Je na čase pozvednout vaše hraní na klavír na další úroveň!

Velice mě těší váš zájem o online kurz hry na klavír pro mírně pokročilé!

Přihlášky do kurzu jsou momentálně uzavřené a připravuji další ročník kurzu.
Přihlašování budu otevírat v průběhu listopadu.

Další ročník kurzu bude v roce 2024.

Pokud chcete být první, kdo se o kurzu dozví zapište se. Díky tomu dostanete informaci o znovuotevření přihlášek do kurzu z první ruky. 🙂

Dejte mi vědět, až začne další běh kurzu!

Připojte se do 4měsíčního online kurzu hry na klavír pro mírně pokročilé a rozehrajte své prsty tak, jak o tom sníte.

Základy hry na klavír máte již za sebou a hraní vás tak baví, že se chcete se dál rozvíjet, zdokonalovat a pokračovat ve vaší klavírní cestě. Těšíte se na všechno, co si teď budete moct zahrát! Ale kde začít?

 • Těch skladeb na vašem seznamu přání je hodně, ale nedokážete odhadnout, jestli na vás ještě zatím nejsou příliš obtížné. Spousta not navíc nemá uvedené prstoklady a vy si je zatím neumíte sami vytvořit a máte strach, že se něco naučíte špatně a pak se vám to už nepodaří přeučit.
 • Ještě se necítíte příliš jistí ve čtení not, trvá vám to dlouho něco přečíst a nevěříte si v tom.
 • Hrát oběma rukama dohromady sice už umíte, ale u náročnějších míst vám to nejde tak plynule a ruce vás do rychlého tempa zatím ještě nechtějí moc pustit.
 • Trávíte u klavíru možná hodně času, ale nemáte pocit, že byste dělali tak velké pokroky na to, kolik energie do toho vkládáte. Pomalu ztrácíte motivaci a říkáte si, že se už dál snad nikdy nedostanete.
 • Anebo možná máte opačný problém! Vážně chcete hrát, ale nemáte dost času! V návalu ostatních povinností (práce, rodina, domácnost…) je pro vás obtížné se zastavit a vyhradit si čas na hraní, a už vůbec ne někam dojíždět na lekce. Potřebujete časově flexibilní řešení…

Ať tak nebo tak, cítíte, že bez vedení to není ono.

 • Cítíte, že byste potřebovali mít nad sebou někoho, kdo vám pomůže se zorientovat ve vhodném repertoáru a řekne vám přesně, co máte cvičit a jak to máte cvičit, abyste za co nejméně času dělali co největší pokroky…
 • Potřebujete poradit s prstoklady, se čtením not i s technikou hry, s pedalizací, s tím, jak dostat skladby do rychlého tempa, chtěli byste umět improvizovat doprovody písní…ten seznam je dlouhý!

Zkrátka chcete, abyste byli schopni pracovat průběžně a efektivně využívali čas strávený u klavíru (zejména, když toho času máte málo!) a cítili, že opravdu děláte pokroky a posunujete se.

Na všechno tohle existuje řešení!

Než se na něj podíváme, pojďte se trochu zasnít.

Představte si teď, jaké to bude, když…

 • …si budete umět rozplánovat repertoár na několik měsíců dopředu tak, abyste se necítili přehlcení a věděli přesně, jak máte postupovat, abyste se co nejpřirozeněji rozvíjeli dál
 • …budete umět využít čas strávený cvičením na klavír opravdu na maximum, i když toho času máte málo
 • …si budete umět poradit samostatně s prstoklady, pokud nejsou u skladby nebo písničky uvedené
 • …se podíváte do not na novou skladbu a dokážete se v ní rychle zorientovat a začít ji sami číst
 • …budete si umět improvizovat doprovody písniček, které budou znít skvěle
 • …na hraní nebudete sami a budete mít vždycky kam se obrátit pro radu, podporu i motivaci

Jak se cítíte?

Spokojeně, šťastně, hrdě, že na sobě makáte, že se posunujete, a že si dokážete najít čas na sebe a svůj koníček?

To jsou ty správné pocity, které byste měli u klavíru zažívat!

A nejlepší na tom je, že to nejsou nedosažitelné nebo nemožné cíle. Pokud teď cítíte, že byste přesně tohle chtěli umět a cítit se u klavíru šťastně a spokojeně, tak právě pro vás jsem vytvořila online kurz hry na klavír pro mírně pokročilé.

“Když jsem do kurzu Evy nastoupila, uměla jsem vybrnkat pár melodií pravou rukou, teď dokážu zahrát krásné skladby oběma rukama a hlavně se dokážu sama naučit další skladby. Jedním slovem jsou Eviččiny kurzy úžasná volba.”

