Recenze studentů a absolventů
Online kurzu hry na klavír pro dospělé začátečníky

Chcete se naučit na klavír a zaujal vás můj online kurz?

Na této stránce jsem pro vás sesbírala zkušenosti studentů, kteří kurzem prošli. Přečtěte si jejich zprávy, dopisy, poslechněte, co o kurzu říkají a jak po absolvování kurzu hrají na klavír.

Věřím, že vám to pomůže v rozhodování, zda je tento kurz vhodný právě pro vás.

Kurzem už úspěšně prošlo více než 800 nadšených studentů a stále přibývají další.

Budu moc ráda, pokud právě vás budu moct uvítat v dalším běhu kurzu!

Jaké mají moji studenti zkušenosti s kurzem? Tady jsou jejich příběhy:


Po přečtení Vaší reklamy na FB jsem si říkala, co to je za blbost… s prominutím, ale fakt doslova jo… přeci dospělý člověk se nemůže naučit hrát na piano a k tomu oběma rukama a ještě tak, aby vše znělo trošku melodicky… No…k rozhodnutí mi stačilo pár dnů – zvědavost nebo možná zvídavost 🙂 byla silnější!!! Řekla jsem si – buď přijdu o vložené peníze a nebo se něco fakt naučím… 🙂 A dnes? Umím prstoklad, vím základní pojmy z hudební teorie, překonala jsem se v poznávání not v basovém klíči … zázrak!!! A za ten Vám opravdu z celého srdce děkuji!!! Díky za Vaši trpělivost při zpětných vazbách, při učení nových věcí, za názorné natáčení videí a hlavně za Váš lidský přístup!!! A mé doporučení pro všechny budoucí žáky???
Nebojte se!!! Ničeho!!! Rozhodněte se, splňte si svůj sen, věnujte hudbě chvilku ze svého volného času!!! Stojí to za to!!! Eva je opravdu MISTR ve svém oboru!!! Přesně ví, jak vše vysvětlit a předat své umění svým žáčkům!!! 🙂 Pokud si říkáte, že příliš volného času nemáte, věřte, že patřím přesně k této skupině lidí – mám doma 3 děti, chodím do práce pomalu na úvazek 2,0 a hře na klavír jsem se věnovala skoro vždy v nočních hodinách. Ale po dlouhé době jsem dělala něco opravdu jenom sama pro sebe!!!
Daniela Kolbabová
Kurz pro dospělé začátečníky doporučuji všem, kdo nemají možnost navštěvovat „živého“ lektora a chtějí se na klavír naučit. Je vidět, že je kurz nastaven na základě bohatých zkušeností s výukou. Témata obsahují vše, co je potřeba vědět. Jsou zpracována jasně a přehledně tak, že se dobře pochopí. Čas, který je třeba výuce věnovat, je tak akorát – nemusíte si brát dovolenou a zároveň se dokážete něco naučit. Rozdělení do modulů včetně termínů pro jejich zpracování jsou také akorát, ocenila jsem i „volné“ týdny pro konzultace a cvičení. A ke zpětným vazbám: nejsem člověk, který rád něco „sdílí, zveřejňuje“. Nahrávat se tedy bylo pro mě to nejtěžší. Ale překonala jsem se a zpětné vazby stály opravdu za to. Ať byla od Evy, Julie či Sáry, bylo vidět, že si vaše nahrávky opravdu poslechnou, zpracují a rady, které dostanete, jsou určeny opravdu vám. Jsou tedy výbornou náhradou kontaktu „naživo“. Pro mě byla tedy vysoká úroveň kurzu překvapením. Rozhodně jsem netušila, že investuji peníze takhle smysluplně. Předpokládám, že ostatní plně využili i FB skupiny. Já FB nemám a nezaložila jsem si ho ani kvůli tomuto kurzu. A velice jsem ocenila, že mě k tomu nikdo nenutil. A na závěr: milá slova plná podpory, která se ke mně od Evy dostala a podpořila mě, jsou opravdu k nezaplacení. Děkuji celému vašemu týmu.
Lucie Zemanová
Nečetla jsem recenze ostatních ale i tak tuším, že se budu opakovat když napíšu, že tento kurz je po všech stránkách perfektně zpracovaný. Mě, jako absolutnímu začátečníkovi bez znalostí byť jen not skutečně otevřel dveře ke klavíru a fakt, že po 4 týdnech dokážu nejen zahrát dost skladeb ale hlavně se dál vzdělávat a pokračovat je k nezaplacení. Eva je výborná učitelka, kurz je skvěle postaven jak formou tak obsahem. Jediné, na co jsem narazila jsou mé vlastní limity. Určitě ho doporučuji všem, co chtějí začít hrát na klavír.
