Recenze absolventů
Online kurzu hry na klavír pro dospělé začátečníky

Chcete se naučit na klavír a zaujal vás můj online kurz?

Na této stránce jsem pro vás sesbírala zkušenosti studentů, kteří kurzem prošli. Přečtěte si jejich zprávy, dopisy, poslechněte, co o kurzu říkají a jak po absolvování kurzu hrají na klavír.

Věřím, že vám to pomůže v rozhodování, zda je tento kurz vhodný právě pro vás.

Kurzem už úspěšně prošlo více než 800 nadšených studentů a stále přibývají další.

Budu moc ráda, pokud právě vás budu moct uvítat v dalším běhu kurzu!

Jaké mají moji studenti zkušenosti s kurzem? Tady jsou jejich příběhy:


Po přečtení Vaší reklamy na FB jsem si říkala, co to je za blbost… s prominutím, ale fakt doslova jo… přeci dospělý člověk se nemůže naučit hrát na piano a k tomu oběma rukama a ještě tak, aby vše znělo trošku melodicky… No…k rozhodnutí mi stačilo pár dnů – zvědavost nebo možná zvídavost 🙂 byla silnější!!! Řekla jsem si – buď přijdu o vložené peníze a nebo se něco fakt naučím… 🙂 A dnes? Umím prstoklad, vím základní pojmy z hudební teorie, překonala jsem se v poznávání not v basovém klíči … zázrak!!! A za ten Vám opravdu z celého srdce děkuji!!! Díky za Vaši trpělivost při zpětných vazbách, při učení nových věcí, za názorné natáčení videí a hlavně za Váš lidský přístup!!! A mé doporučení pro všechny budoucí žáky???
Nebojte se!!! Ničeho!!! Rozhodněte se, splňte si svůj sen, věnujte hudbě chvilku ze svého volného času!!! Stojí to za to!!! Eva je opravdu MISTR ve svém oboru!!! Přesně ví, jak vše vysvětlit a předat své umění svým žáčkům!!! 🙂 Pokud si říkáte, že příliš volného času nemáte, věřte, že patřím přesně k této skupině lidí – mám doma 3 děti, chodím do práce pomalu na úvazek 2,0 a hře na klavír jsem se věnovala skoro vždy v nočních hodinách. Ale po dlouhé době jsem dělala něco opravdu jenom sama pro sebe!!!
Daniela Kolbabová
Kurz pro dospělé začátečníky doporučuji všem, kdo nemají možnost navštěvovat „živého“ lektora a chtějí se na klavír naučit. Je vidět, že je kurz nastaven na základě bohatých zkušeností s výukou. Témata obsahují vše, co je potřeba vědět. Jsou zpracována jasně a přehledně tak, že se dobře pochopí. Čas, který je třeba výuce věnovat, je tak akorát – nemusíte si brát dovolenou a zároveň se dokážete něco naučit. Rozdělení do modulů včetně termínů pro jejich zpracování jsou také akorát, ocenila jsem i „volné“ týdny pro konzultace a cvičení. A ke zpětným vazbám: nejsem člověk, který rád něco „sdílí, zveřejňuje“. Nahrávat se tedy bylo pro mě to nejtěžší. Ale překonala jsem se a zpětné vazby stály opravdu za to. Ať byla od Evy, Julie či Sáry, bylo vidět, že si vaše nahrávky opravdu poslechnou, zpracují a rady, které dostanete, jsou určeny opravdu vám. Jsou tedy výbornou náhradou kontaktu „naživo“. Pro mě byla tedy vysoká úroveň kurzu překvapením. Rozhodně jsem netušila, že investuji peníze takhle smysluplně. Předpokládám, že ostatní plně využili i FB skupiny. Já FB nemám a nezaložila jsem si ho ani kvůli tomuto kurzu. A velice jsem ocenila, že mě k tomu nikdo nenutil. A na závěr: milá slova plná podpory, která se ke mně od Evy dostala a podpořila mě, jsou opravdu k nezaplacení. Děkuji celému vašemu týmu.
Lucie Zemanová
Nečetla jsem recenze ostatních ale i tak tuším, že se budu opakovat když napíšu, že tento kurz je po všech stránkách perfektně zpracovaný. Mě, jako absolutnímu začátečníkovi bez znalostí byť jen not skutečně otevřel dveře ke klavíru a fakt, že po 4 týdnech dokážu nejen zahrát dost skladeb ale hlavně se dál vzdělávat a pokračovat je k nezaplacení. Eva je výborná učitelka, kurz je skvěle postaven jak formou tak obsahem. Jediné, na co jsem narazila jsou mé vlastní limity. Určitě ho doporučuji všem, co chtějí začít hrát na klavír.
Katarína Vedejová
z Prahy
Nenapadlo mě, že bez osobního kontaktu je něco takového jako tento kurz vůbec možné. Když jsem poprvé zachytila informaci o tomto online kurzu, ještě jsem neměla ani nástroj, to se ale záhy změnilo a při první příležitosti jsem se do kurzu přihlásila. Kurz mě nadchl, je skvěle vystavěn od úplných začátků, v jednotlivých lekcích Eva vše je výborně vysvětluje a prakticky předvádí. Její nadšení a zapálení pro věc je dost nakažlivé a hned v zárodku rozptýlilo mé obavy, že to nezvládnu. Zpětné vazby na vlastní nahrávky pak posouvají kurz ještě na úplně jinou úroveň a nahrazují osobní kontakt, velmi mi pomohly vylepšit svou hru a zároveň mě velice povzbudily a motivovaly. Je vidět, že Evě i jejím lektorkám opravdu záleží na každém studentovi, přátelská a podporující atmosféra panovala také ve facebookové skupině kurzu. Každému, kdo si chce splnit svůj sen a naučit se hrát na klavír, kurz rozhodně doporučuji.
Veronika Bromová
Tento kurz vřele doporučuji každému, kdo má chuť si pro radost zahrát na klavír svou oblíbenou skladbu. Milá kantorka Evička zná dobře duši klavíristy a tak je v kurzu polopatě vše vysvětlené, vše pod drobnohledem ukázané ve videích, hlavně ceněné prstoklady a techniky hry. Pro radost se naučíte i několik skladeb! Po dobu kurzu necítíte žádný tlak, jste v pohodě a hrát na klavír dokáže každý, když i já jsem překročil zónu komfortu a vstoupil do kurzu. Kurz zvládnou i ti, kterým se stala křivda, že nemají talent a podobné nesmysly. Evička svým přístupem zvedne vaše sebevědomí a vrátí vám radost ze hry! Přátelé černobílých kláves, opatrujte se a mějte se krásně!
Tomáš Vlach
Dobrý den Evo, Jsem úplný začátečník Vašeho Online kurzu hry na klavír. Každý den se těším na další lekci a vždy s radostí otevírám Váš e-mail. Kurz je výborně strukturovaný, Váš výklad srozumitelný, videa – nádhera. Váš rozbor k nácviku a pochopení nové skladby je úžasný. Jste výborná pedagožka, jsem ráda, že jsem Vás díky kurzu poznala. Děkuji moc a přeji Vám hodně nadšených žáků hry na klavír. Přeji Vám krásný den!
Jitka Ambrožová
Moc děkuji za celý kurz. Máte ho opravdu skvěle a precizně připravený. Jsem nadšená po všech stránkách. Hraní mě moc baví. Dělám to pro sebe a neočekávám, že ze mne bude pianista. Mám ze sebe radost, že v tak krátkém čase jsem se toho tolik naučila. Děkuji a přeji krásné dny.
Blanka Barešová
5/5
Jsem moc vděčná, že jsem měla tu možnost naučit se hrát základy na klavír (já mám keyboard). Kurz je moc dobře zpracovaný a určitě budu pokračovat v dalších připravených kurzech. Moc ti děkuji Evi.
Hana Lenghardtová
Tábor
