Chcete, aby vaše děti uměly dobře číst noty?

Mám plnou třídu šikovných, muzikálních dětí, které milují hudbu a hraní na klavír. Rády se učí nové skladby a netrpělivě touží poznávat svět klavíru. Většinu z nich ale brzdí v rychlejším vývoji a pokrocích při hraní na klavír jedna společná věc.

Mají problémy se čtením not.

Od mnohých svých kolegů vím, že problémy se čtením not má velké množství dětí. Není se co divit, protože právě čtení not je tím nejnáročnějším úkolem, který musí vaše děti zvládnout, když se učí hrát na klavír. Děti často cítí při pohledu do not, které neumí rychle a správně přečíst, bezmoc a strach ze selhání. Začnou mít pocit, že hraní na klavír je nesmírně náročné. To však nejsou emoce, které by měly být součástí hraní na klavír!

Hraní na klavír by mělo vašim dětem přinášet do života radost a naplnění.

Když vaše děti budou umět plynule číst noty, tak:

 • dokážou samostatně přečíst a nacvičit novou skladbu
 • čas, který stráví čtením nových skladeb se sníží na minimum
 • se jim díky opoře v notách zlepší hudební paměť při hraní zpaměti
 • budou cítit větší sebevědomí při hraní na klavír
 • si budou moci zahrát více krásných skladeb
 • jim hraní na klavír nebude připadat náročné a budou z něj mít větší radost

Proto jsem vytvořila e-book Pohádkové čtení not pro malé klavíristy, díky němuž se i vaše děti naučí plynule a hravě číst noty!

Eva Suchánková

Kdo je Eva Lorenc?

Jsem klavíristka a učitelka hry na klavír. Hraní na klavír je mou životní vášní a jsem šťastná, že mé zaměstnání je zároveň mým největším koníčkem.

Věnuji se výuce dětí i dospělých a ráda vymýšlím způsoby, jak poznávání klavírního světa lidem kolem sebe usnadnit, zpřístupnit a zjednodušit.

Studovala jsem hru na klavír na konzervatoři, Akademii múzických umění v Praze a nyní pokračuji v doktorském studiu. Výuce se věnuji již více než 10 let a díky tomu vím, které oblasti hraní na klavír dělají lidem největší problémy. Proto se snažím lidem poradit, jak mohou své klavírní problémy efektivně vyřešit.

Jsem autorkou blogu a několika e-booků o hraní na klavír. Poslední přírůstek v nabízených produktech je Online kurz hry na klavír pro dospělé začátečníky.

Dovolte mi vám eBook představit:

Pohádkově snadné čtení not pro malé klavíristy

Co v eBooku najdete:

 • více než 60 stran výukových listů plných úkolů, not, příběhů a hudby
 • pochopení čtení not v houslovém a basovém klíči
 • čtení nejčastějších hudebních značek jako jsou křížky, béčka, staccato a další
 • napínavý pohádkový příběh, který vaše děti bude provádět čtením not
 • omalovánky a celou řadu skladbiček na procvičení čtení not
 • audionahrávky všech skladbiček pro kontrolu

V e-booku dále najdete také podrobný návod pro rodiče, jak mají vaše děti s e-bookem pracovat, i jak e-book vytisknout. Vše je řazeno za sebou podle promyšleného metodického systému tak, aby děti získávaly znalosti o čtení not postupně a vždy si měly možnost po krátkých úsecích zopakovat, co se již naučily a mohly na to navázat dalšími poznatky.

Každá nota je jedna pohádková postava, a celý notový systém dohromady tvoří napínavý příběh. Díky tomu si děti ke každé notě vytvoří mnemotechnickou pomůcku, takže si noty snadněji zapamatují. Nově naučené noty si děti hned vyzkouší přečíst a zahrát ve cvičných skladbičkách.

E-book je koncipovaný tak, aby s ním děti dokázaly pracovat samostatně, a pokud vypracují všechny jeho stránky a splní všechny úkoly, je prakticky nemožné, aby na konci neuměly číst noty!