Katarína Vedejová
z Prahy
Nenapadlo mě, že bez osobního kontaktu je něco takového jako tento kurz vůbec možné. Když jsem poprvé zachytila informaci o tomto online kurzu, ještě jsem neměla ani nástroj, to se ale záhy změnilo a při první příležitosti jsem se do kurzu přihlásila. Kurz mě nadchl, je skvěle vystavěn od úplných začátků, v jednotlivých lekcích Eva vše je výborně vysvětluje a prakticky předvádí. Její nadšení a zapálení pro věc je dost nakažlivé a hned v zárodku rozptýlilo mé obavy, že to nezvládnu. Zpětné vazby na vlastní nahrávky pak posouvají kurz ještě na úplně jinou úroveň a nahrazují osobní kontakt, velmi mi pomohly vylepšit svou hru a zároveň mě velice povzbudily a motivovaly. Je vidět, že Evě i jejím lektorkám opravdu záleží na každém studentovi, přátelská a podporující atmosféra panovala také ve facebookové skupině kurzu. Každému, kdo si chce splnit svůj sen a naučit se hrát na klavír, kurz rozhodně doporučuji.
Veronika Bromová
Tento kurz vřele doporučuji každému, kdo má chuť si pro radost zahrát na klavír svou oblíbenou skladbu. Milá kantorka Evička zná dobře duši klavíristy a tak je v kurzu polopatě vše vysvětlené, vše pod drobnohledem ukázané ve videích, hlavně ceněné prstoklady a techniky hry. Pro radost se naučíte i několik skladeb! Po dobu kurzu necítíte žádný tlak, jste v pohodě a hrát na klavír dokáže každý, když i já jsem překročil zónu komfortu a vstoupil do kurzu. Kurz zvládnou i ti, kterým se stala křivda, že nemají talent a podobné nesmysly. Evička svým přístupem zvedne vaše sebevědomí a vrátí vám radost ze hry! Přátelé černobílých kláves, opatrujte se a mějte se krásně!
Tomáš Vlach
Dobrý den Evo, Jsem úplný začátečník Vašeho Online kurzu hry na klavír. Každý den se těším na další lekci a vždy s radostí otevírám Váš e-mail. Kurz je výborně strukturovaný, Váš výklad srozumitelný, videa – nádhera. Váš rozbor k nácviku a pochopení nové skladby je úžasný. Jste výborná pedagožka, jsem ráda, že jsem Vás díky kurzu poznala. Děkuji moc a přeji Vám hodně nadšených žáků hry na klavír. Přeji Vám krásný den!
Jitka Ambrožová
Moc děkuji za celý kurz. Máte ho opravdu skvěle a precizně připravený. Jsem nadšená po všech stránkách. Hraní mě moc baví. Dělám to pro sebe a neočekávám, že ze mne bude pianista. Mám ze sebe radost, že v tak krátkém čase jsem se toho tolik naučila. Děkuji a přeji krásné dny.
Blanka Barešová
5/5
Jsem moc vděčná, že jsem měla tu možnost naučit se hrát základy na klavír (já mám keyboard). Kurz je moc dobře zpracovaný a určitě budu pokračovat v dalších připravených kurzech. Moc ti děkuji Evi.
Hana Lenghardtová
Tábor
Dobry den, rada bych Vam podekovala za cely kurz..jsem o dva tydny pozadu, mela jsem toho hodne, ale Vas kurz je presne pro me, muzu to kdykoli dohnat a pilne cvicit doma u Vasich videi. Jsem moc rada, ze to delate, je to vyborny napad pro ty, kteri neradi nekam dojizdeji nebo ani z casovych duvodu nemohou. Mejte se krasne a at se Vam dari. Jen to dobre ze srdce preje Vase zacka
Silvie Březinská
S on-line kurzem pro začátečníky jsem byla více než nadmíru spokojená . Evča je úžasná učitelka,každý jednotlivý modul byl velice precizně a zábavně zpracováný. Opravdu klobouk dolů,nemám ani jednu věc,kterou bych vytkla. Celý kurz byl na velice špičkové úrovní a já jsem moc ráda,že jsem mohla být jeho součástí 🙂 .
Laura Kaňoková
Ze Staříče
Vynikajúco, profesionálne spracovaný kurz. Všetko v ňom malo zmysel, a na konci to pekne do seba zapadlo. Bavilo ma to, a na týchto základoch sa dá hra pekne rozvíjať ďalej. Pani učiteľka fantastická, výklad zrozumiteľný.
Marian Hradský
Ružomberok
Nikdy bych neřekla, že je možné, abych si v 50 letech splnila svůj sen a online kurzem se naučila hrát na klavír. Jako dítěti mi tvrdili, že nemám hudební sluch. S Evičkou a jejím kurzem jsem nějak zázračně ztratila veškeré zábrany. Pustila jsem se do toho! A divte se - jde to!!! Získala jsem přesně to, co jsem očekávala: usednout ke klavíru, nechat běžet prsty po klaviatuře a získat tím krásné hudební pohlazení .......... Evičce moc děkuji.
Květa N.