Nedávno jsem dokončila online kurz pro začátečníky a stále ve mně sídlí neskutečná porce nadšení, kam, na jakou cestu, jsem se to vlastně vydala...Genialita Evy Lorenc tkví v tom, že dokáže naučit hrát na piáno úplně každého, stačí k tomu jen zájem a touha! Přes 30 let jsem snila o tom, že to jednou budu umět, ale po celou tu dobu jsem nepotkala nebo mě neoslovila žádná možnost, jak si tento sen splnit... Až jsem narazila na online kurzy Evy Lorenc (Suchánkové). Přes rok jsem zkoumala, zda to není nějaká rychlovka bez ladu a skladu, projížděla stránky, odkazy, nahrávky koncertů...Poté jsem se rozhodla PRO a skutečně to bylo jedno z mých nejlepších životních rozhodnutí! Evina lidskost, laskavost a dokonalá pedagogická zručnost totiž způsobí, že kromě toho, že se něco naučíte, zůstane člověku obrovská radost a chuť v tom pokračovat, a nastoupit na asi nikdy nekončící cestu radosti ze hry na piano, ze sebe sama, z víry v to, že kdykoliv, v jakémkoliv věku se dá naučit cokoliv nového a obohatit tak svůj život... Zároveň se skončením kurzu jsem si již pořídila i Evinu úžasnou Klavírní bonbonieru, z které se už sama (na základě k tomu přidaných Evčiných videí) učím v pořadí třetí skladbu, a není nic, co by mě v tom mohlo zastavit...:-) Evi, ještě jednou moc díky za splnění mého snu, přeji Tobě a celé Tvojí rodině jen to nejlepší a doufám, že se budeme dál potkávat v dalších Tvých úžasných lekcích... a taky doufám, že se někdy naskytne možnost i osobního setkání, abych tě mohla s díky obejmout!
Jana Chládková
Praha
Dobry den, rada bych Vam podekovala za cely kurz..jsem o dva tydny pozadu, mela jsem toho hodne, ale Vas kurz je presne pro me, muzu to kdykoli dohnat a pilne cvicit doma u Vasich videi. Jsem moc rada, ze to delate, je to vyborny napad pro ty, kteri neradi nekam dojizdeji nebo ani z casovych duvodu nemohou. Mejte se krasne a at se Vam dari. Jen to dobre ze srdce preje Vase zacka
Silvie Březinská
S on-line kurzem pro začátečníky jsem byla více než nadmíru spokojená . Evča je úžasná učitelka,každý jednotlivý modul byl velice precizně a zábavně zpracováný. Opravdu klobouk dolů,nemám ani jednu věc,kterou bych vytkla. Celý kurz byl na velice špičkové úrovní a já jsem moc ráda,že jsem mohla být jeho součástí 🙂 .
Laura Kaňoková
Ze Staříče
Vynikajúco, profesionálne spracovaný kurz. Všetko v ňom malo zmysel, a na konci to pekne do seba zapadlo. Bavilo ma to, a na týchto základoch sa dá hra pekne rozvíjať ďalej. Pani učiteľka fantastická, výklad zrozumiteľný.
Marian Hradský
Ružomberok
Nikdy bych neřekla, že je možné, abych si v 50 letech splnila svůj sen a online kurzem se naučila hrát na klavír. Jako dítěti mi tvrdili, že nemám hudební sluch. S Evičkou a jejím kurzem jsem nějak zázračně ztratila veškeré zábrany. Pustila jsem se do toho! A divte se - jde to!!! Získala jsem přesně to, co jsem očekávala: usednout ke klavíru, nechat běžet prsty po klaviatuře a získat tím krásné hudební pohlazení .......... Evičce moc děkuji.
Květa N.
Praha
Moc děkuji za krásný kurz, splnilo se mi moje velké přání porozumět hře na klavír, začít hrát a hlavně umět poradit svým dětem, které hrají na klavír. Děkuji za srozumitelné, jednoduché a hlavně názorné vedení celého kurzu. Ještě mě sice čeká hodně procvičování, aby byla moje hra na klavír k poslechu, ale moc ráda usedám ke klavíru, v každé volné chvilce, a cvičím a cvičím.😀
Marcela Pšejová
Zlín
Milá Evo, ještě jednou Vám děkuji za úžasný kurz hry na klavír, vůbec bych nevěřila, co se stačím za pár týdnů naučit a neskutečně mě to posunulo dále, vím, že musím ještě pilně hrát, aby to bylo ještě lepší, mám z toho až euforickou radost:)
Vendula Horváthová
Dobrý den, kurz se mi velice líbí. Je hezky propracovaný, přehledný a pro mne také, moc milý. Děkuji ! :-)) Jsem ráda, že jsem se zúčastnila.
Lenka Juklíčková
Hejnice
Kurz splnil moje očekávání. Jako opravdu absolutní začátečník, neznající ani jednu notu, jsem do toho vletěl naplno a s odhodláním. Začátek šel dobře, od druhého týdne však už přituhovalo. Určitě mi nestačila hodina denně, prsty prostě neposlouchaly. Den ode dne se to ale zlepšovalo, což mě povzbudilo. Pro mne hlavním pozitivem je to, že jsem získal první zkušenosti a základní představu o tom, co je hra na klavír a že jsem schopný se i něco naučit. Klavíristům zdar!
Zdeněk Šafařík
Brno
Z kurzu jsem upřímně nadšená. Nečekala jsem, že to bude tak skvělé. Výuková videa, doprovodné texty, bonusové materiály, spousta tipů a rad. Po klavíru jsem toužila dlouho, ale sama s knížkou pro začátečníky jsem to v minulosti několikrát vzdala. Tenhle kurz je naprosto jedinečný a velmi motivační. Je to čistá radost. A rozhodně budu vřele doporučovat dál.
Jana Černá
Vinařice u Kladna
Ahoj Evi, já jsem maximálně spokojená. Kurz mi vyhovoval po všech stránkách, tedy - můžu tehdy, když to vyhovuje mně, detailní vedení v složitějších situacích, docela dost materiálů ke cvičení, základní odborné informace... Kdysi dávno jsem absolvovala ZUŠ - ale hodně jsem toho zapomněla. A tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Obnovit spoje v hlavě, v prstech, informace, základy. Všichni vnuci po mně chtějí, abych jim hrála, tak teď už můžu a třeba někoho z nich přivedu ke klavíru. Je to první věc, ke které se u nás hrnou a perou se o ni. 🙂 A to nemluvím o téhle hloupé době, nebýt klavíru, tak se zblázním. Jinými slovy, na všem špatném je vždycky i něco dobrého. Takže za mě moc díky a určitě se ještě potkáme. Eva
Eva Cigániková
Velké Karlovice
Dobrý den Evo, když jsem si tak hodnotila Váš kurz a konstatovala, že je (nebojím se říct) "dokonale" vystavěný ve všech ohledech, a ještě opravdu funkční, říkala jsem si, že by se na tom dala nějaká doktorská práce postavit. A Vy už jste tak učinila 🙂
Lucie Zemanová
S kurzem začátečníků jsem nadmíru spokojena, člověk se v něm naučí opravdu spoustu věcí👍 Jsem ráda, že jsem se k tomu “dokopala”, protože mě to 100%ně posune dál a vím, že za nějaký čas, až všechny informace vstřebám, budu pokračovat v dalším kurzu. Evička i ostatní holky dávají užitečnou zpětnou vazbu, zmíní různé tipy, jak hru zlepšit, prostě vás posunou dál😊 Velké plus je, že kurz můžete projít ve svém vlastním tempu👍 Moc díííky.
Jana Macháčová
Praha
Milá Evi, děkuji ti za úžasný kurz pro začátečníky. Vše bylo srozumitelné a skvěle vysvětlené. Zpětné vazby perfektní.Byly to krásně prožité týdny a už jsem se zaregistrovala na kurz pro mírně pokročilé. Díky tobě se stal klavír mou každodenní závislostí a povedlo se mi splnit si svůj celoživotní sen.
Mirka Mašatová
Litvínov
Skvělý kurz i pro úplné začátečníky jako jsem já. Bez znalostí not, bez jakýchkoliv znalostí. Od prvního seznámení do posledního dne na mě dýchá nadšení, profesionalita, zájem. Po celou dobu kurzu, v každém modelu, v každé lekci mě neustále udivovalo přesné načasování výuky, dokonalé vysvětlení postupů a úplně skvělé zpracování veškerých materiálů od webových stránek, videa až po poslední úžasný dárek.
Vlasta Höcková
Kladruby nad Labem
Milá Evi, děkuji moc za velmi poctivě připravený kurz se všemi doprovodnými bonusy a doplňky. Ocenit musím i rady a videa, která natáčíš nad rámec kurzů. Na klavír jsem začal hrát jako samouk podle jedné výukové aplikace, bavilo mě to, bylo to zábavné, ale chyběly mi nějaké pevné základy, na kterých bych mohl dál stavět. A měl jsem štěstí, že jsem narazil na Tvůj online kurz. Bylo velmi pohodlné hrát z domova, přesto mít pro sebe srozumitelný výklad jak teorie, tak i pěkné předvedení praxe s možností zpětné vazby. Je vidět, že hudbou žiješ a své hudební nadšení tak vkládáš i do nás studentů. Odměnou nám jsou stále poslušnější prsty, co běhají po klaviatuře. Ještě jednou, díky moc a přeji Ti, ať řady Tvých spokojených studentů nadále rostou.
Petr Čáslavský
Benátky nad Jizerou