Běžná cena e-booku je 540 Kč vč. DPH.

Současně s nákupem e-booku získáte ode mě ZDARMA tyto BONUSY:

Bonus 1 Cover

Bonus č. 1 – Pracovní checklist k e-booku

Velmi mi záleží na tom, aby vaše děti porozuměly čtení not a úspěšně dokázaly splnit všechny úkoly, které je v e-booku čekají. V tomto bonusovém materiálu jsem připravila strategii, jak nejlépe postupovat při práci s e-bookem. Tento checklist pomůže vašim dětem zorientovat se v tom, jak jim práce ubíhá od ruky.

Hodnota tohoto bonusu je 89 Kč.

Bonus 2 Cover

Bonus č. 2 – Kontrolní kvíz k e-booku
Soutěž o titul Notový král/Notová královna.

Opakování je matkou moudrosti. Po dokončení e-booku čeká děti zábavný kvíz, v němž si zopakují vše, co se v e-booku naučily. Za každou správnou odpověď získají body a budou soutěžit o titul Notový král nebo Notová královna. Je možné získat i jiné tituly! 🙂 Bonus samozřejmě obsahuje i seznam správných odpovědí.

Hodnota bonusu je 89 Kč.

Bonus 3 Cover

Bonus č. 3 – Čtení not pro každý den

E-bookem čtení not nekončí, nýbrž právě začíná! Aby si vaše děti mohly čtení not rovnou vyzkoušet v praxi, čeká na ně v tomto bonusu 35 zbrusu nových originálních skladbiček. Na každý den v týdnu je připraveno 5 skladbiček s poutavými názvy, doprovázených obrázky a pečlivě opatřených prstoklady. Součástí je též seznam audio nahrávek všech skladeb, abyste měli stoprocentní kontrolu, zda se dětem písně a skladby podařilo zahrát správně.

Hodnota tohoto bonusu je 299 Kč.

Bonus 4

Bonus č. 4 – Doživotní aktualizace

Postupem času budu získávat další pedagogické zkušenosti. Je tedy možné, že v budoucnu provedu v e-booku nebo jeho bonusech změny či úpravy. Proto pro vás mám ještě jeden mimořádný bonus a tím je doživotní aktualizace e-booku a jeho bonusů. Pokud udělám výrazné úpravy, Vy získáte novou verzi ZDARMA. Jednoduše vám e-mailem pošlu odkaz na její stažení, takže budete mít neustále ty nejnovější informace.

Hodnota tohoto bonusu je 299 Kč.

Cena e-booku je natolik vysoká, aby respektovala hodnotu toho, co vašim dětem přinese, ale zároveň natolik nízká, aby si ho mohl dovolit opravdu každý, kdo chce podpořit domácí přípravu svých dětí na hodiny klavíru. Ocenila jsem ho stejně, jako kdybyste přišli na jednu 45 minutovou lekci klavíru do našeho klavírního studia v Praze. Za tu jednu lekci bychom ale nestihli probrat ani zlomek toho, co se děti dozví v e-booku. 🙂

Nechci před vámi nic tajit. Abyste měli lepší představu o tom, jak e-book vypadá uvnitř, zde je několik stránek k nahlédnutí:

A zde si můžete poslechnout nahrávky několika skladbiček, které jsem pro e-book zkomponovala (viz Bonus č. 3):

Muchomůrčí valčík
Pouštíme draky
Červená Karkulka
ZÁRUKA

Vaše spokojenost je pro mě důležitá. Pokud si e-book přečtete a zjistíte, že informace v něm obsažené nejsou pro vás a vaše děti hodnotné, napište mi do 30 dnů a já vám bez zbytečných otázek vrátím cenu e-booku v plné výši.

 

Tento e-book již pomohl se čtením not stovkám dětí.

Pokud cítíte, že právě toto je to pravé i pro vaše děti, neváhejte a e-book si objednejte. Překvapíte své děti nečekaným originálním dárkem, díky kterému se navíc naučí číst noty.