Praha
Moc děkuji za krásný kurz, splnilo se mi moje velké přání porozumět hře na klavír, začít hrát a hlavně umět poradit svým dětem, které hrají na klavír. Děkuji za srozumitelné, jednoduché a hlavně názorné vedení celého kurzu. Ještě mě sice čeká hodně procvičování, aby byla moje hra na klavír k poslechu, ale moc ráda usedám ke klavíru, v každé volné chvilce, a cvičím a cvičím.😀
Marcela Pšejová
Zlín
Milá Evo, ještě jednou Vám děkuji za úžasný kurz hry na klavír, vůbec bych nevěřila, co se stačím za pár týdnů naučit a neskutečně mě to posunulo dále, vím, že musím ještě pilně hrát, aby to bylo ještě lepší, mám z toho až euforickou radost:)
Vendula Horváthová
Dobrý den, kurz se mi velice líbí. Je hezky propracovaný, přehledný a pro mne také, moc milý. Děkuji ! :-)) Jsem ráda, že jsem se zúčastnila.
Lenka Juklíčková
Hejnice
Kurz splnil moje očekávání. Jako opravdu absolutní začátečník, neznající ani jednu notu, jsem do toho vletěl naplno a s odhodláním. Začátek šel dobře, od druhého týdne však už přituhovalo. Určitě mi nestačila hodina denně, prsty prostě neposlouchaly. Den ode dne se to ale zlepšovalo, což mě povzbudilo. Pro mne hlavním pozitivem je to, že jsem získal první zkušenosti a základní představu o tom, co je hra na klavír a že jsem schopný se i něco naučit. Klavíristům zdar!
Zdeněk Šafařík
Brno
Z kurzu jsem upřímně nadšená. Nečekala jsem, že to bude tak skvělé. Výuková videa, doprovodné texty, bonusové materiály, spousta tipů a rad. Po klavíru jsem toužila dlouho, ale sama s knížkou pro začátečníky jsem to v minulosti několikrát vzdala. Tenhle kurz je naprosto jedinečný a velmi motivační. Je to čistá radost. A rozhodně budu vřele doporučovat dál.
Jana Černá
Vinařice u Kladna
Ahoj Evi, já jsem maximálně spokojená. Kurz mi vyhovoval po všech stránkách, tedy - můžu tehdy, když to vyhovuje mně, detailní vedení v složitějších situacích, docela dost materiálů ke cvičení, základní odborné informace... Kdysi dávno jsem absolvovala ZUŠ - ale hodně jsem toho zapomněla. A tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Obnovit spoje v hlavě, v prstech, informace, základy. Všichni vnuci po mně chtějí, abych jim hrála, tak teď už můžu a třeba někoho z nich přivedu ke klavíru. Je to první věc, ke které se u nás hrnou a perou se o ni. 🙂 A to nemluvím o téhle hloupé době, nebýt klavíru, tak se zblázním. Jinými slovy, na všem špatném je vždycky i něco dobrého. Takže za mě moc díky a určitě se ještě potkáme. Eva
Eva Cigániková
Velké Karlovice
Dobrý den Evo, když jsem si tak hodnotila Váš kurz a konstatovala, že je (nebojím se říct) "dokonale" vystavěný ve všech ohledech, a ještě opravdu funkční, říkala jsem si, že by se na tom dala nějaká doktorská práce postavit. A Vy už jste tak učinila 🙂
Lucie Zemanová
S kurzem začátečníků jsem nadmíru spokojena, člověk se v něm naučí opravdu spoustu věcí👍 Jsem ráda, že jsem se k tomu “dokopala”, protože mě to 100%ně posune dál a vím, že za nějaký čas, až všechny informace vstřebám, budu pokračovat v dalším kurzu. Evička i ostatní holky dávají užitečnou zpětnou vazbu, zmíní různé tipy, jak hru zlepšit, prostě vás posunou dál😊 Velké plus je, že kurz můžete projít ve svém vlastním tempu👍 Moc díííky.
Jana Macháčová
Praha
Milá Evi, děkuji ti za úžasný kurz pro začátečníky. Vše bylo srozumitelné a skvěle vysvětlené. Zpětné vazby perfektní.Byly to krásně prožité týdny a už jsem se zaregistrovala na kurz pro mírně pokročilé. Díky tobě se stal klavír mou každodenní závislostí a povedlo se mi splnit si svůj celoživotní sen.
Mirka Mašatová
Litvínov
Skvělý kurz i pro úplné začátečníky jako jsem já. Bez znalostí not, bez jakýchkoliv znalostí. Od prvního seznámení do posledního dne na mě dýchá nadšení, profesionalita, zájem. Po celou dobu kurzu, v každém modelu, v každé lekci mě neustále udivovalo přesné načasování výuky, dokonalé vysvětlení postupů a úplně skvělé zpracování veškerých materiálů od webových stránek, videa až po poslední úžasný dárek.