Tahle květina mi přišla domů jako překvapení od studentky Aničky

Milá paní učitelka Evička Lorenc, prijmite moje poďakovanie za úžasný kurz, ktorý mi pootvoril dvierka k novým krásným hudobným zážitkom. 

Anna Kokindová, Bardejov

Dobry den, Evo, nemam zadny dotaz, ale jen se s vami chci podelit o sve pocity a dojmy z vaseho kurzu. Vim, mohl bych vyuzit facebooku, ale nejsem prilis aktivni uzivatel socialnich siti. 🙂 Pusobim v oblasti IT a pohybuji se blizko rady lidi, kteri jsou opojeni mantrou "pasivnich prijmu". Kazdy z nich se snazi napsat nejakou aplikaci, knihu, prirucku, udelat web, ci natocit nejake skolici video, ktere ho bude "bez prace" zivit spoustu dalsich let. Z tohoto duvodu jsem byl malicko nesvuj, kdyz jsem zadal svou zenu o vas kurz jako darek k vanocum. Ale rikal jsem si, ze nic lepsiho jsem na internetu nenasel a vzhledem k memu casovemu vytizeni je pro me nepredstavitelne absolvovat standardni hodiny klaviru. A navic - videl jsem vase videa, vas blog, koupil si vasi sbirku koled a vse se mi libilo.
Musim rici, ze me velmi oslovilo, jak mate cely koncept promysleny. Prispevky na blogu, ebooky, kurz, videa na youtube... Podle meho nazoru je velmi unikatni spojeni "IT pristupu" ke vzdelavani pomoci online videi s takovym tematem jako je vyuka hry na hudebni nastroj, ktery mam zafixovany se ZUS. Vsechno to do sebe moc hezky zapada a pusobi to na me dojmem, ze vasi primarni motivaci mozna nebudou penize, ale ze vas to cele opravdu bavi, a ze to cele delate proto, ze skutecne rada ucite bavi vas delit se o vase zkusenosti.
Co me prislo ale uplne ze vseho nejlepsi, je koncept zpetnych vazeb. Musi to byt pro vas strasne prace zkouknout video kazdeho ucastnika, sepsat si poznamky a natocit srozumitelnou zpetnou vazbu. Opravdu to funguje a tohle je to, co tento online kurz odlisuje od tech delanych jen pro penize. "Darecek" zasilany postou je pak uz jen tresnickou na dortu (dalsi moc pekny napad). Kdybych mel dat jediny namet na zlepseni, tak sleva na noty na webu enoty.cz mi neprisla uplne atraktivni - doporucene noty jsem na jinych eshopech nasel i za polovicni cenu. Z tohoto duvodu na me pak ten koncept slev do ruznych obchodu nepusobil uplne nejpozitivneji. V detstvi jsem se ucil asi 15 let na akordeon, ale vzdycky me lakal klavir. Vas kurz mi dal dve veci - trochu vice pochopit rozdily ve hre na tyto dva hudebni nastroje a take jsem zjistil, ze jsem radu let z te pravidelne dochazky do ZUS promrhal nedostatcnym cvicenim. ...ale aspon jsem se pomerne dobre naucil hrat z listu. 🙂
Dekuji moc za vas kurz a rad se zucastnim jeho pokracovani. Podle meho nazoru to delate moc dobre. 🙂
Honza Pacovský
Milá Evičko, stvořila jsi se svým týmem a podporou svých nejbližších něco jedinečného. Po kurzu jsem pokukovala asi 2 roky, ale pokaždé jsem se nějak nestihla včas přihlásit. Pak jsem objevila hlídacího psa a přes Vánoci byla jasná volba, za co utratím vánoční prémie! 😊 Kurz je do nejmenších detailů perfektně zpracovaný, opravdu všechno funguje přesně tak, jak má. Je to přehledné, materiály snadno dohledatelné, opravdu krásně zorganizované. Teorie je hodně, ale to proto, že se jede od úplného začátku. A přesně to jsem já potřebovala. Když jsem byla malá, tak jsem asi rok hrála, tudíž ruce si trochu pamatují. Na pajdě, jelikož jsem studovala dálkově, jsem se na zkoušky vždy naučila jen technicky, co bylo potřeba, doprovody a lidové písničky. Ale jiné skladby jsem nebyla schopná přelouskat. Díky Tobě se mi ale plní den, protože jsem veliký fanoušek filmových motivů a skladeb. Takže už nakupuji noty a pomalu se pouštím i do náročnějších skladeb. Ale to je opravdu na dlouho. Na pozadí kurzu už jsem něco trénovali a zhruba tak osmina skladby mi trvala třeba 14 dní, takže mám před sebou velký kus práce. Ale je to požehnání, hraní na piano mě neuvěřitelně uklidňuje a čas u něj plyne příliš rychle. Určitě bych ráda v budoucnu zkusila i další Tvé kurzy, protože mým snem je hrát tak krásně jako Ty a Tvoji kolegové z týmu. Snad jediné, co mi na kurzu trochu nevyhovovalo, bylo příliš rychle tempo. Mě by vyhovovalo, kdyby byl kurz o par týdnů delší a bylo více času na trénování. Ale jinak opravdu nemám co vytknout. Trochu jsem se rozepsala, tak už budu končit. Ale opravdu byly to nejlépe investované peníze do mě za posledních několik let! 🍀 Prostě chválím, chválím, chválím a přeji mnoho hudebních úspěchů. Budu se těšit na jakákoliv nová videa na YouTube. 🥰
Petra Kratochvílová
Královské Poříčí (okres Sokolov)

