Masterclass Für Elise

Vstoupit do Masterclassu

Naučte se zahrát slavnou skladbu Pro Elišku od L. v. Beethovena!

Toužíte se naučit na klavír skladbu Pro Elišku?

 • Tato slavná skladba od Beethovena je snem většiny začínajících pianistů. Vy už ale nemusíte na nic čekat, protože jsem pro vás připravila komplexní návod, jak se skladbu naučit. A nejen to!
 • V mém masterclassu vás naučím skladbu zahrát celou pěkně od začátku do konce a to tak, že ji budete hrát krásně, s lehkostí a s radostí. Splníte si svůj sen tuto skladbu mít ve vašem repertoáru a zároveň vyrostete pianisticky díky bezpočtu tipů k technice, zvuku i interpretaci, které získáte.
 • Elišku jsem mnohokrát učila a sama ji mám v repertoáru, takže vím přesně, jak vás skladbou vést a poradit vám tak, abyste skladbu opravdu zvládli.

Pro začátek si pusťte následující video:

Představuji vám:

klavírní masterclass

Für Elise

Díky masterclassu se naučíte…

…zahrát Beethovenovu Elišku

To je náš společný hlavní cíl. Mimo to ale při absolvování masterclassu porostete jako pianisté i v mnoha dalších oblastech!

…technické fígle na těžká místa

Naučím vás efektivní postupy a metody cvičení obtížných technických míst. Rychlé technické běhy, velké rozklady, chromatická stupnice, melodické ozdoby – to vše si osvojíte a stane se to samozřejmou součástí vaší pianistické výbavy.

…pokročilé používání klavírních úhozů

Budete umět odlišit dynamiku při hře dohromady tak, aby jedna ruka zněla víc, než druhá. Budete to umět udělat i v rámci jedné ruky, aby vám zněl vrchní tón akordu melodicky a zbylé tóny potichu. Že to zní jako nemožné? Není, v masterclassu vás to naučím.

…rozebrat hudební formu skladby

Každá skladba má nějakou hudební formu, tj. takový mustr, podle kterého je napsaná. Rozeznání formy a určení hlavních částí skladby velmi usnadňuje práci na skladbě, čtení not, orientaci v notovém textu a také pomáhá ukládat skladbu do hudební paměti. To všechno spolu probereme.

…přemýšlet jako interpreti

Eliška už se řadí k pokročilejším skladbám. Je potřeba nejen přečíst správně noty a naučit se skladbu dohromady. Finální interpretace zahrnuje i znalost osobnosti skladatele, historické pozadí vzniku skladby, vhodnou a vkusnou volbu výsledného zvuku, aby Eliška zněla stylově a nikoli kýčovitě. To vše interpret potřebuje k tomu, aby skladbu dokázal přesvědčivě zahrát.

Kdo jsem a proč hrát na klavír zrovna u mě?

Jmenuji se Eva, jsem klavíristka a pedagožka hry na klavír. Klavírní hře se věnuji již více než 25 let, posledních 15 let aktivně klavírní hru vyučuji. Od roku 2015 mám rovněž v Praze svou soukromou klavírní školu Piano School Prague s více než 100 studenty, kteří k nám pravidelně na lekce klavíru dochází.

Hraní na klavír je mou největší životní vášní a výuku druhých vnímám jako své poslání. Na všech mých studentech mi velmi záleží a pomáhám jim učit se hrát na klavír tak, aby je to bavilo, ale také aby se naučili dobře hrát.

V rámci svého online projektu Procházka světem klavíru vytvářím online kurzy, díky nimiž se můžete učit hrát na klavír z pohodlí vašeho domova pod mým kvalitním, profesionálním a motivujícím vedením. Jak může potvrdit již bezmála 1 000 studentů, kteří prošli mými online kurzy, hraní se mnou vám nejen přinese slíbené výsledky, ale budete také plní nadšení a elánu.

Jaká je náplň jednotlivých modulů kurzu? Pokračujte ve čtení:

Moduly kurzu

Modul 1: Technická příprava a rozvržení skladby

Nejprve vás na hru skladby technicky připravím. Nacvičíme spolu nejtěžší místa a rozvrhneme si plán práce, uděláme si i formální rozbor skladby. Naučím vás fígle, jak vycvičovat právě ta náročnější místa a dostat je postupně do výsledného tempa.

