Jedinečný online kurz, díky kterému se opravdu naučíte hrát na klavír.

Velice mě těší váš zájem o online kurz hry na klavír pro dospělé začátečníky!

Přihlášky do kurzu jsou momentálně uzavřené.

Další běh kurzu startuje na konci zimy 2023!

Chci vědět o otevření přihlašování do dalšího běhu kurzu!

Je vaším snem naučit se hrát pro radost na klavír, ale neměli jste ještě příležitost začít?
V minulosti jste se už učili hrát nebo jste samouci, ale cítíte, že jste „věční začátečníci“?
Rádi byste pomohli svým dětem při cvičení na klavír, ale nemáte žádné hudební základy?

Možná se ale bojíte…

Možná cítíte, že vám v cestě ke hře na klavír brání množství překážek. Nejčastěji mi píšete, že se bojíte začít, protože:

 • Máte špatné vzpomínky na hodiny klavíru z dětství, kdy jste chodili k učiteli, který se ve vás snažil spolehlivě zadusit lásku k hudbě, a po každé hodině jste si balili noty se slzami v očích.
 • Ve vaší rodině nikdo nehraje na hudební nástroj, takže ani nevíte, jaký nástroj si pořídit nebo jaké jsou možnosti.
 • Nemůžete sehnat učitele. To je velmi běžný problém. Učitelů je málo, dobrých učitelů ještě méně, a pro dospělé začátečníky se málokdy najde jiná možnost, než chodit na klavír soukromě. Jenže všude mají pořád plno, a když už se uvolní místo, tak se vám to zrovna nehodí.
 • Myslíte si o sobě, že jste na to už moc staří nebo že nemáte žádné hudební nadání.

Už nemusíte čelit zklamání, že jako dospělé vás do školy na klavír nevezmou, ani smutnit, že jste skončili na dlouhé čekací listině, protože všichni dobří učitelé klavíru mají plno.

Začít hrát na klavír můžete opravdu v jakémkoli věku. A já nerozlišuji moje studenty na talentované a netalentované. Pokud vás to táhne a máte chuť, pojďte do toho!

Začněte se učit hrát na klavír tady a teď!

O čem že je řeč? Pusťte si video a dozvíte se víc:

Přemýšlela jsem, jak bych mohla pomoci těm z vás, kteří se toužíte naučit hrát na klavír, jak vám umožnit splnit si váš sen i přes všechny ty překážky. A našla jsem pro vás řešení.

 • Takové řešení, při kterém máte svého učitele u sebe doma, v kteroukoliv denní dobu.
 • Řešení, které neopomíjí lásku k hudbě a nadšení ze hraní i těch nejjednodušších skladbiček.
 • Konečně i řešení, které vám pomůže s výběrem toho nejvhodnějšího nástroje pro splnění vašeho snu.

Tím jedinečným řešením, vytvořeným právě pro vás, v dnešní době internetu, je:

ONLINE KURZ HRY NA KLAVÍR
pro dospělé začátečníky

Je to jediný kurz, který potřebujete, abyste se naučili hrát na klavír od úplných začátků tak, abyste si mohli doma poté kdykoli sednout ke klavíru a zahrát si skladby, které máte rádi. Do kurzu jsem vložila veškeré své know-how ohledně výuky hry na klavír dospělých začátečníků, stejně jako svoje vlastní zkušenosti a dovednosti hry na klavír.

Všechno, co vás v online kurzu budu učit, učím i své studenty na hodinách klavíru tak, jak to budu učit i vás. Mám léty praxe vyzkoušené a ověřené metody a postupy výuky hry na klavír, které bezvadně fungují, a nadšené, spokojené studenty, kteří mé hodiny milují, a které jsem naučila hrát na klavír.

V kurzu se naučíte…

…hrát na klavír od úplných začátků po mírně pokročilou úroveň

Nenabízím řešení, jak se snadno a rychle naučit hrát na klavír, ani jak se za pár týdnů stát virtuózem, protože vím, že takové řešení neexistuje. Nabízím vám profesionální výuku hry na klavír od úplných začátků po mírně pokročilou úroveň, které pod mým pečlivým vedením v průběhu kurzu dosáhnete.

…efektivně cvičit na klavír

Naučím vás efektivní postupy a metody cvičení na klavír, které vám výrazně usnadní a urychlí cvičení nových skladeb.