Možná vás napadlo pár otázek:

 • Zvládne tedy mé dítě všechny úkoly udělat samostatně?

  Ano, zvládne. Texty v e-booku jsou napsané větším písmem, aby se dětem dobře četly. Stejně tak všechny noty a skladbičky jsou dostatečně velké. Úkoly jsou přehledně rozděleny a označeny tak, aby děti věděly přesně, co mají na každé stránce udělat. Navíc díky pohádkovému příběhu, kterým je celá problematika čtení not vysvětlovaná, lépe udrží pozornost a budou motivované v práci pokračovat.

 • Jsou nějaké technické parametry, o kterých je potřeba vědět?

  E-book je ve formátu PDF a je potřeba ho dětem vytisknout. Všechny výukové listy jsou černobílé, takže se nebojte, že vyplácáte příliš drahého barevného inkoustu. 🙂 Je zcela na vás, zda zvolíte jednostranný nebo oboustranný tisk, stránky jsou v e-booku očíslované, takže vždy budete vědět, jak jdou za sebou.

 • Pro jak staré děti je e-book určen?

  E-book je určený všem dětem, pro které čtení not ještě není samozřejmostí. Jak to však zatím pozoruji, rodiče či učitelé e-book pořizují nejčastěji dětem ve věku od 4 do 12 let.

  Pokud máte doma malého klavíristu, který neumí vůbec nebo ještě ne tak plynule číst, bude potřebovat vaši asistenci. Úplně stačí, když přečtete všechny texty na jednotlivých listech e-booku. O splnění jednotlivých úkolů se váš malý pianista již postará samostatně. Nemusíte dětem nic vysvětlovat. Vše je napsané tak, aby děti samy pochopily, co mají udělat.

  Děti od 6-7 let věku by měly být schopné s e-bookem pracovat úplně samostatně. E-book může ale určitě nadchnout i starší děti, zejména takové, které mají rády pohádky, rády hrají a objevují nové skladby, nebo rády plní akční výzvy a úkoly.

  A samozřejmě čím starší dítě, tím rychleji mu práce s e-bookem půjde od ruky. 🙂

 • V e-booku je uvedená možnost audionahrávek. Jak to funguje?

  Ano, součástí e-booku jsou audionahrávky všech skladbiček, které v něm jsou. V úvodní části najdete stránku, na které je seznam všech skladbiček podle toho, na které stránce v e-booku se nacházejí.

  Všechny slouží jako hypertextové odkazy, takže když na ně kliknete, otevře se vám v prohlížeči nové okno a v něm se začne automaticky přehrávat nahrávka skladby. Díky tomu budete mít stoprocentní kontrolu, zda se děti naučily hrát skladby správně.

A co říkají majitelé e-booku?

 • Markéta Huzel
  nadšená maminka

  Dobrý den paní Evo, děkuji moc za krásnou učební pomůcku!!! Má šestiletá dcera se učí na klavír v Kanadě a bojovala s basovým klíčem. Vaše kniha nám moc pomohla objasnit celou teorii a hlavně, moc jí to bavilo!!! Pohádka je skvělá!!! A pak šla ke své původní klavírní knížce, otočila na novou skladbičku a přehrála ji! A to bylo nadšení, že je to tak lehké!!! 😁👍 Takže určitě vaše dílo slaví u nás doma úspěch!!! Děkujeme!!!
  • Milena Šrámková
   nadšená babička

   Dobrý den paní Suchánková, Váš ebook Pohádkové čtení not…je fantastický! Zakoupila jsem jej pro svého osmiletého vnuka, který navštěvuje Hudební školu od září 2019. Situaci, která nastala s korona-virem, kdy vnuk dostává hudební úkoly pouze emailem a jen 3 krát byl v kontaktu se svým učitelem klavíru přes SKYPE, jsem Váš ebook s radostí přivítala. Ihned jsem všechny stránky vytiskla a při čtvrtečním setkání s vnukem jsem mu vše ukázala a předala.
   Byl nadšený pohádkovým příběhem a začal učit noty i svou maminku. Dnes mi přes SKYPE předvede, co se už naučil. Momentálně se musí naučit basový klíč a věřím, že to zvládne!
   Jsem ráda, že jsem Váš ebook objevila a že můžu díky Vašemu skvělému hudebnímu nápadu předat vše vnukovi.
   Přeji Vám hodně hudebních úspěchů!
   • Lucie Havlíková
    nadšená maminka