Jak hrají absolventi mého kurzu? Poslechněte si naše online koncerty!

Na online kurz pro dospělé začátečníky jsem se přihlásil : • protože jsem učebnicový příklad toho, komu už od základky říkalI, ty na nic nehraj a nezpívej, a tak jsem si řekl, nemám co ztratit, maximálně zjistím, co už vím, že jsem hudební antitalent • ze vzniklé potřeby začít hrát na klavír pořádně vědomě a pokračovat v tom • ze zvědavosti: o zda jsem toho vůbec schopen o zda je vůbec možné se něco kvalitně za těch pár týdnů naučit • To vše mi přišlo zcela nemožné Kdybych věděl, jak jsem se v době přihlašování do kurzu mýlil. O čemž svědčí i tři moje nahrávky na online koncertě = nevěřil bych, že to takto a hlavně s pedálem zahraji Případným rádoby přechytralým kritikům připomínám, že to není rychlokurz „Za měsíc koncertním klavíristou“, ale pro ty, co se nebojí zkoušet něco nového, nacházejí radost ve zkoušení nového a taky se chtějí dozvědět něco o sobě, protože hrát, učit se hrát může být náročné, ale mnohem těžší je překonávat svoje vlastní strašidýlka uvnitř hlavy typu, že to nedokážu apod. A ať si říká, kdo chce, co chce, svá vlastní strašídýlka v hlavě máme úplně všichni a nejvíc ti, kteří hlásají, že žádná nemají. Kurz je naprosto geniální ve všech směrech. Propracovanost do všech detailů, láskyplná i věcná kritika nejen ve zpětných vazbách, dozvěděl jsem se, že pěkně zpívám a jsem muzikální (kdo by to byl vůbec řekl…), velmi dobře a pevně položené základy pro pokračování v osobním klavírním sebe rozvoji. A co se mě týká, pokračuji dále u Paní učitelky Evy Suchánkové. Za svůj skoro padesátiletý život jsem takového kantora nepotkal. Lidi, nevěřte tomu, když vám někdo říká, že něco nedokážete, že za nic nestojíte. Není to pravda. A to mne tento kurz naplno naučil také. DĚKUJI.
Petr Štěpánek
Moc děkuji za to, co jsi dokázala vytvořit. Opravdu, "smekám klobouk",.úžasný kurz. Snad jediné jeho mínus je, že trvá pouhých 6 týdnů :-). Líbilo by se mi, kdyby běžel tak půl roku. To už by byl pokrok ;-). Ale i tohle je paráda, jsi vážně skvělá, všechno je perfektně zpracované a připravené. Moc si vážím té možnosti, kterou jsi nám, dospělým začátečníkům, dala. Možná hodně lidí ani nedocení, kolik je za tím práce a hodin příprav (něco málo o tom vím). Také děkuji za skvělé zpětné vazby a rady během celého kurzu. Jsou velmi důležité pro posun dál a sebereflexi. Díky posílání videí, si člověk lépe uvědomí, jak hraje, když se na sebe podívá a poslechne si to. Nikdy dřív bych nevěřil, že se ve svých 54 letech začnu učit hrát na klavír :-). Díky Tobě se mi začíná plnit sen z dětství, kdy jsem obdivoval jednu kamarádku, která hrála krásně na klavír. Možná pro mě byl kurz v porovnání s ostatními trochu lehčí, díky tomu, že jsem jako kluk hrál 5 let klasickou kytaru u jednoho starého a moc dobrého učitele na vesnici, kde jsem vyrůstal. Dal mi všechny základy hudební teorie, které jsem teď nemusel řešit a měl jsem tak více času na cvičení a učení prstíků pohybu po klávesách. Vím, že hra na klavír, je během na dlouhou trať, ale je krásné, že už teď si mohu některé jednodušší skladbičky zahrát a věřím, že časem dojdu i k těm složitějším. Baví mě se zlepšovat, denně trávím u klavíru hodinu, někdy i víc. Na tom všem máš zásluhu Ty a Tvůj skvělý kurz :-). Mám z toho obrovskou radost, protože hudba obecně, mě naplňuje již dlouhá léta. Můj vztah k ní je takový, že mi nevadí téměř žádný druh. V každém hudebním žánru se najde něco zajímavého, pozitivního, co člověka povznese a zlepší mu náladu. Ještě jednou moc, moc za všechno děkuji (i za milé dárky, které jsi pro nás připravila). Je krásné, že jsou mezi námi tak obětaví a nadšení jedinci jako Ty, co umí rozdávat radost druhým. Evi, měj se krásně, ať se Ti vše daří v pracovním i soukromém životě a máš pořád hodně pilných a spokojených studentů. Poděkování patří i celému týmu, který máš kolem sebe. Jeden z mnoha Tvých online studentů, Jirka 🙂
Jiří Foltýn
5/5
Naprosto dokonalý kurz, skvělé vysvětlení všech postupů,
vynikající doplňkové moduly, budu ráda pokračovat v dalším kurzu.
Eva Vorlová
Benešov
Ďakujem za úžasný kurz. Už v detstve som chcela hrať na klavíri, ale keďže to naše rodinné pomery nedovoľovali, začínam si tento sen vďaka môjmu manželovi plniť až teraz vo veku 51 rokov, Bála som sa, či dokážem zahrať každou rukou niečo iné, a nevravím, že s tým problém nie je (najviac mi robí problém hrať slabšie doprevádzajúcou rukou), ale už viem, že tréningom to zvládnem. Vrelo odporúčam tento kurz pre všetkých, ktorí sa chcú začať učiť hrať a nemajú možnosť alebo čas chodiť niekam ku učiteľovi. Eva, ste úžasná učiteľka, viete povzbudiť a vidieť, že Vás táto práca baví a viete posúdiť, čo začínajúci klavirista potrebuje vedieť.Som uchvátená tým, ako Vám ruky ako pierka lietajú po klávesách - ja si niekedy pri hre pripadám ako slon v porceláne😃 - ale verím, že aj ja sa k tomu časom a tréningom dopracujem (aspoň v redukovanej kvalite).
Renáta Vištanová
Košice
Hodnotím za 1, i když jsem z kurzu absolvoval zatím pouze jenom první modul a od té doby vůbec necvičil. Což není tvoje chyba, protože kurz je zpracovaný přehledně a srozumitelně, navíc se dá doptat i ve facebookové skupině. Automatické připomínání nových lekcí a odkazy na ně do e-mailu, stejně jako drobné i větší dárky v kurzu i po kurzu. Pro mě je největší benefit to, že kurz mohu udělat kdykoliv a hlavně je to dlouhodobý proces, k jednotlivým lekcím se dá i vracet.
Jiří Peroutka
České Budějovice
Milá Evi, za mě je kurz precizně vypracovaný po všech stránkách - odborné, komunikační, estetické. A to jak v jednotlivých lekcích, materiálech, bonusech, tak i v systematickém a hezkém uspořádání na stránkách. Přístup tvůj i týmu byl velmi vřelý a aktivní. Virtuální třída na FB super. Z celého mám vnitřní krásný pocit a zároveň vnímám, že jsem dostala základy, na kterých mohu dále stavět. Dlouho jsem se nesetkala s něčím takto perfektním. Celý tento kurz na mě vlastně působí jako KRÁSNÁ SKLADBA - emoční, živá, plynoucí, ale vystavěné v notové osnově, která má řád a principy 🙂
Ema Haumer
Brno
Dokonalý a detailně propracovaný kurz! S velkou dávkou trpělivosti, empatie a úžasně pozitivním přístupem k nám dospělým začátečníkům:)) Je vidět, že to Evička dělá opravdu ze srdce a s nakažlivě dobrou náladou:) Netušila jsem, že mě tento nádherný nástroj až tak moc okouzlí a budu chtít umět víc a víc. Za to a všechno ostatní velký dík!
Apolena Dalchow
Německo
Výborný kurz! Už dlho som sa chcela naučiť hrať, ale sama som sa k tomu nevedela motivovať. Klavír som si kúpila pred viac ako rokom a viac oddychoval ako by bol používaný. Potom sa mi na Facebooku zobrazila reklama na tento kurz a predstava vedieť hrať na klavíri bola opäť o trochu bližšie. Som úplne vďačná Evke a celému tímu, kurz je veľmi zrozumiteľný, v priateľskej atmosfére. Okrem neoceniteľných vedomostí a tipov so mnou teraz po kurze zostáva aj nádej, že pravidelným cvičením a vytrvalosťou sa môžem dopracovať k vysnívaným skladbám. A darček poslaný až domov, to je čerešnička na torte 🙂 Ďakujem, že rozdávate radosť 🙂
Dominika Šilhárová
Žilina, Slovensko