Vlasta Höcková
Kladruby nad Labem
Milá Evi, děkuji moc za velmi poctivě připravený kurz se všemi doprovodnými bonusy a doplňky. Ocenit musím i rady a videa, která natáčíš nad rámec kurzů. Na klavír jsem začal hrát jako samouk podle jedné výukové aplikace, bavilo mě to, bylo to zábavné, ale chyběly mi nějaké pevné základy, na kterých bych mohl dál stavět. A měl jsem štěstí, že jsem narazil na Tvůj online kurz. Bylo velmi pohodlné hrát z domova, přesto mít pro sebe srozumitelný výklad jak teorie, tak i pěkné předvedení praxe s možností zpětné vazby. Je vidět, že hudbou žiješ a své hudební nadšení tak vkládáš i do nás studentů. Odměnou nám jsou stále poslušnější prsty, co běhají po klaviatuře. Ještě jednou, díky moc a přeji Ti, ať řady Tvých spokojených studentů nadále rostou.
Petr Čáslavský
Benátky nad Jizerou

Tahle květina mi přišla domů jako překvapení od studentky 11. běhu kurzu

Milá paní učitelka Evička Lorenc, prijmite moje poďakovanie za úžasný kurz, ktorý mi pootvoril dvierka k novým krásným hudobným zážitkom. 

Anna Kokindová, Bardejov

Dobry den, Evo, nemam zadny dotaz, ale jen se s vami chci podelit o sve pocity a dojmy z vaseho kurzu. Vim, mohl bych vyuzit facebooku, ale nejsem prilis aktivni uzivatel socialnich siti. 🙂 Pusobim v oblasti IT a pohybuji se blizko rady lidi, kteri jsou opojeni mantrou "pasivnich prijmu". Kazdy z nich se snazi napsat nejakou aplikaci, knihu, prirucku, udelat web, ci natocit nejake skolici video, ktere ho bude "bez prace" zivit spoustu dalsich let. Z tohoto duvodu jsem byl malicko nesvuj, kdyz jsem zadal svou zenu o vas kurz jako darek k vanocum. Ale rikal jsem si, ze nic lepsiho jsem na internetu nenasel a vzhledem k memu casovemu vytizeni je pro me nepredstavitelne absolvovat standardni hodiny klaviru. A navic - videl jsem vase videa, vas blog, koupil si vasi sbirku koled a vse se mi libilo.
Musim rici, ze me velmi oslovilo, jak mate cely koncept promysleny. Prispevky na blogu, ebooky, kurz, videa na youtube... Podle meho nazoru je velmi unikatni spojeni "IT pristupu" ke vzdelavani pomoci online videi s takovym tematem jako je vyuka hry na hudebni nastroj, ktery mam zafixovany se ZUS. Vsechno to do sebe moc hezky zapada a pusobi to na me dojmem, ze vasi primarni motivaci mozna nebudou penize, ale ze vas to cele opravdu bavi, a ze to cele delate proto, ze skutecne rada ucite bavi vas delit se o vase zkusenosti.
Co me prislo ale uplne ze vseho nejlepsi, je koncept zpetnych vazeb. Musi to byt pro vas strasne prace zkouknout video kazdeho ucastnika, sepsat si poznamky a natocit srozumitelnou zpetnou vazbu. Opravdu to funguje a tohle je to, co tento online kurz odlisuje od tech delanych jen pro penize. "Darecek" zasilany postou je pak uz jen tresnickou na dortu (dalsi moc pekny napad). Kdybych mel dat jediny namet na zlepseni, tak sleva na noty na webu enoty.cz mi neprisla uplne atraktivni - doporucene noty jsem na jinych eshopech nasel i za polovicni cenu. Z tohoto duvodu na me pak ten koncept slev do ruznych obchodu nepusobil uplne nejpozitivneji. V detstvi jsem se ucil asi 15 let na akordeon, ale vzdycky me lakal klavir. Vas kurz mi dal dve veci - trochu vice pochopit rozdily ve hre na tyto dva hudebni nastroje a take jsem zjistil, ze jsem radu let z te pravidelne dochazky do ZUS promrhal nedostatcnym cvicenim. ...ale aspon jsem se pomerne dobre naucil hrat z listu. 🙂
Dekuji moc za vas kurz a rad se zucastnim jeho pokracovani. Podle meho nazoru to delate moc dobre. 🙂
Honza Pacovský
Milá Evičko, stvořila jsi se svým týmem a podporou svých nejbližších něco jedinečného. Po kurzu jsem pokukovala asi 2 roky, ale pokaždé jsem se nějak nestihla včas přihlásit. Pak jsem objevila hlídacího psa a přes Vánoci byla jasná volba, za co utratím vánoční prémie! 😊 Kurz je do nejmenších detailů perfektně zpracovaný, opravdu všechno funguje přesně tak, jak má. Je to přehledné, materiály snadno dohledatelné, opravdu krásně zorganizované. Teorie je hodně, ale to proto, že se jede od úplného začátku. A přesně to jsem já potřebovala. Když jsem byla malá, tak jsem asi rok hrála, tudíž ruce si trochu pamatují. Na pajdě, jelikož jsem studovala dálkově, jsem se na zkoušky vždy naučila jen technicky, co bylo potřeba, doprovody a lidové písničky. Ale jiné skladby jsem nebyla schopná přelouskat. Díky Tobě se mi ale plní den, protože jsem veliký fanoušek filmových motivů a skladeb. Takže už nakupuji noty a pomalu se pouštím i do náročnějších skladeb. Ale to je opravdu na dlouho. Na pozadí kurzu už jsem něco trénovali a zhruba tak osmina skladby mi trvala třeba 14 dní, takže mám před sebou velký kus práce. Ale je to požehnání, hraní na piano mě neuvěřitelně uklidňuje a čas u něj plyne příliš rychle. Určitě bych ráda v budoucnu zkusila i další Tvé kurzy, protože mým snem je hrát tak krásně jako Ty a Tvoji kolegové z týmu. Snad jediné, co mi na kurzu trochu nevyhovovalo, bylo příliš rychle tempo. Mě by vyhovovalo, kdyby byl kurz o par týdnů delší a bylo více času na trénování. Ale jinak opravdu nemám co vytknout. Trochu jsem se rozepsala, tak už budu končit. Ale opravdu byly to nejlépe investované peníze do mě za posledních několik let! 🍀 Prostě chválím, chválím, chválím a přeji mnoho hudebních úspěchů. Budu se těšit na jakákoliv nová videa na YouTube. 🥰
Petra Kratochvílová
Královské Poříčí (okres Sokolov)

Jak hrají absolventi mého kurzu? Poslechněte si naše online koncerty!