    Dobrý den, paní Suchánková, e-book jsem vytiskla hned druhý den po zaplacení. V pátek jsme ho s mou sedmiletou dcerou začali používat a strašně moc se jí líbí. Zatím jsme došli k h1 jako hrad a dceru to opravdu moc baví. Dnes si hned ráno šla zahrát Tajnou poradu císaře a královny Emílie a už zkoumá, co bude dál. Krásně se naučila počítat délku not a rozlišovat ji při hraní. Systém tájá / tá / tyty nemá chybu a noty se podle pohádkových postav krásně pamatují. Jsem moc ráda, že jsem e-book pořídila, opravdu to s ním jde samo. 🙂

   • Barbora Šárová
    klavíristka, 10 let

    Moc se mi to líbilo, hlavně ty skladbičky, které doprovázely pohádku. Když si teď chci něco zahrát nebo zazpívat písničku, hned poznám, jaké tam jsou noty, takže se dokážu naučit víc skladeb a hraní na klavír mi jde mnohem líp.

   • Regina Goslinská
    klavírní pedagožka

    „Pohádkové čtení not pro malé klavíristy“ může být velkou pomocí malým dětem, které začínají s hrou na klavír. Naučit se číst z not je jedním z největších úskalí v začátcích studia. Učení často probíhá s povzdechem, kolik že těch not je a jak je to těžké. Díky zpracování učiva ve formě pohádky, různým zajímavým úkolům a obrázkům je učení zábavné a napínavé. Skvělou odměnou pro malé muzikanty jsou i krásné skladbičky blízké každému dětskému srdci. Nic podobného pro malé klavíristy v Česku dosud ještě nebylo.

   • Martina Stecherová
    www.martinastecherova.com

    Dlouhou dobu se zajímám o problematiku didaktiky hudby. Jsem hlasová poradkyně a učitelka hudby v Montessori škole. Leta jsem také vyučovala klavír na hudebních školách. Proto dobře vím, že jedna z nejdůležitějších věcí pro pedagoga je kvalitní učební materiál. Takový, který dítě zaujme natolik, že ho otevře i doma a bude s ním chtít pracovat. Mám tím na mysli materiál, který je určen především dětem a pro děti.

    Zábavný, příběhový, interaktivní. To je na pultech hudebnin ještě stále nedostatkové zboží. Proto jsem byla zvědavá na Evin e-book. Říkala jsem si; nový přístup, elektronická podoba, to by mohlo být zajímavé. Po jeho přečtení mé srdce zaplesalo. Absolutně předčilo mé očekávání. Konečně něco jednoduchého, ale plně funkčního, co děti, které umí číst, zvládnou v pohodě samy. Vtipný příběh, který je provede základními hudebními pravidly v moderním podání.

    Jsem přesvědčená, že práce s tímto sešitem bude pro děti velká zábava! Úžasná je i možnost kontroly zahrané skladby z nahrávek, které jsou v e-booku snadno přehratelné, jak pro děti, ale i pro rodiče „nehudebníky“. Z mého profesionálního hlediska je Evin e-book skvělý přínos do klavírního světa malých hráčů a z pohledu osobního, krásně a vtipně popsaný hudební svět.

