím, užít si to. To je to klíčové co z těch videí na mě působí. Je mi to velmi blízké, protože to je přesně ten pocit, který z hraní chci mít :-). Velmi přínosné je pro mě poslední video výrazu, kde přesně vystihujete podstatu skladby rozebranou do posledního detailu. Vaše verze skladby je moc povedená a líbí se mi, i když uznávám, že není úplně jednoduchá. Rytmicky je složitá a musím si jí pořádně naposlouchat.

V každém z mini masterclassů na vás čeká:

 • Nahrávka skladby
  Protože poslechem se do skladby zamilujete, poslechem se učíte skladbu zpaměti, tvoříte si představu o interpretaci a připravujete se na efektivní čtení notového textu.
 • Noty na skladbu
  Dostanete ode mě ke stažení noty, pokud se jedná o moje aranžmá nebo o úpravu např. jednodušší verze doprovodu. Pokud vás budu učit originální klavírní dílo, které podléhá autorským právům (protože volně dostupné jsou noty pouze u autorů, od jejichž úmrtí již uběhlo více než 75 let), noty vám v rámci masterclassů poskytovat ke stažení nemohu. Noty si buď opatříte sami na internetu, anebo se spolehnete pouze na moje výuková videa, ve kterých do mých not uvidíte, a budete se mnou cvičit rovnou zpaměti.
 • Výukové videolekce
  Lekce jsou koncipované jako výuková videa, v nichž vás provedu metodicky, postupně celým procesem výuky skladby. Vysvětlím vám vše tak, abyste přesně věděli, jaké máte hrát tóny, jakým prstokladem, jak sehrát ruce, jak vyřešit pedalizaci a jak si skladbu rychleji uložit do paměti. Nenechám vás v ničem samotné a projdu s vámi celý postup výuky skladby od začátku do konce. Dám vám samozřejmě také tipy ke cvičení i k tomu, jak na určitá místa ve skladbě myslet tak, aby vám šla doma dobře zahrát. Popovídáme si o výsledném zvuku, pedalizaci, dynamice, tempu i interpretaci.
 • Časová nenáročnost a flexibilita
  Výukové lekce nejsou dlouhé – většinou okolo 15-20 minut. Mini masterclass tedy zvládnete absolvovat během několika dnů a pak záleží už jen na tom, kolik času věnujete cvičení, abyste se skladbu naučili. U videí máte uvedené časové značky, abyste si je nemuseli zbytečně přetáčet tam a zpět a ztrácet čas, pokud se budete chtít k něčemu vrátit a pocvičit to znovu.
 • Členská sekce
  Se vstupem do mini masterclassu získáte přístup do členské sekce, ve které budete mít vše na jednom místě, úsporně a pohromadě. Všechny lekce budete mít odemčené a zároveň už vám přístupy zůstanou napořád, takže můžete pracovat naprosto flexibilně dle vašich časových možností.
 • 14 dní garance
  Jako u každého mého produktu i tady máte 14denní garanci vrácení peněz. Pokud pro vás obsah vybraného mini masterclassu nebude hodnotný, napište mi, a já vám bez zbytečných otázek v této lhůtě vrátím peníze zpět.

Se vstupem rovněž získáte tento bonus:

 • Přístup do uzavřené Facebookové skupiny
  Přístup do uzavřené FB skupiny mých online masterclassů, kde poznáte své masterclassové spolužáky. Ve skupině získáte skvělou podporu a zpětnou vazbu dalších klavíristů, kteří skladby cvičí také! Můžete tam kromě vašich otázek vkládat i videjka z vašeho domácího cvičení a získat zpětnou vazbu od vašich spolužáků. Do skupiny si budete mocit také chodit pro moji podporu a motivaci, abyste své klavírní sny dokázali proměnit v činy a dotáhnout je do konce.

Kolik mini masterclassy stojí?

Cena je uvedená přímo u konkrétního vybraného mini masterclassu zvlášť a může se lišit podle náročnosti skladby a délky výukových videí. Platíte nikoli za skladbu jako takovou, ale za můj vypracovaný metodický postup, díky kterému se konečně vaši vysněnou filmovou melodii dokážete naučit!

Comptine // 690 Kč

Skladba Comptine d’un autre été – L’Après-midi od Yanna Tiersena, známá především z filmu Amélie z Montmartru.

Chci si zahrát Comptine!

River Flows in You // 690 Kč

Skladba River Flows in You od autora Yiruma, známá především díky filmu Stmívání (Twilight).

Chci si zahrát River!

Forrest Gump – Feather Theme // 690 Kč


Skladba Feather Theme od Alana Silvestri zaznívá ve filmu Forrest Gump.

Chci si zahrát Forresta!

Una Mattina // 690 Kč

Skladba Una Mattina od Ludovica Einaudiho, kterou jste mohli slyšet ve filmu Nedotknutelní (Intouchables).

Chci si zahrát Una Mattina!