…správně tvořit klavírní tón

Správné používání váhy vašich paží při hře na klavír je základem pro vytvoření krásného klavírního tónu. V kurzu budeme pečovat o to, abyste si odnesli správné návyky.

…zorientovat se v hudební teorii

Hraní na klavír není nikdy jen o samotném hraní. Na hru na klavír je napojená hudební teorie, bez které se u klavíru prostě neobejdeme. Veškeré nově nabyté znalosti z oblasti teorie budeme ihned převádět do praxe, abyste si je co nejrychleji osvojili a pochopili je.

…získat širší přehled o klavírním světě

Ukážu vám, kde si můžete sehnat nebo stáhnout noty, kde pořídit klavírní židli nebo pomůcky k hraní na klavír, předám vám mnoho užitečných rad a tipů, jak efektivně zvládat klavírní začátky.

Kdo jsem a proč se učit hrát zrovna u mě?

Jmenuji se Eva, jsem klavíristka a pedagožka hry na klavír. Klavírní hře se věnuji již více než 25 let, posledních 15 let aktivně klavírní hru vyučuji. Od roku 2015 mám rovněž v Praze svou soukromou klavírní školu Piano School Prague s více než 100 studenty, kteří k nám pravidelně na lekce klavíru dochází.

Hraní na klavír je mou největší životní vášní a výuku druhých vnímám jako své poslání. Na všech mých studentech mi velmi záleží a pomáhám jim učit se hrát na klavír tak, aby je to bavilo, ale také aby se naučili dovedně hrát.

Pomohu i vám splnit si váš sen a naučit se hrát na klavír, podobně jako si ho splnilo bezmála 900 absolventů tohoto online kurzu.

Jaká je náplň jednotlivých modulů kurzu? Pokračujte ve čtení:

Moduly kurzu

Modul 1

Pokládáme základy

V prvním modulu položíme pevné základy pro vaše hraní na klavír. Postupně se naučíme vše důležité pro vaše začátky u klavíru od správného sezení, přes prstoklady, orientaci na klaviatuře po kompletní rozehrávání. Budeme se věnovat správnému tvoření klavírního tónu a pokoříme základní hudební teorii včetně základů čtení not v houslovém i basovém klíči.

Modul 2

Hrajeme první klavírní skladby

Ve druhém modulu se zaměříme na hraní vašich prvních klavírních skladeb a souhru rukou dohromady. Naučíme se správně začít cvičit nové skladby a rozvrhnout si efektivně postup cvičení. Naučíme se osamostatnit ruce a hrát každou rukou jiným úhozem a v jiné dynamice. Doplníme si další praktické znalosti o čtení not. Naučíme se také hrát s pravým pedálem a správně ho používat a vyměňovat.

Modul 3

Doprovody písní

Ve třetím modulu se budeme věnovat doprovodům lidových písní. Naučíme se doprovázet celou řadu písní pomocí dudácké kvinty a kadence. Ukážeme si stylizace doprovodů a poznáme durové a mollové akordy. Díky doprovodům si v praxi rozšíříme teoretické hudební znalosti. Po skončení tohoto modulu si budete moci doma kdykoli zahrát vaše oblíbené písničky.

Modul 4

Repertoár a technika

Ve čtvrtém modulu budeme čerpat z toho, co jsme se již během kurzu naučili a naučíme se hrát několik krásných nových skladeb, abychom rozšířili váš repertoár a zlepšili vaši techniku hry. Po skončení kurzu dosáhnete mírně pokročilé úrovně a budete mít před sebou otevřenou cestu, po které budete moci pokračovat.

Cvičení

Prostor na vaše cvičení (každý sudý týden kurzu)

Po každém modulu bude následovat týden, kdy nebudou probíhat žádné lekce, abyste měli čas všechno, co jsme se učili, uvést do praxe.

V těchto „volných týdnech“ ale nebudete mít úplně volno!

 • Budete dostávat bonusové materiály, které skvěle doplní to, co se budeme učit v modulech kurzu.
 • Budete cvičit vše, co jsme se učili a budete mít čas dohnat případné restíky.
 • Po skončení každého modulu vám navíc pošlu BONUSOVOU VIDEOLEKCI, ve které s vámi projdu všechny skladby a cvičení z probraného modulu a upozorním vás na nejčastější chyby, které studenti dělají, a také vám ukážu, jak je nedělat a jak rovnou cvičit správně!

Splňte si svůj sen a naučte se hrát na klavír!