Jen díky Vám a Vaší online výuce jsem se naučila hrát na klavír, splnila si můj dětský sen a navíc jsem díky Vám odmaturovala hladce z klavíru a hudební výchovy. Děkuji Vám za Vás paní učitelko. Moc si vážím veškerého času, rad a pomoci, který jste mi věnovala a za vše co jste pro mě udělala. Chtěla bych Vám do budoucna popřát, abyste byla jen velmi šťastná a spokojená, ať váš život provází samé úspěchy. Děkuji za vše paní učitelko. Vaše jedna ze studentek
Hana Beráková
Milá Evičko, moc děkuji za kurz klavíru, bylo to úžasné. Pro mě to byl fofr, tak jsem nestíhala posílat zpětné vazby. Každý den jsem se klavíru věnovala, ale jelikož jsem neuměla ani notu, přesto, že mám doma dva houslisty a jeden studuje i konzervatoř, tak jsem v hraní pomalá. Přesto jsem moc ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Budu se zdokonalovat , moc se na to těším. děkuji za dárek, dnes mi přišel. Musím říct, že máš kurz krásně a srozumitelně postavený. Moc ti děkuji za vše.
Blanka Simanová
Milá Evi, moc děkuji za parádní kurz, který mi hodně dal. Do dnes ještě pouštím videa i zpětně a snažím se vše naučit. Byla to pro mne ta nejlepší investice do života. Pořídili jsme domů digitální piano, takže mohu trénovat a učit se. Ve videích bylo vše perfektně vysvětleno a vše jsem ihned pochopila. Využila jsem i ten psaný text ke každé lekci. Za mě na jedničku. Až zvládnu přelouskat celý tento kurz, mám v plánu se přihlásit do kurzu pro pokročilé.
Bc. Veronika Doubravová
Náklo u Olomouce ČR
Evke a jej spolupracovníkom chcem poďakovať za výborný nápad - online kurzu hry na klavír pre dospelých začiatočníkov. Som veľmi rada, že som mohla absolvovať tento kurz. Splnila som si svoj sen, v detstve som chodila na akordeón, ale vždy som túžila hrať na klavíri 🙂 Na tomto kurze sa mi najviac páčilo ako Evka zaujímavo vysvetľuje hudobnú teóriu aj postup hry na klavíri. Tešilo ma, že do kurzu boli zaradené spätné väzby, ktoré mi pomohli v lepšom cvičení skladieb. Aj facebooková skupina bola veľmi fajn, či už ako podpora pre všetkých začiatočníkov alebo na priame vysvetlenie nejasností pri hre, na ktoré Evka vždy odpovedala. Na záver chem povedať, že s kurzom mám len pozitívnu skúsenosť a určite sa prihlásim do jeho pokračovania 🙂
Mária Bátrnová
Slovenská republika Bytča
Dobrý den, tento kurz jsem si zvolil, protože jsme v mládí absolvoval pár kurzů na piáno a mám k dispozici pianino. Od kurzu jsem neměl žádné konkrétní očekávání. Mým cílem je být si schopen zahrát písničky dle not jako Queen, Aba, Maxipes Fík atd. Organizace a obsah kurzu mne velmi příjemně překvapili. Myslím, že to je navrženo hodně vyváženě a je z toho vidět vaše profesionalita a zkušenost. Takovýto přístup mi vyhovoval daleko více než běžný on-side kurz (i když je to dost náročné každý den najít hodinu času :-). Co bych vylepšil: Nic moc mne nenapadá. Uvítal je nějaký návod jak si procvičovat jednotlivé stupnice nějaký kurz pro "mírně pokročilé", kde by se pokračovalo v podobném tempu. Kurz mne velmi bavil.
Jan Vogel
Říčany
5/5
Kurz je systematicky a logicky poskládaný. Velmi mi pomohl k upevnění základů pro hru na klavír. Paní Evička je velmi sympatická a nadaná. Moc děkuji za super kurz a přeji mnoho úspěšných a nadšených pianistů 🙂
Jana Neumannová
Náchod
Krásný den, Evi, tobě, ale i celému tvému týmu. Kurz ještě pomalu dokončuji, měla jsem na začátku skluz kvůli dovolené a také jsem nestíhala každý den cvičit. Teď už jsem ale tak nadšená, že k pianu sedám i dvakrát a vícekrát denně. Jen tak pro radost, nabít se, shodit ze sebe stres a vrátit se k sobě, zazpívat si s dcerkou, zablbnout si. Asi není slov k popsání pocitu, jaký jsem zažívala, když jsem si dokázala plynule zahrát první skladu. Bylo to znovuzrození. I přítel na mne z chodby zakřičel...Ty hraješ!! ...Ano, hraju. A to vše díky tvému kurzu, Evi. Nejen že jsi mi pomohla znovu najít cestu ke hraní, ale také jsi do mne vlila kus životního přístupu..srdečnost, radost, píli, jak krásné je sdílet naše schopnosti s ostatními, jak krásné je předávat si znalosti a dovednosti, kterými jako lidé oplýváme. Tvé lektorské schopnosti jsou neskutečné, je to celé jedna fenomenální symfonie. Děkuji, děkuji, děkuji. Přeji si se s tvým umem znovu potkat na dalším kurzu. Ráda bych napsala i nějaké mouchy, ale jsem zavalena pozitivním, takže bohužel, nic jiného kolem sebe nevidím než krásu, radost, skvělý kurz. Nejlepší po všech stránkách. Ale už končím, ať svým nadšením nezdržuji od malé Rebečky. Přeji vše dobré, Evi. Objímám.
Lenka Formánková
Říčany
Ahoj Evi. Děkuji za krásný kurz, něco takového jsem podstoupila poprvé a nevěděla jsem, co mám očekávat. Kurz mě hodně překvapil, moc jsem tomu nevěřila, že bych se mohla na dálku přes videa naučit hrát na klavír....a já opravdu umím něco zahrát 🙂 Ještě musím hodně cvičit, na klavír jsem nikdy nehrála, ale jako dítě jsem ho milovala a přála si umět na něj hrát. Pořád tomu nemůžu uvěřit, že jsi mě to naučila, velice Ti děkuji, jde vidět, že toto děláš s láskou. Přeji hodně sil do dalších Tvých krásných projektů.
Liliana Procházková
Petřvald u Nového Jičína
Výborný kurz, hutnosť a postupné zverejňovanie lekcií, ako aj progres vo výučbe, ma celý čas motivovali pravidelne si sadať za klavír a trénovať. Aj keď nebol čas na iné, na ďalšiu lekciu sa nájsť musel 🙂 A veľmi ma posunuli aj video spätné väzby. Aj keď sú videá jednotlivých lekcií nakrútené naozaj precízne s dôrazom na každý detail, niektoré veci mi ušli a lektori ma vedeli vždy správne nasmerovať. Za 6 týždňov je to celkovo úžasný pokrok na teoretickej aj praktickej úrovni - a to som začínal bez znalosti nôt a akejkoľvek skúsenosti s klavírom. Ďakujem 🙂
Jozef Vozár
Bratislava
Dobrý den paní Suchánková , posílám Vám zpětnou vazbu a podělím se tedy s Vámi o své zkušenosti :). Kurz máte velice dobře propracovaný, všechny potřebné materiály, jak noty, tak praktické videolekce jsou perfektní. Jediné co jsem v průběhu kurzu postrádal bylo z mé strany více času k učení a pověnování se těžším lekcím. Před začátkem kurzu jsem věděl maximálně to, že klavír má klaviaturu 😀 no a dnes jsem schopen již oběma rukama nějaké lehké písně zahrát sám. Vím, že mám hodně co zlepšovat a jsem rád, že mi přístup do tohoto kurzu zůstane otevřený. Nicméně bych nechtěl zakrnět a určitě plánuji zakoupit v budoucnu váš další kurz pro pokročilé. PS: myslím, že si u Vás člověk přesně koupí to , za co zaplatí a dostane ještě víc 🙂 Děkuji
Špičky , Hustopeče nad Bečvou
Jaroslav Kunovský
Tento kurz mě velmi překvapil a potěšil propracovaností a vlídným radostným vedením. Evička a její kolektiv jsou skvělí lidé, kteří umí člověka podpořit, poradit a povzbudit v jeho snaze se zlepšovat ve hraní na klavír. Každý z nás kdo kurzem prošel se mohl hodně naučit. Každý máme jiný způsob učení a porozumění, jiné podmínky, jiný volný čas a podle toho se posunujeme dál rychleji nebo pomaleji, ale posunujeme. Jsem moc ráda, že jsem tento kurz absolvovala a moc si vážím toho, co pro nás Evička dělá. Nejsem zrovna tím nejrychlejším studentem, ale snažím se učit co nejlépe a jak mi čas a okolnosti dovolí. Tento kurz velmi doporučuji všem, kteří chtějí mít dobré základy pro hraní na klavír.
Jana Přerovská
Šlapanice u Brna