Modul 2: Čtení skladby

Potom spolu skladbu celou přečteme každou rukou zvlášť. Pokud se bojíte, že nejste zběhlí ve čtení not, nebo vám dělá potíže basový klíč, se mnou se toho bát nemusíte. Přečtu vše s vámi, tak, abyste si byli naprosto jistí, že se všechny noty naučíte správně a společně i správně zvládneme rytmickou stránku hry.

Modul 3: Škola úhozu

Než se pustíme do hraní dohromady, ošetříme společně zvukovou stránku hry. Poradím vám, jaké pohyby rukou dělat, jakým úhozem hrát, aby Eliška ve vaší interpretaci zněla stylově, klasicky a zvukově krásně.

Modul 4: Sehráváme skladbu dohromady

Souhru rukou vám vysvětlím tak, že se budete sami divit, jak rychle vám to půjde. Učila jsem tuto skladbu už mnohokrát, sama ji hraju, takže vím přesně, na co dávat pozor, co jde do ruky dobře a co je naopak těžké. Zvládneme to společně.

Modul 5: Finalizace vaší interpretace

Závěrečný modul je věnovaný péči o stylovou interpretaci. Ukážu vám různé možnosti použití pedálu, doladíme výraz, dynamiku a celkovou koncepci skladby.

Podívejte se na ukázku výukové lekce

Všechny lekce jsou vedené jako výuková videa s velmi přesnými návody. Uvidíte mi na ruce, zápěstí i na prsty, takže budete přesně vědět, jak máte vše hrát.

Se střihem videí jsme si opravdu vyhráli. Obsahují doplňující animace i notové ukázky, abyste se přesně zorientovali, kde a co společně právě cvičíme.

Podívejte se sami, jak jsou lekce připravené.

Časová organizace kurzu a noty

 • Dostanete ode mě vypracované noty na skladbu Pro Elišku, které jsem sama připravila a zanesla do nich podrobně pedalizaci, prstoklady i veškeré výrazové značky, abych vám maximálně usnadnila práci na skladbě.
 • Masterclass je navržený na 5 týdnů, každý týden se vám otevře 1 modul tak, abyste měli dostatek času si obsah modulu nastudovat a procvičit.
 • Na další lekci přecházíte ve chvíli, kdy máte zpracovanou a nacvičenou lekci předchozí.
 • Jakmile budete mít všechny moduly otevřené, tempo výuky si můžete maximálně přizpůsobit vlastním potřebám a časovým možnostem.
 • Videa v lekcích jsou dlouhá většinou mezi 5-20 minutami.

Co říkají na masterclass první studenti?