Mini masterclassy jsou pro vás vhodné, pokud…

milujete filmové melodie a chcete si je umět zahrát na klavír.
už máte základy hry na klavír za sebou. V případě, že je ve skladbě náročný doprovod nebo těžká technická pasáž, nabízím u skladeb jednodušší aranžmá, které zvládnete, i když na klavír ještě nehrajete dlouho.

Mini masterclassy pro vás nejsou vhodné, pokud…

jste úplní klavírní nováčci. Pokud ještě hrát na klavír neumíte a teprve se to chcete naučit, nezačínejte těmito mini masterclassy, protože byste mohli být zbytečně demotivovaní tím, že vám to nejde. Nejprve vám doporučuji, abyste absolvovali základy hry na klavír, například v mém online kurzu pro dospělé začátečníky, a pak se můžete pustit do filmových melodií, které jsem pro vás připravila.

Na co se nejčastěji ptáte:

Jaký klavír musím doma mít, abych mohl/a mini masterclassy absolvovat?
Já mám nejraději akustické klavíry, ale mini masterclassy zvládnete zahrát stejně dobře i na digitální pianina, případně na keyboard, pokud k němu máte připojený sustain pedal.

Kde seženu noty na filmovou melodii, pokud nejsou součástí masterclassu?
Všechny filmové melodie, které jsem pro vás připravila a budu připravovat, jsou světově známá díla. Pokud si budete pořizovat originální noty, stačí zadat do vyhledávače např. v Googlu název skladby, např. „Comptine Amelie noty“, případně v angličtině „Comptine Amelie sheet music“ a vyleze vám spooousta odkazů, kde si noty můžete stáhnout nebo koupit. Doporučuji v případě zakoupení hledat PDF variantu not, která vás většinou vyjde doslova jen na pár desítek korun.

Nemám moc času na cvičení. Jsou filmové masterclassy nějak časově omezené? Přijdu o přístupy, když teď nestihnu cvičit?
Moje masterclassy nejsou časově omezené, naopak se vám snažím vyjít maximálně vstříc, protože chápu, že každý z nás toho má hodně. Přístupy do mini masterclassů budete mít odemčené už napořád, a i kdybyste nestihli začít cvičit už nyní, můžete kdykoli později a můžete se k lekcím také kdykoli vracet.

Jsou mini masterclassy vhodné i pro děti?
Ano, jsou. Stejně jako u dospělých i tady však platí, že nejsou vhodné pro úplné začátečníky. Je potřeba, aby děti už na klavír hrát uměly, ideálně měly za sebou alespoň 3 první roky výuky.

Cvičím teď jiný masterclass od Vás. Filmová skladba mě nesmírně láká, ale bojím se, že si toho na sebe vezmu moc najednou a pak nebudu stíhat. Co s tím?
Podle mě není problém cvičit najednou více různého repertoáru. Je fajn vědět, pro jaký účel skladby cvičíte. Pokud teď cvičíte např. Kánon in D nebo Pro Elišku z mých dalších masterclassů, jsou to větší skladby a budou vyžadovat dlouhodobější práci.

Filmové mini masterclassy jsou naopak také bonbónky, které Vás časově tolik nezatíží, zpestří Vám repertoár i čas strávený u klavíru a budete je mít rychleji nacvičené. Takže klidně můžete cvičit klasické skladby a filmovky současně.

Kdo jsem a proč hrát na klavír zrovna u mě?

Jmenuji se Eva Lorenc, a jsem klavíristka a nadšená pedagožka hry na klavír. Vystudovala jsem klasickou hru na klavír, nicméně filmové melodie jsou moje velká láska. Ráda je sama hraju volnočasově, a ráda s nimi doplňuji také reperotár svých studentů. Nyní máte možnost se učit pod mým vedením vybrané klavírní filmové melodie, které jsem pro vás zpracovala do jednoduchých online mini kurzů, které jsem nazvala mini masterclassy filmových melodií. Věřím, že vám to velmi usnadní postup výuky a už brzy si budete moct doma zahrát spoustu krásné filmové hudby!

Závěrem

Filmové klavírní melodie miluju a hrávám si je na klavír ve volném čase jen tak, pro radost. Hrávala jsem je také svým přátelům na svatbách, na svých koncertech po klasickém repertoáru jako přídavky, a považuji je za kouzelné doplnění mého jinak ryze klasického repertoáru.

Proto i svým studentům ráda doplňuji repertoár jednou za čas nějakou pěknou klavírní skladbou s hudbou z jejich oblíbeného filmu. Přináší to osvěžení do výuky, větší motivaci, radost z hraní i z toho, že o tuto hudbu se můžete nádherně dělit i s vašimi přáteli, kteří takové kousky ve vašem repertoáru jistě velmi ocení.

Mini masterclassy budu postupně doplňovat o další nádherné klavírní filmové melodie podle přání mých studentů, tedy i vás, pokud se mými studenty stanete!

Vstupte do vašeho vybraného mini masterclassu ještě dnes!

Vstoupit do mini masterclassu