Recenze absolventů 12. běhu JARO 2021

Ahoj Evo, rád se s Tebou podělím o zpětnou vazbu. Kurz mi umožnil splnit dětský sen, kdy jsem od osmi let toužil hrát na piano (tedy skoro po 40 letech). Ale bydleli jsme v paneláku, takže rodiče řekli ne. Hrál jsem tedy dva roky na zobcovou flétnu, ale ta mě svým rozsahem neuspokojila. Na gymplu jsem cvičil čtyři roky kytaru, to už bylo lepší. Teprve v dospělosti jsem si začal plnit sen hry na piano. Před několika lety jsem s klavírem začal, ale nebylo dost času. Navíc musím přiznat, že i když jsem si pohrával asi rok a něco, byť s učitelem, nenaučil jsem se tolik jako za těchto šest týdnů. Kurz hodnotím jako skvělý. Nejdřív jsem sice trochu pochyboval, co je za šest týdnů schopen online kurz přinést, ale brzy se mé obavy rozptýlily. Musím říct, že kurz je opravdu výživný a že nestačí cvičit pár minut denně. Tedy aspoň mně ne. Snažím se, ale prsty si občas dělají co chtějí, ne a ne se přilepit ke klaviatuře. Ale to se poddá:-)) A už se těším na pokračování pro mírně pokročilé Kurz je velmi dobře metodicky veden, je tam spousta vychytávek, jak se co naučit co nejrychleji. Materiály i videa jsou velmi kvalitně zpracované, a to i po stránce elegance a designu. Velmi fajn jsou zpětné vazby, které dostáváme. Děkuji ještě jednou za tuto krásnou příležitost. Láďa
Ladislav Šťastný
Hradec Králové
Kurz pro začátečníky byl perfektní. Před kurzem jsem byla schopná zahrát jen Kočka leze dírou, a po kurzu hraju skladby o kterých jsem ani nevěřila ze bych je na piano kdy zahrála. A přístup Evičky ke studentům je úžasný. Vše velmi jasně vysvětlené, zpětná vazba opět perfektní, hned jsem věděla co všechno dělám špatně. Když jsem se na kurz přihlašovala tak jsem byla trochu skeptická, ale tento kurz velmi předčil moje očekávání. Za mě bych kurzu dala těch hvězdiček mnohem víc než jen pět 🙂
Naděžda Kundertová
Litvínov
I když jsem na počátku byla dost skeptická, jak bude on-line výuka vypadat a probíhat, kurz jsem si opravdu hodně užila. Do detailu propracované lekce, názorné ukázky a videa na velice profesionální úrovni. Za velké plus považuji možnost zpětné vazby, kdy je podrobně vysvětleno na co se zaměřit a přátelská podpora celým kurzem. Celému týmu patří velký dík a v dalším kurzu naslyšenou. A Vám ostatním rozhodně doporučuji, nebojte se, jděte do toho a splňte si svůj sen, stojí to za to!
Eva Bydžovská
Hájek u Uhříněvsi
Jsem ráda že se můžu učit na klavír postupně, jelikož už mi bude 70 let, potřebuju na to mnohem víc času, aby si prsty zvykly.. Díky Vám vím jak nato. Děkuji za tuto možnost.
Marie Formanová
Horní Radechová (Náchod)
Jde o opravdu nádherně a přehledně zpracovaný kurz. Vážně Vám Evi děkuji za efektivní a názorné uvedení do světa klavíru. I bez zpětné vazby má Váš kurz ohromnou hodnotu podle mne pro všechny, kteří nemají ucelené základy! S velkým poděkováním Jirka
Jiří Šoltys
Liberec
Ahoj, za mne velká spokojenost jak s výkladem, předvedením, zpětnou vazbou tak s i rychlostí komunikace. Nemám nač si stěžovat. Konečně nyní v důchodovém věku vím, co ty tečky na notových linkách znamenají a ke které páčce na pianu patří.
Václav Vaněk
Mariánské Lázně
Ahoj Evičko 🙂 Moc rád jsem absolvoval tvůj kurz pro dospělé začátečníky. Nikdy bych netušil, že se mohu za tak krátkou dobu naučit to co díky tobě a tvému kurzu dnes zvládám. Je pravdou, že Hanon mi stále křiví ruce, ale zase mě uklidňuje, že si pak mohu zahrát Greensleeves. Ten piluji k dokonalosti na zpětnou vazbu. Abych byl upřímný - těším se na další kurz. Klavír jsem koupil pro dceru, která nakonec nehraje. Tak jsem si řekl, nu což - zkus to. A dnes mám divný pocit, když k piánu alespoň jednou denně nezasednu. Ještě jednou - obrovské DĚKUJI 🙂
Petr Vajner
Dolní Třebonín, Jihočeský kraj
Ahoj Evi, vždycky ve mně doutnal plamínek touhy naučit se hrát na klavír. Ty jsi ale svým přístupem ve mně zažehla přímo táborák, taková je teď moje touha se naučit hrát.:-) Evi, jsi ohromně inspirativní, a to obdivuji a oceňuji, jsem přesvědčená, že výuka klavíru je Tvé poslání. Podle toho totiž Tvé kurzy vypadají, jsou perfektní. Mohla bych teď psát jen samé superlativy....Myslím, že takových lidí člověk v životě moc nepotká, proto si Toho moc vážím, že jsem tu možnost měla. Evi, děkuju za všechnu předanou energii a doufám, že mne na cestě světem klavíru budeš nadále doprovázet... Přeju Ti hodně radosti z práce a pevné zdraví celé Tvé rodině.
Eva Kloboučková
Krupka
Je to úžasně uspořádaný a komplexní studijní materiál, který mi bude sloužit ještě dlouhé měsíce k vlastnímu samostudiu. Před absolvováním tohoto kurzu jsem byl naprostý začátečník, který svůj nástroj používal jenom jako periferní zařízení ke svému počítači. Nedokázal jsem se orientovat v notách a hudební nauka byl pro mě prázdný pojem. Dnes už ovládám čtení not (na základní úrovni) a zvládl jsem nacvičit i základy techniky hry na klavír. Pochopil jsem časovou náročnost, kterou hra na klavír vyžaduje. Není možné nahradit zázračným kurzem potřebný trénink a roky cvičení, přesto dobrým pedagogickým přístupem a uspořádáním cvičení je možné trénink hodně urychlit což je na kurzu vidět. Absolvováním kurzu se rozhodně moje hra na klavír hodně zlepšila, nevytvořil jsem si špatné návyky a kurz mi přinesl více než jsem očekával.
Miloš Klokočka
Praha
Eva působí velice příjemně, vše důkladně vysvětlí a názorně ukáže. I když jsem po druhém modulu přestal stíhat, určitě díky trvalému přístupu do kurzu budu pokračovat. Samostatně před kurzem by bylo dobré se nějakou dobu věnovat notám, protože toto je hlavní důvod nestíhání na mé straně. Moc děkuji za energii kterou jsem získal a doufám , že díky videím ji budu moct opakovaně nasávat.
Aleš Kociolek
Ostrava
Milá Evo, děkuji za celý kurs, všechny informace a rady od Tebe byly perfektní. Lekce také pěkně zpracované. Zpětná vazba od Tebe užitečná a vždy přišla rychle. V zásadě jsem opravdu spokojená a mám už koupeného Pachelbela. Děkuji Markéta Leštinová
Markéta Leštinová
České Budějovice
Tento kurz mi dal potrebné základy na to, aby som si vedel zahrať pomerne jednoduché skladby na klavíri. Takisto som sa veľa dozvedel o teórii: ako čítať noty; čo je veľmi dôležité k tomu, aby bolo možné skladbu z not správne reprodukovať. Kurz je rozumne rozdelený do modulov a prestávky po 2. a 4. module sú obzvlášť vhodné. Je potrebné vykonať úsilie aj mimo lekcií, ale nie je to nič zvláštne: úspech predsa máme vo svojich rukách :). Lekcie sú pekne logicky poskladané a jednotlivé kroky podrobne vysvetlené. Spätná väzba je taktiež super, vďaka pripomienok je možné si ešte lepšie osvojiť potrebné základy hry. Nadšenie z hry zo strany Evky je taktiež motivujúce. Kurz som začal na keyboarde, ale dokončil na digitálnom klavíri: až pri klavíri je možnosť vdýchnuť život svojej hre a to je skvelý pocit.
Jozef Balga
Bratislava
Milá Evo, kurz je zpracován opravdu výborně. Z videí se vše dá dobře pochopit. Pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné základy ani třeba v hudební nauce, je to docela náročný. Chce to čas, aby si to sedlo. Ale je krásný, jak se člověk dostane z úplné nuly k zahrání si prvních písniček i s doprovodem. Moc děkuji.
Lenka Reli
Praha
Milá Evo, vůbec jsem si nedovedla představit, že za 6 týdnů lze s absolutně nulovou zkušeností dokázat sednout ke klavíru, přečíst si noty a (s velkými rezervami samozřejmě) vyloudit z něj melodii zahranou oběma rukama. Máš obrovský talent vysvětlit zábavně a s lehkostí naprostému laikovi jak na to. Jsem opravdu ráda, že jsem se odhodlala do toho jít. Moc děkuji a doufám, že jen co podle Tvých rad docvičím všechny resty a přemluvím levý malíček k větší aktivitě, tak se odhodlám k navazujícímu kurzu. Srdečně zdravím.
Klára Berni
Praha
Som veľmi rada, že som sa do kurzu prihlásila. Neverila by som, že za mesiac sa naučím tak veľa... systém máte naozaj skvelý. Samozrejme, nie vždy mi to časovo vychádzalo, ale to už je na mne, aby som voľný čas venovala zlepšovaniu na základe videí. Mne osobne ako pracujúcej, by vyhovovalo predĺženie kurzu ešte o 1-2 týždne času navyše, na dôkladnejšie precvičenie všetkého, čo by som rada stihla. Teším sa na kurz pre mierne pokročilých, ak bude možné sa doň prihlásiť. Veľká vďaka, ste super 🙂 ivana
Ivana Poláčková
Slovensko
Perfektní zpracování jednotlivých lekcí, úžasná motivace ke hraní, skvělé zpětné vazby. Moc děkuji! Markéta
Markéta Leštinová
České Budějovice
Online kurz mi přišel jako skvělá možnost - v rámci mých časových možností asi jediná. Jsem z něj nadšená, klavír máme doma po manželově mamince a vždycky mi bylo líto, že zahálí (sousedům asi už méně :)). Výukové videolekce jsou skvěle zpracované, jasně vysvětlené včetně nauky. Kurz má poměrně rychlý spád, což se hodí pro ty z nás, pro které je termín nejlepší motivace :). Rozhodně se budu potřebovat k lekcím vracet i později. Nejsem příznivcem fcb, tak jsem skupinu vynechala a online koncert by byl pro mě velký stres, líbí se mi, že si můžu vybrat. Přeju moc úspěchů a určitě se zúčastním nějakého dalšího kurzu, až docvičím tenhle.
Jana Tůmová
Praha 4
Môžem s radosťou povedať , že tak krásne a precízne prepracovaný kurz som si fakt užila. Evička, podľa mňa si sa narodila s úžasnou schopnosťou nadchnúť ľudí pre hudbu a naučiť aj netalentovaných ľudí, aby pri klavíri vedeli relaxovať. Zároveň aj technický a presne spracované videa sú veľmi ľahko pochopiteľne. A ta presnosť, každé ráno o 9.00 ho. nová lekcia v maili 🙂 Za mňa obrovská vďaka.
Anna Kokindová
Bardejov
On-line kurz hry klavír pro začátečníky je velmi dobře připraven, hlavně oceňuji to, že se mohu na webové stránky kdykoliv přihlásit a pro mne problematickou část výuky si znovu zopakovat. Lekce jsou srozumitelné a dobře připravené i pro nás, kteří jsme dříve na klavír vůbec nehráli. Je to opravdu velký kus práce, celou on-line výuku takto připravit. Moc děkuji a kurz vřele doporučuji. Zvládne to opravdu každý.
Petra Bálková
Skuteč
Od Evičky jsem si nejprve zakoupila Hudební nauku pro klavíristy, protože jsem si chtěla doplnit chybějící informace, které mi má „nevirtuální“ vyučující nedokázala dostatečně a v souvislostech vysvětlit. A musím říci, že jsem byla mile překvapená, když jsem uviděla, jak precizně a názorně je uvedený masterclass zpracovaný. Tato pozitivní zkušenost mě pak později vedla k tomu, abych se přihlásila do Online kurzu hry na klavír pro začátečníky, ze kterého jsem nadšená, jelikož předčil má očekávání. Kurz je opravdu nabytý informacemi a návody (vše, co je probíráno, je i prakticky a detailně demonstrováno u klavíru), bez kterých se začínající hráč na piano neobejde a které bych se u mé „nevirtuální“ vyučující učila po mnoho měsíců. Tím nechci říci, že se ze mě stane pianista za pár týdnů, ale že ušetřím čas a peníze, protože vstup do kurzu a ke všem materiálům mám doživotní a kdykoli mohu lekci, kterou zrovna potřebuji, zhlédnout a nacvičit u klavíru. Takže se vůbec nic nestane, když vše nestihnu a budu se učit svým vlastním tempem, což mi vyhovuje. Součástí kurzu je samozřejmě i detailní odborná zpětná vazba autorky a jejího týmu, za kterou moc děkuji! I přesto, že jsem v rámci kurzu dostala mnoho materiálů jako bonus, které jsem vůbec nestihla ani otevřít, natož nacvičit 😊, stejně jsem neodolala a koupila jsem si další dva masterclassy – Jak pracovat s novou skladbou (Pachelbel – Kanón D dur) a Pro Elišku. Bude mi sice ještě chvíli trvat, než se k nim dopracuji, ale už teď vím, že se mám na co těšit. Vzhledem k perfektně metodicky zvládnutým lekcím totiž nemám obavu, že bych to časem nezvládla. 😊 Děkuji Evě a celému jejímu týmu za tuto možnost, jak se učit hrát na klavír. A potenciálním zájemcům bych vzkázala, že optimální podmínky – časové, pracovní, zdravotní atp. – na výuku většinou nenastanou nikdy. S online podobou výuky hry na klavír však veškeré bariéry padají a bylo by škoda se neustále vymlouvat a hledat důvody, proč právě teď není ta vhodná doba… P. S. Určitě budu mít zájem i o Online kurz hry na klavír pro mírně pokročilé. 😊
Pavla Dobešová
Olomouc
Pro motivované a lidi s pevnou vůlí je tento kurz to pravé. Moc se mi líbilo provedení, obsah, grafická podoba a vychytávky v podobě bonusů. Velmi doporučuji! Iva
Ivana Kozlová
Praha
Som vďačná za to, že som si Evičku našla na Youtube a prihlásila sa do kurzu pre začiatočníkov. Vzhľadom na môj vek som si myslela, že je takmer nemožné skúsiť hru na klavíri... Som Evke nesmierne vďačná za odvahu a nádej, ktorú mi dala. A za tie neopísateľné pocity, keď po 6 týždňoch kurzu si pre seba dokážem zahrať moju obľúbenú Greensleeves. A tiež si viem "vybrnkať" Pre Elišku, pričom viem, že s Evičkou sa ju naučím hrať! Tento Evkin prístup (a celého tímu) je profesionálny a pritom veľmi ľudský, vnímavý pre individuálne potreby študenta. Určite pokračujem ďalej! 💐💝
Soňa Galádová
Bratislava, Slovensko