Chci vědět o otevření dalšího běhu kurzu

Organizace modulů

Kurz je rozdělen na 4 tématické moduly a trvá 8 týdnů. Obsahuje celkem 18 výukových lekcí + 4 bonusové lekce.

Všechny lekce jsou vedené jako výuková videa s velmi přesnými návody. Uvidíte mi na ruce i na prsty, takže budete přesně vědět, jak máte vše hrát.

Každá lekce je doplněna podrobnými texty, ve kterých najdete shrnutí látky lekcí a další teoretické hudební znalosti, abyste všemu co nejlépe porozuměli. Po každé lekci také dostanete domácí úkol na procvičení a shrnutí probírané látky, buď hrací nebo psací.

Kolik mi to všechno zabere času?

Časová náročnost kurzu

 • Výuková videa trvají průměrně 20-30 minut, někdy více nebo méně podle toho, co konkrétně v lekci budeme probírat.
 • Po každé lekci následují domácí úkoly, které vám zaberou zhruba 5-10 minut času.
 • Během lekce vás budu vybízet, abyste si video pozastavili a vyzkoušeli si zahrát to, co se právě budeme učit. Cvičit na klavír tedy budete již během lekcí, i po nich. To vám zabere zhruba okolo 15-20 minut času.
 • Součástí každé lekce je také text, v němž je rozepsaná látka lekce. Přečtení textu vám zabere přibližně 5-10 minut.
 • Když to všechno sečteme, budete na každou lekci potřebovat asi hodinu času.

K lekcím dostanete samozřejmě i noty a výukové materiály:

Výukové materiály

Součástí kurzu jsou výukové materiály, se kterými budeme aktivně pracovat. Výukové materiály obsahují všechny skladby a cvičení k jednotlivým modulům kurzu, a také zadání domácích úkolů, které budete dostávat na konci lekcí.

Výukové materiály ode mě dostanete e-mailem hned po zaplacení vstupu do členské sekce kurzu. Bude totiž potřeba, abyste si je vytiskli, než kurz začne. Materiály jsou ve formátu PDF, černobílé, a mají 31 pracovních listů.

Určitě vás zajímá, jak kurz probíhá:

Průběh kurzu

 1. Kurz začíná v předem daném termínu. 1. den kurzu dostanete e-mailem přístupové údaje do členské sekce kurzu. Do členské sekce se budete moci přihlásit kdykoli a odkudkoli, stačí vám jen připojení k internetu.
 2. V liché týdny kurzu budou probíhat nové lekce, v sudé týdny budete mít čas na cvičení a budete dostávat bonusové materiály.
 3. Upozornění na novou lekci nebo uvolnění nového bonusu vám budu celou dobu zasílat e-mailem, takže si nemusíte hlídat harmonogram kurzu sami. Kurzem vás provedu osobně opravdu krůček po krůčku.
 4. Do lekcí, které už proběhly, vám zůstanou přístupy napořád, takže si můžete kdykoli látku zopakovat a k jednotlivým lekcím se vracet.
 5. Výuková videa jsou vedena jako běžná hodina klavíru u mne. V průběhu lekce vám vše budu vysvětlovat stejně tak, jako kdybyste byli přímo vedle mě.

Intenzita kurzu

Máte možnost zvolit si ze dvou úrovní členství – základního a VIP:

VIP členství

VIP členství Vám doporučuji zvolit v případě, že chcete být v kurzu více aktivní a intenzívněji se mnou spolupracovat. Hlavní výhodou VIP členství je možnost využívání individuální konzultace vašeho cvičení. Natočíte doma, jak vám to jde, a já nebo můj tým vám natočíme video, ve kterém Vám dáme na míru zpracovanou zpětnou vazbu, abyste přesně věděli, na čem ještě máte pracovat. Dále v rámci VIP členství budete mít možnost vystoupit na koncertě na konci kurzu, a také se budete moct zúčastnit živého vysílání se mnou, ve kterém budu odpovídat na Vaše klavírní dotazy.

Základní členství

Základní členství zvolte v případě, že zpětné vazby od nás dostávat nechcete, nebo se nechcete/nemůžete doma natáčet, anebo jednoduše nemáte na intenzívnější práci v kurzu nyní čas a chcete pracovat víc samostatně a vlastním tempem. Zpětnou vazbu získáte i tak, a to díky 4 bonusovým lekcím na konci každého modulu, kde shrnuji, v čem studenti nejčastěji chybují, a na co byste si měli dávat u cvičení pozor. Pokud si chcete kurz nejprve vyzkoušet, VIP členství si můžete též dokoupit buď v průběhu kurzu, anebo pokud byste se rozhodli v budoucnu kurz opakovat. Doplácíte pak už jen rozdíl v ceně mezi základním a VIP členstvím.

