7 nejromantičtějších klavírních skladeb

Dopřejte si dnes oddech a pořádnou dávku klavírní romantiky při poslechu sedmi nejromantičtějších (alespoň podle mě 😉 ) klavírních skladeb.

P.S. Uvedené pořadí neznamená, že jednička je nejhorší nebo nejlepší, je to pouze soubor mých sedmi milovaných klavírních romanťáren, které si doma ráda přehrávám. 😉

1. Yiruma: River Flows in You

2. Fryderyk Chopin: Etuda E dur op. 10, č. 3, přezdívaná Tristesse

Tuhle etudu se teprve učím a čtu, protože jsem si ji neměla v minulosti zatím možnost zahrát. Pokaždé, když ji slyším, tak se mi doslova derou slzy do očí, je to pro mě velmi silná skladba. Chopin je prostě moje   .

3. A. L. Weber: All I ask of you

Fantastická hudba z muzikálu Fantom opery, kterou pro klavír upravil F. Caligaris, kterou vám zahraji osobně. 🙂

4. Claude Debussy: Claire de la Lune

Nesmí zde chybět ani Svit luny z Bergamské svity Clauda Debussyho. Tuto skladbu doporučuji poslouchat se zavřenýma očima, a nechat se unášet magickými harmoniemi tohoto geniálního skladatele.

5. Ludwig van Beethoven: Adagio cantabile

Druhá věta z Beethovenovy klavírní sonáty op. 13 „Patetické“ je vskutku romantickým pohlazením.

6. Yann Tiersen: Comptime d’un autre été – L’après midi

Co by to bylo za Valentýna bez legendární Comptime, hudby z francouzského filmu Amélie z Montmartru. P.S. Pokud dnes ještě nemáte plán na večer, tenhle film opravdu stojí za to vidět. 🙂

7. Michael Nyman: The Heart Asks Pleasure First

A na závěr ještě vášnivá skladba z filmu Piano (který je ale velmi smutný, takže se raději dnes podívejte na tu Amélii 😉 ) v podání mé úžasné dlouholeté klavírní parťačky Zdeničky Švehlákové (www.zdenka-piano.com).

Všechna sdílená videa obsahují Standardní licenci YouTube.

Tip pro vás: Líbil se vám tento článek a hraní na klavír vás zajímá? 🙂 Ráda vám budu emailem pravidelně posílat klavírní inspiraci z mého webu.

Chci od Evy dostávat emaily!

Užijte si krásného a romantického svatého Valentýna!

Komentáře
Eva Lorenc

Eva Lorenc

Jsem klavíristka a pedagožka hry na klavír, a nadšeně propaguji takový způsob výuky hry na klavír, který přináší mým studentům nejen dobré výsledky, ale také radost z hudby.

Jsem autorkou úspěšného eBooku Pohádkově snadné čtení not pro malé klavíristy a celé řady dalších praktických eBooků, které si ode mě můžete stáhnout zdarma.:-)

Více o mně se můžete dočíst ZDE >>
Eva Lorenc