Recenze absolventů 13. běhu PODZIM 2021

Do školy jsem chodil od 6 do 25, pak spousta všelijakých kurzů, školení, samostudia ... , ale takhle báječné učení jsem (na mou duši) prožil a prožívám poprvé (70) ! Když teď studuji novou skladbu - Karavanu z Klavírní bomboniéry, vidím, jak všechno v kurzu je přesně, co potřebuji. Navíc k tomu podpora, účinná pomoc s problémem, inspirace, motivace ! A úžasná atmosféra. A žádný smutek z konce, protože s Evíčkou jedeme dááál. 🙂😂😀👍
Vladimír Duchan
Předměřice nad Labem
Asi fakt není co vytknout. Všechno fungovalo na jedničku. Vůbec by mě nenapadlo, že bych se mohl naučit hrát na klavír doma z online kurzu, ale teď už tomu věřím a přihlásil jsem se do pokračovacího kurzu a chci se propracovat až do Master Class (čím více jich bude tím lépe! :-)). Technicky web funguje jak má, videa jsou přehledná a názorná a je to dobrý relax. Skutečně se Vám to povedlo. I když ty kurzy obecně nejsou nejlevnější tak vynaložených prostředků rozhodně nelituji, svoji hodnotu to má. Máte být na co s manželem hrdá. Jen tak dál. 🙂
Martin Tiefenbach
Praha
Moje klavírní cesta není vůbec dlouhá. Manžel mi po narození druhé dcery způsobil infarkt tím, že mi splnil sen a koupil mi klavír. Stáhla jsem si nějaká videa z internetu, ale nikam jsem se moc neposunovala jen tak jsem si vyťukávala podle sluchu. Neměla jsem moc ucelenou vizi, co vše se mám učit, jak dlouho co opakovat a chtěla jsem to vzít z gruntu a naučit se i noty a potřebnou nauku. Letos v září jsem tedy nastoupila na kurz pro dospělé začátečníky a jsem z něj nadšená! Nikdy jsem na žádný nástroj nehrála a tak mi vše trvá trošku déle a nesmírně oceňuji hlavně to, že si videa můžu pustit několikrát dokola. Zatím mě hodně brzdí to, že si nejsem jistá ve čtení not. Jak si postavit ruku na klaviaturu, čtu asi, až příliš dlouho. V tom mi videa nesmírně pomáhají. Přiznám se, že i teď si některé části modulů budu muset pustit znova, protože mám stále mezery. Ale věřím, že i toto jednou překonám. Sice na hraní nemám při péči o rodinu a domácnost tolik času jak bych chtěla, ale vidím, že se posunuji, i když jen o malé krůčky. Vždyť na to mám času dost a s nikým nezávodím jen sama se sebou. Jen doufám, že do ledna, vše ještě dopiluji ať můžu plynule navázat na kurz pro pokročilé začátečníky. A o tom to mám 😀 hraju si s nadšením pro radost a pomalu se posunuji. Můj hudební utopický sen je si jednou zahrát "River flows in you" autor: Yiruma Přeji všem ať se nám spolu daří sehrát 🙂
Markéta Balšánková
Staříč
Krásný den Evičko, kurz pro začátečníky jsem opakovala. Už poprvé mě opravdu bavil, i když místy jsem se cítila trošku pod tlakem, tak to bylo takové hutnější. Opakování jsem si vyloženě moc užívala. Zopakovala a více jsem si ukotvila teorii i techniku a i když to bylo opakování, rozhodně jsem se nenudila. Naopak. Velmi jsem ocenila dlouhodobější trvání a pauzu po každém modulu. Čas na docvičení je bezva a i když se probíralo vlastně to samé, vždycky jsem tam nějakou novou informaci nebo dovednost získala. Ke kurzu jako takovému opět jen samá chvála. Ale to už víš 🙂 Možná bych napsala ještě pár slov pro srovnání mých dvou kurzů a jak to vnímám z pohledu studenta a komunikace. Jsem markeťačka, takže asi nemoc z povolání, omlouvám se za to 🙂 Opravdu mooc oceňuji Tvůj a Julinčin aktivní přístup ve FB skupince. Hned na začátku zapojení všech účastníků, aby popsali svůj příběh, aby posílali zpětné vazby a dotazy, že si mají vzájemně komentovat, Tvé otázky k různým tématům.... Tahle interakce je super. A když to srovnám s minulou skupinkou, kde lidé vlastně nic neposílali, bylo to takové smutné (i když vím, že to hodně záleží na složení lidí v té skupině). Ale tenhle kurz byl pecka. Od úplného začátku super energie a tím, že jsi v tak intenzivním kontaktu ať už přes komenty, video zdravice nebo teď ty livestreamy... úplně to boří anonymitu a Tvá radost ze hry k nám úplně neuvěřitelně prostupuje a je opravdu nakažlivá. Moc díky za tenhle přístup. Jsi prostě skvělá, jak osobnost, tak kantorka. A já se moc těším na další klavírní výzvy. Měj se krásně a pěkný zasněžený den
Romana Chlupová
Žďárná
Kurz bych určitě doporučila. Vše je krásně vysvětleno a ukázáno. Jako začátečník jsem sice úplně nestíhala a postupně se k lekcím vracím ,nicméně jsem nadšená a přihlásila jsem se do kurzu pro mírně pokročilé.
Renata Grimová
Frýdek-Místek
Online kurz hry na klavír pre začiatočníkov nadmieru splnil moje očakávania. Z pani učiteľky Evky vyžaruje radosť z hry a veľká túžba pomôcť prekonať úskalia, s ktorými začínajúci klaviristi zápasia. Aj keď ja som mala už od detstva možnosť hrať na husle a v rámci štúdia na Pedagogickej fakulte v Banskej Bystrici odbor Matematika- Hudobná výchova som potrebovala pochopiť, ako robiť klavírny sprievod k piesňam (teda harmonizáciu pomocou harmonických kadencií), skôr som to dokázala na gitare. Roky plynuli. Ku klavíru som sa sporadicky vracala, ale zastala som len pri harmonizácii piesní. V súčasnosti sú to predovšetkým kresťanské. Mojou túžbou však je, zlepšiť si techniku ľavej ruky a vedieť zahrať na klavíri nielen toto ale aj pekné skladbičky, ktoré začala hrať moja vnučka. A tak som sa rozhodla zakúpiť si tento kurz. Teraz sa teším na aktivity v rámci klavírneho kurzu pre mierne pokročilých. Veľmi sa mi páčilo, že v ňom bolo zaradené aj čítanie nôt v basovom kľúči , čo som ako viacročný klavírny samouk mala veľký problém zvládnuť. Tiež oceňujem lekciu, v ktorej nadšená pani učiteľka Evka vysvetľuje funkcie a používanie pedálov a následné praktické použitie synkopického pedálu. Celý kurz sa nesie v duchu povzbudzovania, čo mi veľmi pomáha postupne napredovať. Som veľmi rada, že aj ako dôchodkyňa mám aktivitu, ktorá mi pomáha byť inšpiráciou pre moje vnúčatá a tiež žiakov, ktorých môžem učiť v SZUŠ hru na gitare a hudobnú náuku. Celému tímu prajem veľa dobrých nápadov ako využiť počítačovú techniku pre takéto ušľachtilé vzdelávanie. Ďakujem !!!
Zorka
Ružomberok
Ahoj Evi, moc děkuji za kurz pro začátečníky. Trošku bojuji s časem, takže teď jsem dokončila vše, co jsem měla. Mě to nevadí, hraje se mi dobře podle videí- je to radost. Mám dobrý pocit, že jsem se něco nového naučila, něco se mi propojilo s mými předchozími pokusy hry na klavír. Veškeré dění kolem kurzu sleduji pečlivě. A uvidím tě zase 8.1.2022. Moc se těším a přeji klidné svátky a hlavně zdraví
Renata Lipšová
Praha
Jsem naprosto nadšená. Moc oceňuji, jak byl kurz komplexní - včetně hudební nauky. Moduly jsou propracované. Je na čem stavět. Mohu cvičit jen 15min denně, ale i tak se dá kurz krásně zvládnout. Ne vše jsem samozřejmě do hloubky "pobrala", ale po skončení kurzu mám v plánu se skoro ke všem lekcim vrátit a pomalu si je zopakovat, zvlášť Modul3, a pak přidat Novopečeného pianistu, na kterého mi taky zatím nezbyl čas. Za rok bych se chtěla přihlásit do kurzu pro mírně pokročilé. Velmi děkuji za zpětné vazby. Libila se mi i aktivita kolem kurzu na FB. Před začátkem kurzu jsem byla na klavír začátečník. Absolvovala jsem Váš on-line minikurz zdarma, takže trošku jsem si cvičila a hrála, než se kurz rozběhl, chtěla jsem vědět "do čeho jdu". Ale že bych dokázala zahrát koledy s doprovodem nebo Greensleeves, tomu jsem opravdu na začátku kurzu moc nevěřila. A dokážu 🙂
Lucie Schote
Praha
Moje hodnocení kurzu je pouze v superlativech. Jedna z hlavních předností vaší koncepce je pozitivní přístup a způsob motivace studentů. Většina z nás má chvíle absolutní frustrace z vlastní neschopnosti donutit hlavu v součinnosti s prsty vytvořit něco podobného notovému zápisu. Mě v těchto chvílích ( a není jich málo) vždy pomůže, když si vzpomenu na Evu a její ryze lidský přístup ke svým studentům. Žádný učený z nebe nespadl a když se chce všechno jde. Ještě jednou díky a smekám před Evou a jejími spolupracovníky. Dáváte do toho srdce a to je myslím maximum, co můžete.
Igor Holubář
Brno
Krásný den Evi, jednoduše řečeno, kurz mi hrábnul do účesu každodenních pořádků. A není vyloučené, že mi nakonec změní styl na dobro.🙂 Znovu ve škole. Učit se číst, HRÁT a počítat v klavírních škamnách je ale mnohem zábavnější než tomu bývalo tenkrát. Proto jsem se přihlásil do druhé třídy základní klavírní devítiletky 😆 Kurz byl ušitý dokonale. 👍Sedneš, ťukneš na chlíveček a víš co máš dělat. Cvičíš hraješ. Když nevíš, vrátíš se ve videu, kolikrát chceš. Jako kdybys seděla vedle mne. Nikde žádný problém s orientací a vše funguje. Nevím co ještě pochválit. Z Bonboniérky jsem si zamiloval ihned tři skladby na první poslech. Zámek třeba. Z Motýla jsem málem dostal infarkt. Vlastně z tebe.😆👏😍 Evičko, mockrát ti za vše děkuji. Vyřiď prosím tě také pozdrav všem tvým klavírním vílám, které o nás pečovaly na FB a velké poděkování za ZV. Už se těším, co bude dál. Krásný víkend.
Jiří Gut
Děčín
Vse naprosto perfektni - na prvnim miste vzdy motivujici Evicka, ktera skvele vse vysvetli a vzdy poradi, velmi efektivni obsah (za velmi malo casu se clovek nauci mnoho veci), po technicke strance take skvele vytvoreno, vse nad me ocekavani. Nic bych nezlepsila! Moc dekuji za uzasny kurs!
Jana
Španělsko
Skvěle zorganizovaný kurz. Skutečnost předčila mé očekávání. Nikdy jsem netušil, že v 57 letech budu každý den s nadšením usedat ke klavíru. Děkuji.
Pavel Schich
Čísovice
Vše perfektně připravené, srozumitelně vysvětlené, vizuálně i zvukově na vysoké úrovni. Nic lepšího si už ani neumím představit. Díky kurzu jsem si ujasnila i celou řadu věcí z hudební teorie, ve které jsem se dříve moc neorientovala. Velmi pozitivně hodnotím též bonusová videa s ukázkami toho, kde dělají studenti nejčastěji chyby a jak se jim vyhnout. Vzhledem k tomu, že jsem se učila hrát na klavír dva roky jako samouk, tak jsem kurz zvládala bez problémů a zaměřila jsem se hlavně na to, co pro mě bylo nové. Pokud bych ale ještě nikdy na nic nehrála, tak bych možná nestíhala naučit se tak rychle především čtení not a hraní akordů bez přílišného přemýšlení. Mám před sebou kurz pro mírně pokročilé a mám trochu obavy, jestli budu schopná udržet tempo kurzu a všechno, hlavně po technické stránce, zvládnout. Ale i tak se moc těším! Moc děkuji Evičce a celému týmu školy za možnost učit se hrát na klavír.
Dana Prantlová
Plzeň
Dobry den p.Evo, kurz je dokonaly :). Velice intenzivni, coz je dobre. Uz ted muzu byti napomocen detem pri hudebnim vzdelavani. Mnoho veci z celeho kurzu mi uz ted jde, teorie i praxe. Zbytek potrebuje dal cvicit a cvicit. Materialy ktere mam od Vas k dispozici mi umoznuji Ihned po skonceni si toto cele zopakovat vlastnim tempem. Toto je pro mne velka vec, ze uz vim, jak na to. Prihlaseni do "pokrocilych" vyuziji asi az po roce. Ted by to bylo zbytecne stresujici, a to hudba, nebo hrani, podle mne nema byt. Ja to beru ne jako sprint, ale jako beh na dlouhou trat. Libi se mi a rad bych vyuzil nektere z masterclassu. Zacnu urcite s Amelii. Mam rad filmovou hudbu. Tak dam vedet az se mi udela nejaky ten prostor na dalsi uceni. Jeste jednou dekuji, a preji vse dobre.
Viliam
Bratislava
Do kurzu jsem sla s velkym nadsenim a odchazim s nadsenim jeste vetsim 🙂 Bylo to pro me dost narocne a nemam vse hotovo, ale to me nevadi. Stale mam kam jit dal... Kdo nebyl z kurzu nadseny, byly moje dyslexie 🙂 Citim jak se moje hemisfery zacinaji propojovat a to je ulevne i v jinych cinnostech. Diky diky DIKY! Evo, sálá z tebe nadseni a chut predat co umis. Kez by si mohla infikovat vsechny pedagogy sveta!
Veronika Oríšková
Třebotov
Hodnocení: 5★ I když si obecně myslím, že výuka hudby potřebuje osobní kontakt, tento online kurz mě skutečně mile překvapil. Považuji ho za nesmírně promyšlený a metodicky skvěle vystavěný. Oceňuji volbu cvičení a skladeb a jejich rozbor skoro notu po notě. Videa jsou velice názorná a detailní vysvětlení mi opravdu pomáhalo - skoro jako bych skutečně byla na hodině :-). Rovněž propojování hudební teorie a praktického hraní skvěle fungovalo, najednou mi teorie připadá mnohem srozumitelnější než kdysi... Bonusové materiály po jednotlivých blocích navíc shrnuly vše podstatné na jednom místě a to mi dále pomáhalo při cvičení. Evino nadšení pro klavír a výuku je skutečně nakažlivé a vtahující, takže jsem se přes jisté váhání nechala strhnout a zkusím pokračovat. Přípravná cvičení k návaznému kurzu jsou zase skvěle zvolená, a i když mi to jde pomalu, na cvičení se těším a pomáhá mi posouvat se. A hlavně - baví mě to! Milá Evo, velice děkuji a přeji krásné svátky tobě, tvé rodině i kolegyním v tvém týmu.
Zuzana Foitová
Praha
Hodnocení: 5★ Kurz se mi moc líbil. Celý život jsem toužila hrát na klavír a teď se mi můj sen konečně začíná plnit. Online kurz je naprosto úžasná věc. Evičko, máš skutečně obrovský talent, a to nejen jako klavíristka, ale především jako učitelka, která umí i nezáživnou hudební teorii vysvětlit krásně, jednoduše a hlavně efektivně. Online kurz mi vyhovuje především proto, že si mohu absolvování jednotlivých lekcí naplánovat podle toho, kdy se to časově hodí mně. Sice jsem s mými časovými možnostmi byla od poloviny druhého modulu, kdy se začala trénovat samostatnost rukou, neustále ve skluzu, takže jsem ani nestihla využít možnosti zpětné vazby, ale ve videích je vše krásně vysvětlené a ukázané, že si to mohu kdykoliv sama konfrontovat se svojí technikou. Před 3 měsíci jsem sotva zahrála jednou rukou Ovčáci čtveráci, teď to umím s kadenčním doprovodem, a už jsem se dopracovala ke Greensleeves. Ještě je to není úplně plynulé a dělám chyby, ale mám neskutečnou radost z toho, že dokážu zahrát písničku oběma rukama a že rodina i pozná, co to je :-). Evičko, moc děkuji! Už se těším na pokračování!
Helena Vladyková
Odolena Voda