Počet účastníků v rámci základního nebo VIP členství není nijak kapacitně omezen.

A ono to vážně funguje?

Zkušenosti absolventů

Od roku 2017, kdy jsem kurz spustila, jej absolvovalo již přes 1000 nadšených studentů, z nichž mnozí nebyli před začátkem kurzu plně přesvědčení, že ho zvládnou a láska ke klavíru jim vydrží. Nejen že kurz úspěšně zvládli, mnozí dokonce s účastí na závěrečném online koncertě, ale velká část studentů rovněž pokračovala ve studiu v mém navazujícím kurzu, případně na živých lekcích v mé pražské klavírní škole.

Níže si můžete projít příběhy některých absolventů a možná zjistíte, že kdysi byli ve stejné pozici na začátku, jako jste nyní vy.

 • „Klavír online? Co to je za blbost?“

  Daniela Kolbabová

  Po přečtení Vaší reklamy na FB jsem si říkala, co to je za blbost… s prominutím, ale fakt doslova jo… přeci dospělý člověk se nemůže naučit hrát na piano a k tomu oběma rukama a ještě tak, aby vše znělo trošku melodicky… No…k rozhodnutí mi stačilo pár dnů – zvědavost nebo možná zvídavost 🙂 byla silnější!!! Řekla jsem si – buď přijdu o vložené peníze a nebo se něco fakt naučím… 🙂

  A dnes? Umím prstoklad, vím základní pojmy z hudební teorie, překonala jsem se v poznávání not v basovém klíči … zázrak!!! A za ten Vám opravdu z celého srdce děkuji!!! Díky za Vaši trpělivost při zpětných vazbách, při učení nových věcí, za názorné natáčení videí a hlavně za Váš lidský přístup!!! A mé doporučení pro všechny budoucí žáky???
  Nebojte se!!! Ničeho!!! Rozhodněte se, splňte si svůj sen, věnujte hudbě chvilku ze svého volného času!!! Stojí to za to!!! Eva je opravdu MISTR ve svém oboru!!! Přesně ví, jak vše vysvětlit a předat své umění svým žáčkům!!! 🙂 Pokud si říkáte, že příliš volného času nemáte, věřte, že patřím přesně k této skupině lidí – mám doma 3 děti, chodím do práce pomalu na úvazek 2,0 a hře na klavír jsem se věnovala skoro vždy v nočních hodinách. Ale po dlouhé době jsem dělala něco opravdu jenom sama pro sebe!!!

 • „Evino nadšení a zapálení pro věc je dost nakažlivé“

  Veronika Bromová

  Nenapadlo mě, že bez osobního kontaktu je něco takového jako tento kurz vůbec možné. Když jsem poprvé zachytila informaci o tomto online kurzu, ještě jsem neměla ani nástroj, to se ale záhy změnilo a při první příležitosti jsem se do kurzu přihlásila. Kurz mě nadchl, je skvěle vystavěn od úplných začátků, v jednotlivých lekcích Eva vše je výborně vysvětluje a prakticky předvádí. Její nadšení a zapálení pro věc je dost nakažlivé a hned v zárodku rozptýlilo mé obavy, že to nezvládnu. Zpětné vazby na vlastní nahrávky pak posouvají kurz ještě na úplně jinou úroveň a nahrazují osobní kontakt, velmi mi pomohly vylepšit svou hru a zároveň mě velice povzbudily a motivovaly. Je vidět, že Evě i jejím lektorkám opravdu záleží na každém studentovi, přátelská a podporující atmosféra panovala také ve facebookové skupině kurzu. Každému, kdo si chce splnit svůj sen a naučit se hrát na klavír, kurz rozhodně doporučuji.
 • „Náhrada za živého lektora“