Na online kurz pro dospělé začátečníky jsem se přihlásil : • protože jsem učebnicový příklad toho, komu už od základky říkalI, ty na nic nehraj a nezpívej, a tak jsem si řekl, nemám co ztratit, maximálně zjistím, co už vím, že jsem hudební antitalent • ze vzniklé potřeby začít hrát na klavír pořádně vědomě a pokračovat v tom • ze zvědavosti: o zda jsem toho vůbec schopen o zda je vůbec možné se něco kvalitně za těch pár týdnů naučit • To vše mi přišlo zcela nemožné Kdybych věděl, jak jsem se v době přihlašování do kurzu mýlil. O čemž svědčí i tři moje nahrávky na online koncertě = nevěřil bych, že to takto a hlavně s pedálem zahraji Případným rádoby přechytralým kritikům připomínám, že to není rychlokurz „Za měsíc koncertním klavíristou“, ale pro ty, co se nebojí zkoušet něco nového, nacházejí radost ve zkoušení nového a taky se chtějí dozvědět něco o sobě, protože hrát, učit se hrát může být náročné, ale mnohem těžší je překonávat svoje vlastní strašidýlka uvnitř hlavy typu, že to nedokážu apod. A ať si říká, kdo chce, co chce, svá vlastní strašídýlka v hlavě máme úplně všichni a nejvíc ti, kteří hlásají, že žádná nemají. Kurz je naprosto geniální ve všech směrech. Propracovanost do všech detailů, láskyplná i věcná kritika nejen ve zpětných vazbách, dozvěděl jsem se, že pěkně zpívám a jsem muzikální (kdo by to byl vůbec řekl…), velmi dobře a pevně položené základy pro pokračování v osobním klavírním sebe rozvoji. A co se mě týká, pokračuji dále u Paní učitelky Evy Suchánkové. Za svůj skoro padesátiletý život jsem takového kantora nepotkal. Lidi, nevěřte tomu, když vám někdo říká, že něco nedokážete, že za nic nestojíte. Není to pravda. A to mne tento kurz naplno naučil také. DĚKUJI.
Petr Štěpánek
Moc děkuji za to, co jsi dokázala vytvořit. Opravdu, "smekám klobouk",.úžasný kurz. Snad jediné jeho mínus je, že trvá pouhých 6 týdnů :-). Líbilo by se mi, kdyby běžel tak půl roku. To už by byl pokrok ;-). Ale i tohle je paráda, jsi vážně skvělá, všechno je perfektně zpracované a připravené. Moc si vážím té možnosti, kterou jsi nám, dospělým začátečníkům, dala. Možná hodně lidí ani nedocení, kolik je za tím práce a hodin příprav (něco málo o tom vím). Také děkuji za skvělé zpětné vazby a rady během celého kurzu. Jsou velmi důležité pro posun dál a sebereflexi. Díky posílání videí, si člověk lépe uvědomí, jak hraje, když se na sebe podívá a poslechne si to. Nikdy dřív bych nevěřil, že se ve svých 54 letech začnu učit hrát na klavír :-). Díky Tobě se mi začíná plnit sen z dětství, kdy jsem obdivoval jednu kamarádku, která hrála krásně na klavír. Možná pro mě byl kurz v porovnání s ostatními trochu lehčí, díky tomu, že jsem jako kluk hrál 5 let klasickou kytaru u jednoho starého a moc dobrého učitele na vesnici, kde jsem vyrůstal. Dal mi všechny základy hudební teorie, které jsem teď nemusel řešit a měl jsem tak více času na cvičení a učení prstíků pohybu po klávesách. Vím, že hra na klavír, je během na dlouhou trať, ale je krásné, že už teď si mohu některé jednodušší skladbičky zahrát a věřím, že časem dojdu i k těm složitějším. Baví mě se zlepšovat, denně trávím u klavíru hodinu, někdy i víc. Na tom všem máš zásluhu Ty a Tvůj skvělý kurz :-). Mám z toho obrovskou radost, protože hudba obecně, mě naplňuje již dlouhá léta. Můj vztah k ní je takový, že mi nevadí téměř žádný druh. V každém hudebním žánru se najde něco zajímavého, pozitivního, co člověka povznese a zlepší mu náladu. Ještě jednou moc, moc za všechno děkuji (i za milé dárky, které jsi pro nás připravila). Je krásné, že jsou mezi námi tak obětaví a nadšení jedinci jako Ty, co umí rozdávat radost druhým. Evi, měj se krásně, ať se Ti vše daří v pracovním i soukromém životě a máš pořád hodně pilných a spokojených studentů. Poděkování patří i celému týmu, který máš kolem sebe. Jeden z mnoha Tvých online studentů, Jirka 🙂
Jiří Foltýn
5/5
Naprosto dokonalý kurz, skvělé vysvětlení všech postupů,
vynikající doplňkové moduly, budu ráda pokračovat v dalším kurzu.