Zkušenosti studentů

Bezkonkurencne najlepsi online kurz, co som kedy videl. Podrobny, nazorny, rozsirujuci obzor a posuva ako po technickej stranke, tak aj po stranke chapania hudby, jej zakonisti a tajomstiev. Neveril by som, ze po jednom roku od dna, kedy som v dospelom veku prvy krat v zivote sadol za klavir by bolo mozne zahrat aspon kusok tejto nadhernej ale zaroven tazkej skladby. A teraz ju viem zahrat a dokonca celu! Hoci na spravne tempo a prednes este musim dozriet, uz viem, ze to bolo spravne rozhodnutie sa vybrat na cestu sveta klaviru prave s Evickou. Tento kurz je aj ukazkou skusenosti a dlhorocnej praxe pri tvorbe online kurzov, vyvrcholenim a zuzitkovanim doterajsich poznatkov aj vdaka Stepanovi. Dakujem za kurz! Velmi ma obohatil.
Marian Szetyinszki, Malacky
Dobrý den, paní Evo,
při slově student jsem se trochu pousmála, je mi 66 let, jako dítě jsem absolvovala LŠ U, tzv. Lidušku, ale přiznám se, že to bylo spíš o počítání první druhá. Jako učitelka prvního stupně jsem využila spíše hraní jednoduchých doprovodů k písničkám. A teď v důchodu jsem měla velkou touhu hrát a právě Elišku. Fakt. Cena se mi zdála dost vysoká, ale teď už vím proč. Jsem moc nadšená. Samozřejmě mi to zatím moc nejde, ale strašně mě to baví, objevila jste pro mě úplně jiný krásný přístup k hraní, k hudbě, k jejímu vnímání . Jsem Vám moc vděčná, mít vás jako učitelku v mládí, asi ze mě bude virtuos nebo aspoň velký nadšenec.
Pokud takto zpracujete jinou skladbu, neváhám.
Alena Bartoňová, Hronov
Jsem ne zrovna hudebně nadaný začátečník a naučit se hrát na piano, byl od mládí můj sen. Díky Vám a Vašemu masterclassu se moje nadšení a touha vytrvat zněkolikanásobily. Vaše videa mě naučila víc, než jen zahrát si Elišku. Jsou velmi milá, přehledná a srozumitelná a je skvělé moci se k nim stále vracet. Moc Vám děkuji a těším se na další zajímavý klavírní kousek, který pro nás vytvoříte.
Ivana Nosková, Valašské Meziříčí
Kurz je ako všetky ostatné, ktoré som absolvovala, výborný, podrobne všetko vysvetlené, k tomu bonusy…nie je čo dodať! Ak sa chce niekto učiť hrať na klavír a nechce alebo nemôže chodiť do hudobnej školy, Evkine kurzy určite odporúčam a teším sa na ďalší, ktorý raz pripraví.
Renáta Vištanová, Košice
Ahoj Evi,
Jenom chvála, nic se nedá vytknout….všechno je super…všichni jste super, Ty máš nevídanou dávku empatie ke svým studentům.
Klavir jsem milovala „na první pohled“, ale pod Tvým vedením je to uz laska „až za hrob“. Mám digitalni piano a ted uz i pianino Petrof. Jsem přešťastná, ze je mam..
Massterclass Pro Elišku – je pro mne náročný, hlavne sehrávání leve a prave ruky, ale tak to je, vždyť jsem se zacala ucit minuly rok. Takze musim takt po taktu. Taky hraju pomalu, ale snad to prijde:) Ten podrobny rozbor skladby a postupovani doslova po jednotlivych notách, memotechnicke pomucky, pocitani dob, to je vsechno bezvadne podano. Mimo jine zrovna pocitani dob je pro mne naročné, jde to ztuha, ale to se asi taky podá. To jsou vsechno moje subjektivní pocity:)) Evi, moc rada bych Ti poslala nejakou konkretni pripominku, co by se dalo zlepsit, ale vubec nic mne nenapada, jste proste dokonalí profesionálové. Jsem šťastná, že mohu postupovat svym tempem, že pristupy ke vsem kurzum mi uz zustanou navzdy a ze si tak k Tobe mohu zajit kdykoliv pro radu.
Eva Kloboučková, Krupka

Na kolik korun si tento kurz cením?

Pojďme si nejprve zopakovat, co získáte zakoupením tohoto kurzu:

 • 5 propracovaných modulů, ve kterých se naučíte Elišku od přečtení prvních not až po finální interpretaci
 • 28 výukových videolekcí + 1 bonusovou lekci
 • 1x individuální zpětnou vazbu jako BONUS, až budete mít Elišku celou nacvičenou
 • propracované noty obsahující prstoklady, pedalizaci, artikulaci, obloučky a výrazové značky
 • online podporu ode mě na e-mailu a v uzavřené facebookové skupině
 • časově neomezený přístup do členské sekce a k jednotlivým lekcím po skončení masterclassu

Pokud byste se Elišku učili na živých lekcích, zabere vám to minimálně půl roku času. Jedna soukromá živá lekce vás vyjde okolo 400-600 Kč, pokud budete chodit 1x týdně, budete mít asi 20 živých lekcí a to by vás vyšlo na 8-12 000 Kč.

Já vám nabízím profesionální vedení a kompletně zpracovaný návod na tuto skladbu za pouhých:

2 590 Kč vč. DPH

Chci se naučit Elišku!

A to ještě není všechno!

Bonusy pro vás

Společně s koupí masterclassu získáte tyto skvělé bonusy, díky kterým prohloubíte své porozumění skladbě a ještě vylepšíte vaši interpretaci.

1x individuální zpětná vazba (v hodnotě 1000 Kč)

Prošli jste všechny lekce a máte Elišku nacvičenou? Skvělé! Nyní je čas vaši práci zkonzultovat. Natočíte se doma na video a zašlete mi vaši nahrávku na email. Do 7 pracovních dnů obdržíte zpětnou vazbu vám na míru, abyste věděli, co všechno ještě můžete na skladbě zlepšit, kde děláte případné chyby a jak je opravit.