  Lucie Zemanová

  Kurz pro dospělé začátečníky doporučuji všem, kdo nemají možnost navštěvovat „živého“ lektora a chtějí se na klavír naučit. Je vidět, že je kurz nastaven na základě bohatých zkušeností s výukou. Témata obsahují vše, co je potřeba vědět. Jsou zpracována jasně a přehledně tak, že se dobře pochopí. Čas, který je třeba výuce věnovat, je tak akorát – nemusíte si brát dovolenou a zároveň se dokážete něco naučit. Rozdělení do modulů včetně termínů pro jejich zpracování jsou také akorát, ocenila jsem i „volné“ týdny pro konzultace a cvičení. A ke zpětným vazbám: nejsem člověk, který rád něco „sdílí, zveřejňuje“. Nahrávat se tedy bylo pro mě to nejtěžší. Ale překonala jsem se a zpětné vazby stály opravdu za to. Ať byla od Evy, Julie či Sáry, bylo vidět, že si vaše nahrávky opravdu poslechnou, zpracují a rady, které dostanete, jsou určeny opravdu vám. Jsou tedy výbornou náhradou kontaktu „naživo“. Pro mě byla tedy vysoká úroveň kurzu překvapením. Rozhodně jsem netušila, že investuji peníze takhle smysluplně. Předpokládám, že ostatní plně využili i FB skupiny. Já FB nemám a nezaložila jsem si ho ani kvůli tomuto kurzu. A velice jsem ocenila, že mě k tomu nikdo nenutil. A na závěr: milá slova plná podpory, která se ke mně od Evy dostala a podpořila mě, jsou opravdu k nezaplacení.
  Děkuji celému vašemu týmu.
 • „Polopatě vysvětlené i pro lidi bez talentu“

  Tomáš Vlach

  Tento kurz vřele doporučuji každému, kdo má chuť si pro radost zahrát na klavír svou oblíbenou skladbu. Milá kantorka Evička zná dobře duši klavíristy a tak je v kurzu polopatě vše vysvětlené, vše pod drobnohledem ukázané ve videích, hlavně ceněné prstoklady a techniky hry. Pro radost se naučíte i několik skladeb! Po dobu kurzu necítíte žádný tlak, jste v pohodě a hrát na klavír dokáže každý, když i já jsem překročil zónu komfortu a vstoupil do kurzu. Kurz zvládnou i ti, kterým se stala křivda, že nemají talent a podobné nesmysly. Evička svým přístupem zvedne vaše sebevědomí a vrátí vám radost ze hry! Přátelé černobílých kláves, opatrujte se a mějte se krásně!
 • „Důkaz místo slibů“

  Absolventi 5. běhu kurzu

  Na závěr každého kurzu pořádáme online koncert, kam studenti, kteří v kurzu využívali zpětné vazby, zasílají své nahrávky a podělí se o to, co se v kurzu naučili. Mnozí připojí i pár slov k samotnému průběhu kurzu. Tento koncert vám ukáže naprosto otevřeně, jakých výsledků studenti tohoto online kurzu dosahují:

Zkušenosti dalších studentů, kteří již prošli kurzem, jejich nadšené zprávy i ukázky jejich hraní po dokončení kurzu najdete tady.

Našli jste se v některém z příběhů? Vydáte se také na klavírní cestu?

Splňte si svůj sen a naučte se hrát na klavír!

Chci vědět o otevření dalšího běhu kurzu

Pořádný balík bonusů

Kurz je výrazně obohacen celou řadou bonusových materiálů, které vám pomohou lépe se zorientovat v klavírním světě a vydat se pohodlně na vaši klavírní cestu.

Sleva na nákup akustického klavíru (v hodnotě až 5 000 Kč)

Pro úspěšně absolvování tohoto kurzu je předpokladem, že budete mít minimálně po dobu trvání kurzu k dispozici klavír, na kterém budete moct pravidelně cvičit. Proto ode mě ihned po přihlášení do kurzu dostanete první dva bonusy, protože vás chci na vaší cestě za vaším snem naučit se hrát na klavír co nejvíce podpořit, pokud klavír ještě nemáte.

Ve chvíli, kdy zaplatíte vstup do členské sekce kurzu, získáváte slevu 5-15 % na první nákup klavíru od firmy Piano Classic, která má obrovský výběr nástrojů, najdete zde nástroje i ve velmi příznivých cenových hladinách. Firma má showroom v Benátkách nad Jizerou.

Stačí, když při návštěvě či při objednávce panu majiteli doložíte potvrzení o zakoupení vstupu do online kurzu (daňový doklad, který ode mě dostanete e-mailem ihned po zaplacení). Sleva se bude udělovat podle ceny klavíru, na levnější nástroje dostanete slevu 5 %, na dražší až 15 %. V ceně koupě je i stěhování do 100 km a majitel je úžasný, většinou přihodí k nástroji i klavírní židli nebo jiný hodnotný bonus.