   • Lucie Fábryová
    nadšená maminka

    Vážená paní Suchánková, chtěla bych Vám moc vděčně a s úctou poděkovat za myšlenku, nápad a zpracování hudební školičky pro děti. Hledala jsem v hudebninách a na internetu, jak naučit své děti (ve věku 4 a 7 let) noty pro hru na klavír. Prošla jsem spoustu materiálu. Natiskla mnoho stran, ale moje děti se noty nenaučily. Až před třemi dny jsem na internetu objevila Vaše stránky. Byla jsem překvapena, nadšena, a upřímně, tekly mi slzy z očí nad způsobem zpracování, nad myšlenkou, na které je celá výuka pohádkovým stylem založena. Když jsem shlédla náhled e-booku Pohádkové čtení pro malé klavíristy, byla jsem nadšena.Rozhodla jsem se, že e-book zakoupím, hned jsem to provedla. Když jsem do něj nahlédla, říkala, jsem si: To je prostě úžasné, jasné, pochopitelné, záživné. Všechno tam do sebe tak náramně zapadá. Volala jsem manželovi, aby e-book hned v práci vytiskl a přinesl domů.¨Já jsem už ale nemohla čekat. Prostě jsem děti posadila do obýváku, zapnula počítač a vše jim promítala na velké televizi připojené k počítači.Hned v začátku moje děti bedlivě poslouchaly a byly do příběhu zcela zaujaté. Když se objevil houslový klíč a brána do notového království, moje dcera vydechla úžasem a hned prosila, jestli si může přinést papír a nakreslit si to taky… A tak to všechno začalo. Obě děti si přinesly papíry, pastelky, fixy, pravítka. Naše první sezení nad pohádkou (improvizované, bez vytištěných materiálů) se vedlo nepřerušovaně s plnou pozorností mých dětí (opakuji 4 syn a 7 let dcera) dvě a půl hodiny. Prošli jsme notu C1,D1,E1 a skončili u taktů. Bylo pořád o čem povídat, co malovat, hledat v notách, pak přišel manžel, takže mu příběh převyprávěly, ukazovaly obrázky…Moje děti malovaly a poslouchaly příběh, postupně domalovávaly nové noty… Prostě paráda. Kdybychom nemuseli jít do hajan, bylo už totiž moc pozdě, měli bychom si stále ještě o čem povídat. Ale z časových důvodů jsem to musela dnes ukončit. „Já“ jsem to musela ukončit, to se ještě nestalo, tento fakt mně v duchu též neskutečně udivil. Umím si živě představit, že bychom teď mohli přikročit ke klavíru a rozjet rozhovor císaře s královnou. Na to se těším zítra. Dcera se hned ujišťovala, zda zítra zase budeme pokračovat. (Kdysi mi po třech minutách už bojkotovala, že už to je dlouho). Nikdy by mě nenapadlo, že o jednom řádku not se dá povídat tak obšírný a zajímavý příběh. A tak Vám chci nesmírně moc poděkovat, že jste mé děti naučila notám.

   • Rehana Ježková
    nadšená maminka

    Skripta jsou nádherná a úžasně propracovaná! Líbí se nám tak moc, že nemůžeme přestat, prostě chceme vědět, jak bude ta pohádka pokračovat 😉 Dcerka si o výuku říká sama. Opravdu ji to baví a těžko říkáme stop. Baví nás to obě a co víc – je to další z těch okamžiků, kdy jsme spolu, jedna pro druhou na 100%… Takže díky. Za e-book i za všechny ty vedlejší efekty, které to přináší a viditelně ještě přinášet bude!

   • Tereza Kouřilová
    nadšená maminka, Slovinsko

    Vážená paní Suchánková, před měsícem jsem koupila Váš e-book pro své děti a je super. Hrajeme jak ďasi! Děti jsem chtěla sama doma vyučovat na klavír (mám oba cykly hudebky a pořád aktivně hraji) a Váš materiál přišel jak na zavolání. Tímto Vám chci vyjádřit naši maximální spokojenost s Vaším e-bookem. My bydlíme ve Slovinsku, proto pro mě byla důležitá i možnost, že si e-book můžu stáhnout a vytisknout tady.

   • Hanička
    nadšená klavíristka

    Děkuji malé Haničce, která mi dovolila sdílet toto video a která díky e-booku našla znovu chuť do hraní.

     

   I vaše děti se mohou naučit číst noty pohádkově a hravě, a mít z hraní na klavír ještě větší radost. 🙂