7 nejromantičtějších klavírních skladeb

Dopřejte si dnes oddech a pořádnou dávku klavírní romantiky při poslechu sedmi nejromantičtějších (alespoň podle mě 😉 ) klavírních skladeb.

Klavír je nástroj s tím nejromantičtějším zvukem a barvou. Dokáže vytvořit kouzelné harmonie, které doprovází toulavé melodické linky, podbarvit je pedálem. I proto byla klavírní hudba jasnou volnou pro náš svatební den. Na konci článku nově najdete bonus k poslechu té nejkrásnější romantické klavírní hudby, která doprovázela náš svatební den.

P.S. Uvedené pořadí sedmi skladeb neznamená, že jednička je nejhorší nebo nejlepší, je to pouze soubor mých sedmi milovaných klavírních romanťáren, které si doma ráda přehrávám. 😉

1. Yiruma: River Flows in You

2. Fryderyk Chopin: Etuda E dur op. 10, č. 3, přezdívaná Tristesse

Tuhle etudu se teprve učím a čtu, protože jsem si ji neměla v minulosti zatím možnost zahrát. Pokaždé, když ji slyším, tak se mi doslova derou slzy do očí, je to pro mě velmi silná skladba. Chopin je prostě moje   .

3. A. L. Weber: All I ask of you

Fantastická hudba z muzikálu Fantom opery, kterou pro klavír upravil F. Caligaris, kterou vám zahraji osobně. 🙂

4. Claude Debussy: Claire de la Lune

Nesmí zde chybět ani Svit luny z Bergamské svity Clauda Debussyho. Tuto skladbu doporučuji poslouchat se zavřenýma očima, a nechat se unášet magickými harmoniemi tohoto geniálního skladatele.

5. Ludwig van Beethoven: Adagio cantabile

Druhá věta z Beethovenovy klavírní sonáty op. 13 „Patetické“ je vskutku romantickým pohlazením.

6. Yann Tiersen: Comptime d’un autre été – L’après midi

Co by to bylo za Valentýna bez legendární Comptime, hudby z francouzského filmu Amélie z Montmartru. P.S. Pokud dnes ještě nemáte plán na večer, tenhle film opravdu stojí za to vidět. 🙂

7. Michael Nyman: The Heart Asks Pleasure First

Vášnivá skladba z filmu Piano (který je ale velmi smutný, takže se raději dnes podívejte na tu Amélii 😉 ) v podání mé úžasné dlouholeté klavírní parťačky Zdeničky Sajdlové (www.zdenka-piano.com).

Bonus: Náš svatební playlist

Jako podkresovou hudbu během našeho velkého dne jsme měli puštěný líbivý playlist, plný krásné klavírní hudby. Playlist si můžete pustit na Spotify (oblíbená aplikace, kterou spustíte buď na počítači nebo v chytrém telefonu – pro přehrávání si jednoduše vytvoříte účet). Playlist má několik hodin, první asi 2 hodiny jsou ta nejkrásnější klavírní hudba a pak jsme tam postupně přidali i naše oblíbené romantické popové písničky.

Kdyby vás zajímalo, jak probíhal náš svatební den, tak můžete při poslechu zabrouzdat sem.

Všechna sdílená videa obsahují Standardní licenci YouTube.

Tip pro vás: Líbil se vám tento článek a hraní na klavír vás zajímá? 🙂 Ráda vám budu emailem pravidelně posílat klavírní inspiraci z mého webu.

Chci od Evy dostávat emaily!

Užijte si krásného a romantického Valentýna!

Komentáře
Eva Lorenc