Recenze absolventů 14. běhu ZIMA 2022

Hodnocení: ★★★★★

Při koupi klavíru jsem online kurzům moc nedůvěřoval. Nevěřil jsem, že je možné naučit se hrát na jakýkoliv hudební nástroj, když u sebe nebudu mít učitele, který mi bude radit, koukat na ruce a říkat, co dělám dobře nebo špatně.
NIC NEBYLO VZDÁLENĚJŠÍ PRAVDĚ.
Nakonec jsem se podvolil, našel jsem 2 online kurzy, a i když jsem byl nerozhodný, něco mě pořád táhlo sem. DÍKY BOHU ZA TO. Ihned po zhlédnutí úvodního videa jsem věděl, že jsem se rozhodl správně. Kurz začal, já byl nadšený a veškeré mé počáteční obavy byly ty tam. Od první do poslední lekce jsem si to užíval. Lekce jsou přehledné, srozumitelné a zpětné vazby - k nezaplacení. V životě by mě nenapadlo, že se za 2 měsíce naučím hrát oběma rukama a ještě s pedálem.
Eva je skvělá pedagožka se spoustou zkušeností, dokáže skvěle namotivovat a je vidět, že hru na klavír opravdu miluje, dává tomu všechno a její zápal je nakažlivý. Navíc má k sobě ještě úžasné kolegyně, které tomu všemu dodávají takovou tu „třešničku na dortu“. Na závěr řeknu jen: DÍKY, DÍKY DÍKY, děláte to opravdu skvěle a moc se těším na pokračování.
Michal Červený
Střelské Hoštice
Hodnocení: ★★★★★

Nemám kurzu co vytknout, za mě je opravdu perfektně zpracovaný. Provedl mě přes všechny překážky, které jsem jako samouk nebyla schopná překonat. Rozšířila jsem si znalosti hudební teorie, vím, jak se rozehrávat, tvořit prstoklady, hrát s pedálem, odlišovat klavírní úhozy... Kurz přesně splnil to, co jsem od něj očekávala, a investice do něj se rozhodně vyplatila.
Ráda bych také pochválila celkový koncept, masterclassy a další produkty. Je vidět, že byly tvořeny s rozmyslem a precizností. Je na nich znát snaha předat co nejvíce užitečných informací a ne jen rychle vydělat peníze. Myslím, že to, co děláš, děláš opravdu dobře a to rozhodně nebývá pravidlem.
Po absolvování kurzu jsem si rovnou objednala masterclassy hudební nauky a Kánon v D dur a doufám, že s nimi budu spokojená stejně jako s kurzem pro začátečníky.
Tereza
Praha
Hodnocení: ★★★★★

Kurz zcela předčil moje očekávání. Vlastně ani nevím, co by se na něm dalo zlepšit. Jednotlivé moduly kurzu a lekce modulů jsou dobře vymyšlené. Samotný systém střídání týdnů s intenzivní výukou a týdnů s časem na opakování a procvičování mi přijde u výuky dospělých velmi chytrý, koneckonců díky přístupu do on-line archivu se dá tempo kurzu i v případě potřeby zpomalit.
Na kurz jsem narazil náhodou na internetu. Líbily se mi Eviny e-booky Ukolébavky a České vánoční koledy s klavírními doprovody, které jsem koupil dcerce, která hraje již dva roky na klavír v ZUŠce. Na Eviných stránkách jsem se pak dozvěděl i o jejích on-line kurzech hry na klavír pro dospělé. Kdysi jsem hrál na akustickou kytaru a v jedné studentské kapele i pár let na basovou kytaru, ale to už je dávno. Vždy jsem si přál umět hrát ještě i na klavír. Trochu jsem jen váhal, zda je pro výuku hry vhodný on-line kurz, přece jen to mimo jiné klade určité nároky na sebekázeň a vnitřní disciplínu.
Ale nakonec jsem to přeci jen zkusil a nelituji. Po absolvování tohoto kurzu cítím na sobě velké pokroky a má chuť pokračovat ve hře na klavír se zvětšuje. Nesmírně se těším na další kurzy a masterclassy. Zřejmě je to dáno i tím, že kromě toho, že je Eva velmi schopná učitelka, má i velmi nakažlivý optimismus. Její kurzy vřele doporučuji!
Petr Tichota
Poděbrady
Hodnocení: ★★★★★

Rád bych touto cestou vyjádřil své nadšení z absolvovaného kurzu a poděkování celému týmu. Těch věcí, o kterých by se dalo mluvit v superlativech, je celá řada. V podstatě po všech stránkách jsem byl naprosto spokojený. Do kurzu jsem nastupoval jako naprostý klavírní začátečník (navíc levoruký), který si pamatuje jen základy hudební teorie ještě ze studentských let. Na žádný hudební nástroj jsem nikdy nehrál. Přesto se mi pod vedením profesionálů podařilo osvojit si základy hry na klavír a položit stabilní základy pro další rozvoj.
Dávkování látky je relativně vyvážené (možná až na třetí modul). Model, kdy jeden týden probíhá výuka a následující týden má člověk na osvojení poznatků a procvičování, je přesně ten, který by měl být při tak obsáhlém online kurzu aplikován. Přeci jen je kurz určen hlavně dospělým, u kterých se dá předpokládat, že trpí nedostatkem času. Takhle je na vše relativně dost času. Rozdělení na jednotlivé moduly a lekce je přehledné a rámcově velice ucelené. Psaný text a videa se vzájemně velice dobře doplňují. Pokaždé jsem si nejdříve přečetl text a poté si pustil video a musím říct, že až na pár drobností jsem dané látce porozuměl přímo z textu. Zpětné vazby od lektorů byly to, co mi jako úplnému začátečníkovi nesmírně pomohlo se bez trápení posunout dál a odbourat počáteční špatné návyky.
Webové stránky jsou velice přehledné, obsahují přesně ten dostatek informací, který je pro danou lekci relevantní. Po metodické i pedagogické stránce je vše v naprostém pořádku. Nikdy jsem neměl pocit, že bych dané látce neporozuměl, nebo že bych musel informace dohledávat někde jinde.
Pokud bych měl ve svém okolí někoho, kdo by zvažoval online kurz hry na klavír pro začátečníky, rozhodně bych ho bez zaváhání doporučil. Za mě tedy stoprocentní spokojenost. Kurz definitivně přinesl slíbené výsledky. Ještě jednou jedno velké díky. Ať se daří nadále přinášet radost dalším stovkám zájemců o výuku hry na klavír.
Jiří Večerek
Brno
Hodnocení: ★★★★★

Po hře na klavír jsem toužil už dlouho. Ale představa, že pravidelně někam docházím a že mě v téměř 50 letech tluče přes prsty rákoskou nějaká nervózní starší dáma, se ukázala jako nepřekonatelný problém. Docela jsem váhal, jestli se do kurzu přihlásit, ale Vaše ujištění, že si mohu pracovat svým tempem, rozhodlo. A ukázalo se, že to byla správná volba.
Videa jsem zhlédl všechna, ale zdaleka zatím nemám zvládnuté všechny lekce. Pomalými krůčky postupuji dopředu. Vaše metoda opravdu funguje, je vidět, že jste velmi zkušená paní učitelka, která má vše řádně promyšlené a propracované k dokonalosti.
A když se k tomu přidá Vaše nadšení, elán a optimismus, tak jsou výsledkem krásné a pohodové chvíle strávené u klavíru. Nejde jen o to, že si pomalu plním můj dlouholetý sen, ale Vaše hodiny pro mě byly v této podivné době příjemným odreagováním od každodenního stereotypu a těch příšerností všude kolem nás. Evi, moc Vám děkuji a dokonce zvažuji i kurz pro pokročilé, už jen kvůli té pozitivní energii, která z Vašich hodin přímo vyzařuje a dobíjí mi energii.
Petr Jonáš
Třebíč
Hodnocení: ★★★★★

Absolvoval som klavírny kurz pre dospelých začiatočníkov a bol som príjemne prekvapený jeho vysokou úrovňou. Jednotlivé lekcie sú veľmi dobre názorne spracované. Nápad natočiť po každom module bonusové video s cieľom poukázať na najčastejšie chyby pri cvičení nemá chybu. A ani vo sne mi nenapadlo, že v kurze pre úplných začiatočníkov sa budeme učiť hrať nielen rukami, ale aj nohou na pedál. Veľkým prínosom mi boli konzultácie nahrávok s klavírnym pedagógom pomocou spätnej väzby kde sme odstraňovali individuálne chyby pri cvičení. Takže som veľmi, veľmi spokojný, vrelo odporúčam a ja pokračujem ďalej do kurzu pre mierne pokročilých. Klavír... to je úplne iný vesmír.
Vladimír Karaffa
Martin, Slovensko