Sleva na nákup digitálního klavíru (5 % na celý nákup)

Ve chvíli, kdy zaplatíte vstup do členské sekce kurzu, získáváte 5% slevu na nákup digitálního piana a hudebního příslušenství v eshopu firmy CMI Music s.r.o.. Stačí, když při objednávce v eshopu zadáte slevový kód, který ode mě dostanete.

Až 5x zpětná vazba – pouze pro VIP členství (v hodnotě 3 000 Kč)

Možnost získat individuální jedinečnou zpětnou vazbu. Během kurzu máte možnost po každém probraném modulu zasílat svoje nahrávky, které můžete natočit třeba na mobil, abych vás mohla zkontrolovat, opravit a poradit vám, na čem pracovat. Na videu navíc uvidím na vaše ruce na klaviatuře, takže se budeme moct podívat i na postavení ruky, zkontrolovat prstoklad, okomentovat techniku hry, vaše sezení u nástroje a další důležité věci, které není možné opravit jinak, než osobně.

Sleva na nákup klavírních not (15 % na celý nákup)

Na konci kurzu vám pošlu slevu na nákup klavírních not v eshopu s obrovským výběrem not pro klavír eNoty.eu, abyste mohli po skončení kurzu začít hrát další krásné skladby. Stačí, když při objednávce v eshopu zadáte slevový kód, který ode mě dostanete po skončení kurzu.

Facebooková skupina (k nezaplacení)

Přístupové údaje do uzavřené skupiny na Facebooku speciálně vytvořené pro účely tohoto kurzu, kde se budete moct sdílet své pokroky, podělit o své myšlenky, kde poznáte ostatní spolužáky z kurzu, a kde vám budu denně odpovídat na vaše dotazy na vaší cestě hraní na klavír.

Každodenní online podpora (k nezaplacení)

Každodenní online podporu po celou dobu kurzu v naší facebookové skupině a na e-mailu. Velice mi záleží na tom, abyste se v mém kurzu naučili hrát na klavír, takže vám budeme každý den k dispozici odpovídat na vaše dotazy a natáčet zpětné vazbu na vaše nahrávky.

Doprovodné bonusy, články, rady, tipy (k nezaplacení)

Uvnitř kurzu na vás čeká také řada dalších doprovodných bonusů, jako jsou články a tipy ke klavírní hře, k teorii, získání notových materiálů, milé dárky ode mě a další. 🙂

A jak to vypadá v členské sekci?

Nahlédněte do kurzu

Takto vypadají výuková videa:

A takhle vypadá členská sekce:

Máte k dispozici i můj tým:

Podpůrný tým

S narůstajícím počtem studentů v každém kurzu jsem okolo sebe postupně vybudovala hvězdný podpůrný tým skvělých lidí, s jejichž pomocí mohu i nadále poskytovat online výuku klavíru na té nejvyšší možné úrovni. Proto se nelekejte, když vám přijde zpětná vazba od někoho jiného, než jen ode mě, nebo když vám ve facebookové skupině odpoví někdo z mého týmu – za všechny členy mého týmu plně ručím, a jejich rady můžete vždy akceptovat s naprostou důvěrou.

Sára, Julie a Žeňa mi vypomáhají především v přípravě zpětných vazeb a zodpovídání klavírních dotazů na e-mailu a ve facebookové skupině. Lenka zase vyřeší všechny neklavírní záležitosti a můj manžel Štěpán se stará o technické zázemí kurzu.

Sára
Julia
Žeňa
Lenka
Štěpán

A navíc nic neriskujete!

Pozor! Tento kurz není pro každého!

 • Kurz není určen pro výuku dětí, a to zejména ne malých dětí ve věku 5-9 let. Náplň kurzu je zformulovaná pro dospělé uši a metodika výuky dospělých začátečníků je jiná, než kterou používám pro výuku dětí. Nemohu tedy zaručit přínos tohoto kurzu pro děti. Pokud přeci jen budete chtít kurz absolvovat s dětmi, doporučuji, aby kurz absolvoval rodič společně se svým dítětem a náročnou látku mu pomohl vstřebat.
 • Kurz pro vás není vhodný, pokud neinvestujete energii a čas i vy sami. Úspěšné zvládnutí kurzu závisí na vaší vlastní aktivitě, plnění jednotlivých úkolů a pravidelném cvičení na klavír v průběhu kurzu.
 • Nečekejte ode mě žádnou zázračnou metodu, jak se naučit hrát na klavír bez toho, aniž bych vás naučila znát noty nebo zahrát stupnice, protože bez toho to opravdu nejde. Kurz je náročný, ale vystavěný metodicky tak, aby ho zvládl opravdu každý, kdo se do toho pustí s elánem a nadšením. 🙂

Teď už víte, že nic neriskujete, a že budete skvěle opečováváni.