Nejčastější chyby při hře Elišky (v hodnotě 750 Kč)

Natočila jsem pro vás bonusové video, ve kterém upozorním na nejčastější chyby při hře této skladby, se kterými jsem se setkala při výuce. Elišku jsem učila během své pedagogické praxe už mnohokrát, a jsou věci, které se u více studentů opakují. Proto přesně vím, na co si budete víc dávat pozor a vyhnete se tak špatnému cvičení a ušetříte spoustu času, protože nebudete muset nic přecvičovat a přeučovat se.

Facebooková skupina (v hodnotě 500 Kč)

Přístupové údaje do uzavřené skupiny na Facebooku vytvořené pro účely mých masterclassů, kde se budete moct sdílet své pokroky, podělit o své myšlenky, zasdílet nahrávky z vašeho cvičení doma. Poznáte tam i ostatní spolužáky. A já pravidelně na příspěvky ve skupině reaguji, radím, podporuji a motivuji.

Historické pozadí skladby (v hodnotě 500 Kč)

V členské sekci na vás čeká okénko o hudebním romantismu a o osobnosti Ludwiga van Beethovena. Protože bez toho se neobejde žádný správný interpret. Porozumění historickému pozadí skladby, kterou hrajete, a osobnosti skladatele, hraje klíčovou roli při volbě správné a stylové interpretace.

Garance maximální spokojenosti

Zakoupením tohoto kurzu nic neriskujete, protože mi maximálně záleží na vaší spokojenosti. Když během prvních 14 dnů od zakoupení masterclassu, že vám nevyhovuje, napište mi a já vám bez zbytečných otázek vrátím peníze v plné výši.

Komu masterclass nedoporučuji

 • Skladba pro Elišku už se řadí k pokročilejším skladbám, proto masterclass nedoporučuji úplným začátečníkům, kteří neumí na klavír ještě zahrát nic.
 • V tomto masterclassu se nevěnujeme výuce hry na klavír ve smyslu, že bych vám vysvětlovala od začátku, co jsou prstoklady, stupnice, akordy. Počítám s tím, že základy už máte za sebou. Pro potřeby úplných začátečníků mám vytvořený jiný skvělý online kurz, který najdete na mých stránkách.

Časté dotazy

Na jaké úrovni musím být, abych skladbu zvládl/a zahrát?

Skladba pro Elišku už se řadí k pokročilejším skladbám, proto masterclass nedoporučuji úplným začátečníkům, kteří neumí na klavír ještě zahrát nic.

Pokud hrajete na mírně pokročilé až pokročilé úrovni, určitě kurz zvládnete.

Pokud máte za sebou alespoň můj online kurz pro začátečníky, zvládnete se skladbu naučit, ale dá vám to asi trochu víc práce. Pokud jste absolvovali můj kurz pro mírně pokročilé, neváhejte a jděte do toho rovnou.

Jaký klavír musím mít, abych mohl/a do kurzu vstoupit?

V kurzu vás budu učit hrát na klasickém akustickém klavíru se standardním rozsahem klaviatury 8,5 oktávy, ale kurz je možné absolvovat stejně kvalitně také na digitálním klavíru.

Pokud máte keyboard, masterclass absolvovat můžete, ale počítejte s omezeními danými stavbou nástroje – hlavně v oblasti úhozu.

Mohou tento kurz absolvovat i děti?

Ano, mohou. Nedoporučuji ho pouze vysloveně pouze malým dětem, které teprve se hrou začínají, protože Eliška už je techniky na pokročilejší úrovni. Není vhodný ani pro děti, které ještě nedosáhnou rozpětí oktávy. U dětí bych řekla, že se Elišku mohou naučit průměrně od 4. až 5. ročníku výuky.

Co když nemám čas u lekcí sedět každý den?

Od toho je kurz online. 🙂 Stačí vám připojení k internetu a můžete lekce procházet zcela vlastním tempem podle vašich individuálních časových možností. Přístupy do celého masterclassu vám zůstanou už napořád.

Do kdy nejpozději mohu využít bonusovou zpětnou vazbu?

Zpětnou vazbu můžete využít do 1 roku od zakoupení masterclassu. To je jediné časové omezení, které máte Vy.

Co když mám jinou otázku, kam můžu napsat?

Na vaše otázky ráda odpovím na email eva@evasuchankova.cz.

Tak hurá do toho!

Vstoupit do Masterclassu