Eva Vorlová
Benešov
Ďakujem za úžasný kurz. Už v detstve som chcela hrať na klavíri, ale keďže to naše rodinné pomery nedovoľovali, začínam si tento sen vďaka môjmu manželovi plniť až teraz vo veku 51 rokov, Bála som sa, či dokážem zahrať každou rukou niečo iné, a nevravím, že s tým problém nie je (najviac mi robí problém hrať slabšie doprevádzajúcou rukou), ale už viem, že tréningom to zvládnem. Vrelo odporúčam tento kurz pre všetkých, ktorí sa chcú začať učiť hrať a nemajú možnosť alebo čas chodiť niekam ku učiteľovi. Eva, ste úžasná učiteľka, viete povzbudiť a vidieť, že Vás táto práca baví a viete posúdiť, čo začínajúci klavirista potrebuje vedieť.Som uchvátená tým, ako Vám ruky ako pierka lietajú po klávesách - ja si niekedy pri hre pripadám ako slon v porceláne😃 - ale verím, že aj ja sa k tomu časom a tréningom dopracujem (aspoň v redukovanej kvalite).
Renáta Vištanová
Košice
Hodnotím za 1, i když jsem z kurzu absolvoval zatím pouze jenom první modul a od té doby vůbec necvičil. Což není tvoje chyba, protože kurz je zpracovaný přehledně a srozumitelně, navíc se dá doptat i ve facebookové skupině. Automatické připomínání nových lekcí a odkazy na ně do e-mailu, stejně jako drobné i větší dárky v kurzu i po kurzu. Pro mě je největší benefit to, že kurz mohu udělat kdykoliv a hlavně je to dlouhodobý proces, k jednotlivým lekcím se dá i vracet.
Jiří Peroutka
České Budějovice
Milá Evi, za mě je kurz precizně vypracovaný po všech stránkách - odborné, komunikační, estetické. A to jak v jednotlivých lekcích, materiálech, bonusech, tak i v systematickém a hezkém uspořádání na stránkách. Přístup tvůj i týmu byl velmi vřelý a aktivní. Virtuální třída na FB super. Z celého mám vnitřní krásný pocit a zároveň vnímám, že jsem dostala základy, na kterých mohu dále stavět. Dlouho jsem se nesetkala s něčím takto perfektním. Celý tento kurz na mě vlastně působí jako KRÁSNÁ SKLADBA - emoční, živá, plynoucí, ale vystavěné v notové osnově, která má řád a principy 🙂
Ema Haumer
Brno
Dokonalý a detailně propracovaný kurz! S velkou dávkou trpělivosti, empatie a úžasně pozitivním přístupem k nám dospělým začátečníkům:)) Je vidět, že to Evička dělá opravdu ze srdce a s nakažlivě dobrou náladou:) Netušila jsem, že mě tento nádherný nástroj až tak moc okouzlí a budu chtít umět víc a víc. Za to a všechno ostatní velký dík!