Splňte si svůj sen a naučte se hrát na klavír!

Chci vědět o otevření dalšího běhu kurzu

Možná máte ještě nějaké otázky:

Jaký klavír musím mít, abych mohl/a do kurzu vstoupit?

V kurzu vás budu učit hrát na klasickém akustickém klavíru se standardním rozsahem klaviatury 8,5 oktávy, ale kurz je možné absolvovat stejně kvalitně také na digitálním klavíru.

Pokud máte keyboard, je potřeba počítat s omezením rozsahu klaviatury i s (ne)možnostmi ovlivnění tvorby a dynamiky tónu vzhledem k omezeným možnostem keyboardu oproti klavíru. Většina skladeb pro začátečníky, které se budeme učit, se však hraje v rozsahu 4 oktáv, takže pokud máte keyboard, kurz můžete absolvovat.

Jak se mám naučit hrát, když mě neuslyšíte a nebudete moct zkontrolovat, zda dělám všechno správně?

Pokud chcete, abychom vás zkontrolovali, zda doma vše cvičíte správně, zvolte VIP členství v kurzu. V rámci VIP členství budete mít možnost mi během kurzu poslat po internetu svoji nahrávku, jak hrajete skladby a cvičení, která se budeme učit v kurzu, takže vás uslyším i uvidím. Natočit se můžete např. na mobilní telefon. Následně dostanete detailní zpětnou vazbu formou videa a budete přesně vědět, na čem a jak máte dál pracovat.

Co když neznám noty a v životě jsem nehrál/a na žádný nástroj?

To, že neznáte noty, vám v žádném případě nebrání do kurzu vstoupit, protože vás číst noty naučím. 🙂

To, že jste nikdy na žádný nástroj nehráli, vám také nebrání do kurzu vstoupit, protože se budeme učit hrát opravdu od úplných základů, takže nepotřebujete mít žádné předchozí zkušenosti.

A co když nemám hudební sluch? 🙂

Pokud si o sobě myslíte, že nemáte hudební sluch, bývá to většinou proto, že neumíte zpívat (a jak v kurzu uslyšíte, já na tom se zpěvem také nejsem kdovíjak skvěle, a to mám absolutní hudební sluch!), nebo že jste ve svém životě zatím neměli možnost své hudební předpoklady rozvíjet.

Klavír má mezi ostatními hudebními nástroji velmi výhodné postavení. Tóny jsou totiž na něm předem dané a naladěné, takže nemusíte tóny hledat pomocí sluchu, jako třeba houslisté, ale ve chvíli, kdy stisknete klávesu, se tón ozve sám ve správné výšce.

Je vědecky dokázáno, že každý člověk se narodí alespoň se základním předpokladem slyšet a cítit hudbu. Proto věřím tomu, že na klavír se dokáže naučit hrát KAŽDÝ.

Pro koho je kurz vhodný?

Kurz je vytvořen pro dospělé začátečníky, kteří si chtějí splnit svůj sen a naučit se pro radost hrát na klavír. Je vhodný samouky a „věčné začátečníky“, pro rodiče dětí, které se učí hrát na klavír, aby jim doma mohli pomoct se cvičením, ale také pro studenty, kteří se chystají na přijímací zkoušky na střední či vysoké školy pedagogického zaměření, kde součástí zkoušky bývá zahrát písničku, a mohou za to dostat nějaké ty body navíc.

Nejsem na to už moc starý/á?

Dovolím si vás uklidnit. Hrát na klavír se můžete začít učit opravdu v každém věku. Doposud nejstaršímu účastníkovi kurzu bylo přes 80 let!

Pokud máte nějakou jinou otázku, klidně mi napište mi e-mail na eva@evasuchankova.cz. Nenechám vás dlouho čekat na odpověď!

Splňte si svůj sen a naučte se hrát na klavír!

Chci vědět o otevření dalšího běhu kurzu