Apolena Dalchow
Německo
Výborný kurz! Už dlho som sa chcela naučiť hrať, ale sama som sa k tomu nevedela motivovať. Klavír som si kúpila pred viac ako rokom a viac oddychoval ako by bol používaný. Potom sa mi na Facebooku zobrazila reklama na tento kurz a predstava vedieť hrať na klavíri bola opäť o trochu bližšie. Som úplne vďačná Evke a celému tímu, kurz je veľmi zrozumiteľný, v priateľskej atmosfére. Okrem neoceniteľných vedomostí a tipov so mnou teraz po kurze zostáva aj nádej, že pravidelným cvičením a vytrvalosťou sa môžem dopracovať k vysnívaným skladbám. A darček poslaný až domov, to je čerešnička na torte 🙂 Ďakujem, že rozdávate radosť 🙂
Dominika Šilhárová
Žilina, Slovensko
Jen díky Vám a Vaší online výuce jsem se naučila hrát na klavír, splnila si můj dětský sen a navíc jsem díky Vám odmaturovala hladce z klavíru a hudební výchovy. Děkuji Vám za Vás paní učitelko. Moc si vážím veškerého času, rad a pomoci, který jste mi věnovala a za vše co jste pro mě udělala. Chtěla bych Vám do budoucna popřát, abyste byla jen velmi šťastná a spokojená, ať váš život provází samé úspěchy. Děkuji za vše paní učitelko. Vaše jedna ze studentek
Hana Beráková
Milá Evičko, moc děkuji za kurz klavíru, bylo to úžasné. Pro mě to byl fofr, tak jsem nestíhala posílat zpětné vazby. Každý den jsem se klavíru věnovala, ale jelikož jsem neuměla ani notu, přesto, že mám doma dva houslisty a jeden studuje i konzervatoř, tak jsem v hraní pomalá. Přesto jsem moc ráda, že jsem se kurzu zúčastnila. Budu se zdokonalovat , moc se na to těším. děkuji za dárek, dnes mi přišel. Musím říct, že máš kurz krásně a srozumitelně postavený. Moc ti děkuji za vše.
Blanka Simanová
Milá Evi, moc děkuji za parádní kurz, který mi hodně dal. Do dnes ještě pouštím videa i zpětně a snažím se vše naučit. Byla to pro mne ta nejlepší investice do života. Pořídili jsme domů digitální piano, takže mohu trénovat a učit se. Ve videích bylo vše perfektně vysvětleno a vše jsem ihned pochopila. Využila jsem i ten psaný text ke každé lekci. Za mě na jedničku. Až zvládnu přelouskat celý tento kurz, mám v plánu se přihlásit do kurzu pro pokročilé.
Bc. Veronika Doubravová
Náklo u Olomouce ČR
Evke a jej spolupracovníkom chcem poďakovať za výborný nápad - online kurzu hry na klavír pre dospelých začiatočníkov. Som veľmi rada, že som mohla absolvovať tento kurz. Splnila som si svoj sen, v detstve som chodila na akordeón, ale vždy som túžila hrať na klavíri 🙂 Na tomto kurze sa mi najviac páčilo ako Evka zaujímavo vysvetľuje hudobnú teóriu aj postup hry na klavíri. Tešilo ma, že do kurzu boli zaradené spätné väzby, ktoré mi pomohli v lepšom cvičení skladieb. Aj facebooková skupina bola veľmi fajn, či už ako podpora pre všetkých začiatočníkov alebo na priame vysvetlenie nejasností pri hre, na ktoré Evka vždy odpovedala. Na záver chem povedať, že s kurzom mám len pozitívnu skúsenosť a určite sa prihlásim do jeho pokračovania 🙂
Mária Bátrnová
Slovenská republika Bytča
Dobrý den, tento kurz jsem si zvolil, protože jsme v mládí absolvoval pár kurzů na piáno a mám k dispozici pianino. Od kurzu jsem neměl žádné konkrétní očekávání. Mým cílem je být si schopen zahrát písničky dle not jako Queen, Aba, Maxipes Fík atd. Organizace a obsah kurzu mne velmi příjemně překvapili. Myslím, že to je navrženo hodně vyváženě a je z toho vidět vaše profesionalita a zkušenost. Takovýto přístup mi vyhovoval daleko více než běžný on-side kurz (i když je to dost náročné každý den najít hodinu času :-). Co bych vylepšil: Nic moc mne nenapadá. Uvítal je nějaký návod jak si procvičovat jednotlivé stupnice nějaký kurz pro "mírně pokročilé", kde by se pokračovalo v podobném tempu. Kurz mne velmi bavil.
Jan Vogel
Říčany
5/5
Kurz je systematicky a logicky poskládaný. Velmi mi pomohl k upevnění základů pro hru na klavír. Paní Evička je velmi sympatická a nadaná. Moc děkuji za super kurz a přeji mnoho úspěšných a nadšených pianistů 🙂
Jana Neumannová
Náchod
Krásný den, Evi, tobě, ale i celému tvému týmu. Kurz ještě pomalu dokončuji, měla jsem na začátku skluz kvůli dovolené a také jsem nestíhala každý den cvičit. Teď už jsem ale tak nadšená, že k pianu sedám i dvakrát a vícekrát denně. Jen tak pro radost, nabít se, shodit ze sebe stres a vrátit se k sobě, zazpívat si s dcerkou, zablbnout si. Asi není slov k popsání pocitu, jaký jsem zažívala, když jsem si dokázala plynule zahrát první skladu. Bylo to znovuzrození. I přítel na mne z chodby zakřičel...Ty hraješ!! ...Ano, hraju. A to vše díky tvému kurzu, Evi. Nejen že jsi mi pomohla znovu najít cestu ke hraní, ale také jsi do mne vlila kus životního přístupu..srdečnost, radost, píli, jak krásné je sdílet naše schopnosti s ostatními, jak krásné je předávat si znalosti a dovednosti, kterými jako lidé oplýváme. Tvé lektorské schopnosti jsou neskutečné, je to celé jedna fenomenální symfonie. Děkuji, děkuji, děkuji. Přeji si se s tvým umem znovu potkat na dalším kurzu. Ráda bych napsala i nějaké mouchy, ale jsem zavalena pozitivním, takže bohužel, nic jiného kolem sebe nevidím než krásu, radost, skvělý kurz. Nejlepší po všech stránkách. Ale už končím, ať svým nadšením nezdržuji od malé Rebečky. Přeji vše dobré, Evi. Objímám.
Lenka Formánková
Říčany
Ahoj Evi. Děkuji za krásný kurz, něco takového jsem podstoupila poprvé a nevěděla jsem, co mám očekávat. Kurz mě hodně překvapil, moc jsem tomu nevěřila, že bych se mohla na dálku přes videa naučit hrát na klavír....a já opravdu umím něco zahrát 🙂 Ještě musím hodně cvičit, na klavír jsem nikdy nehrála, ale jako dítě jsem ho milovala a přála si umět na něj hrát. Pořád tomu nemůžu uvěřit, že jsi mě to naučila, velice Ti děkuji, jde vidět, že toto děláš s láskou. Přeji hodně sil do dalších Tvých krásných projektů.
Liliana Procházková
Petřvald u Nového Jičína
Tento kurz mě velmi překvapil a potěšil propracovaností a vlídným radostným vedením. Evička a její kolektiv jsou skvělí lidé, kteří umí člověka podpořit, poradit a povzbudit v jeho snaze se zlepšovat ve hraní na klavír. Každý z nás kdo kurzem prošel se mohl hodně naučit. Každý máme jiný způsob učení a porozumění, jiné podmínky, jiný volný čas a podle toho se posunujeme dál rychleji nebo pomaleji, ale posunujeme. Jsem moc ráda, že jsem tento kurz absolvovala a moc si vážím toho, co pro nás Evička dělá. Nejsem zrovna tím nejrychlejším studentem, ale snažím se učit co nejlépe a jak mi čas a okolnosti dovolí. Tento kurz velmi doporučuji všem, kteří chtějí mít dobré základy pro hraní na klavír.
Jana Přerovská
Šlapanice u Brna
Výborný kurz, hutnosť a postupné zverejňovanie lekcií, ako aj progres vo výučbe, ma celý čas motivovali pravidelne si sadať za klavír a trénovať. Aj keď nebol čas na iné, na ďalšiu lekciu sa nájsť musel 🙂 A veľmi ma posunuli aj video spätné väzby. Aj keď sú videá jednotlivých lekcií nakrútené naozaj precízne s dôrazom na každý detail, niektoré veci mi ušli a lektori ma vedeli vždy správne nasmerovať. Za 6 týždňov je to celkovo úžasný pokrok na teoretickej aj praktickej úrovni - a to som začínal bez znalosti nôt a akejkoľvek skúsenosti s klavírom. Ďakujem 🙂
Jozef Vozár
Bratislava
Kurz se mi velice líbil. Skvělá klavírní instruktáž. Perfektní kurikulum. Bohužel jsem však nestíhala každý den projít danou lekci, protože jsem potřebovala třeba o den delší trénink a nechtěla jsem začínat novou lekci, protože jsem ještě nezvládla tu před tím. Lekce byly obsahově náročné, pro mě by bylo lepší, je rozdělit do dvou dní. Jak jsem přestala stíhat, tak mě to stresovalo a pak jsem rezignovala dnes mi ještě chybí dvě lekce. Pří práci a dvou dětech je těžké vše plnit. Vaše lekce mě však nadchly a ráda bych v nich pokračovala. Doufám, že se dostanu do pokročilých. Děkuji.
Bronislava Kořená
Babice nad Svitavou
Dobrý den paní Suchánková , posílám Vám zpětnou vazbu a podělím se tedy s Vámi o své zkušenosti :). Kurz máte velice dobře propracovaný, všechny potřebné materiály, jak noty, tak praktické videolekce jsou perfektní. Jediné co jsem v průběhu kurzu postrádal bylo z mé strany více času k učení a pověnování se těžším lekcím. Před začátkem kurzu jsem věděl maximálně to, že klavír má klaviaturu 😀 no a dnes jsem schopen již oběma rukama nějaké lehké písně zahrát sám. Vím, že mám hodně co zlepšovat a jsem rád, že mi přístup do tohoto kurzu zůstane otevřený. Nicméně bych nechtěl zakrnět a určitě plánuji zakoupit v budoucnu váš další kurz pro pokročilé. PS: myslím, že si u Vás člověk přesně koupí to , za co zaplatí a dostane ještě víc 🙂 Děkuji
Špičky , Hustopeče nad Bečvou
Jaroslav Kunovský