Eva Prokopová

“Online kurz hry na klavír pro mírně pokročilé mohu všem jen vřele doporučit. Po 47 letech, kdy jsem za sebou zavřela dveře lidušky a taky definitivně víko klavíru, (…) začala jsem na internetu hledat online kurz hry na klavír. Myšlenka přišla začátkem ledna a světe div se v pravý čas, kurz Evičky, který se mi líbíl nejvíc, tentýž týden právě začínal. Vybrala jsem si nejlíp, jak jsem mohla. Kurz je skvěle koncipován, i když moje dovednosti byly postavené na vratkých základech mých vzpomínek, nehroutila jsem se z nějakých přemrštěných požadavků, ale pokračovala jsem v kurzu se stále větším nadšením. Skladby, které jsme v kurzu procházeli, byly melodické a přesně pro mou úroveň, i když to byla vždycky výzva. A pak přišly zpětné vazby, kdy naše paní učitelka velmi citlivě reagovala na moje nedokonalé nahrávky, které jsem ji poslala. Povzbudila mě, něco pochválila a pečlivě rozebrala všechny nedostatky. Vždy mě to pomohlo se zase posunout o kousek dál. Po skončení kurzu, který pro mě stejně pokračuje, protože materiálu ke studiu je v něm na celý rok a všechno jsem nestihla vstřebat, bych i tak ráda pokračovala kurzem masterclass, který je, jak jsem se dívala, připraven se stejnou pečlivostí jako tento. Moc za příležitost zúčastnit se tohoto kurzu děkuji.”

Jana Koudelková

Představuji vám:

Online kurz hry na klavír
pro mírně pokročilé

 • Kurz začíná 7. 1. 2023
 • Kurz, který vás za 4 měsíce promění v pianisty s bohatým a pestrým repertoárem, přinese vám velkou radost z hraní a posune vaše hraní na klavír na úplně nový level.
 • V kurzu na vás čekají 4 měsíce plné intenzivní podpory, motivace, přátelského prostředí, ve kterém se budete cítit jako doma, krásných skladeb, kterým úplně propadnete, a jasných návodů a praktických rad k vašemu hraní, díky kterým hned ucítíte změny k lepšímu.
 • A protože hraní na klavír je dlouhodobý koníček, v kurzu najdete tolik hodnotného a perfektně zpracovaného materiálu pro vaše hraní, že i po jeho skončení z něj můžete čerpat klidně celý rok a pořád budete mít co hrát a kam se posouvat.

Ahoj, já jsem Eva Lorenc,

jsem klavíristka a nadšená pedagožka hry na klavír. Hraní na klavír je moje největší životní vášeň a výuku druhých vnímám jako své poslání a snažím se ji dělat co nejlépe! Vystudovala jsem všechno, co bylo možné – konzervatoř, pražskou HAMU i doktorát, abych toho o hraní na klavír věděla co nejvíce a uměla to co nejlépe předávat svým studentům.

Kromě živé výuky jsem se v roce 2017 začala věnovat online výuce dospělých začátečníků a mým online kurzem pro začátečníky prošlo k dnešnímu dni víc než 1000 absolventů! A právě moji online studenti, kteří chtěli ve výuce se mnou pokračovat, mě dovedli k tomu, abych vytvořila tento navazující online kurz pro mírně pokročilé.

Vím, jak náročné je snažit se učit hrát na klavír samostatně, bez vedení. Vím také, jak náročné je sehnat opravdu dobrého učitele, zvlášť, když nebydlíte ve velkých městech. A také vím z příběhů mých studentů, že pro hraní na klavír potřebujete časovou flexibilitu, možnost absolvovat lekce tehdy, kdy se vám to hodí nejlépe a nevázat se na dojíždění nebo konkrétní data a termíny.

To všechno pomůže vyřešit online výuka. A tak jsem spojila dohromady veškerou svoji klavírní expertízu, všechny své zkušenosti s výukou mírně pokročilých studentů a zkušenosti s vedením online kurzů a vytvořila jsem tento jedinečný online kurz pro mírně pokročilé.

Kurz, ve kterém máte možnost nechat se vést pod mým pečlivým, profesionálním a přitom lidským a motivujícím vedením. Protože to, co já chci předat vám a všem svým studentům, je nejen to, aby se vám dobře hrálo na klavír a abyste věděli přesně, jak máte pracovat se svou rukou a svými prsty, jak cvičit a jak efektivně řešit jakékoli klavírní problémy a výzvy, které máte, ale chci vám také předat moji bezmeznou lásku k hudbě a ke hře na klavír. Chci, abyste se u klavíru cítili skvěle!

Tento kurz je pro vás vhodný, pokud

 • už máte základy hry na klavír za sebou,
 • buď jste absolvovali můj online kurz pro dospělé začátečníky,
 • nebo jste už v minulosti hráli a nyní byste si hraní chtěli osvěžit a dostat se opět do formy, ale už se vám nechce opakovat úplné začátky,
 • vás hraní na klavír baví a chtěli byste se dál zlepšovat!

Co je prima umět na klavír (ale není to podmínkou pro vstup do tohoto kurzu)

 • umět pojmenovat tóny na klaviatuře a znát rozdělení oktáv
 • zahrát stupnici dohromady v protipohybu
 • hrát kvintakord s obraty a malý rozklad
 • umět zahrát tři základní klavírní úhozy legato, portamento a staccato
 • hrát oběma rukama dohromady skladby na jednoduché úrovni
 • hrát se základní dynamikou
 • počítat základní rytmické hodnoty
 • pracovat s pravým pedálem – pokud ještě neovládáte perfektně synkopickou výměnu pedálu, v tomto kurzu je spousta prostoru a možností to doladit
 • aspoň trošku samostatně číst noty ve smyslu základní orientace houslovém i basovém klíči v rámci notové osnovy – pokud se ještě necítíte jistí ve čtení not, tak to nevadí, protože vám se čtením not budu po celou dobu kurzu pomáhat a budete mít spoustu příležitostí na tom pracovat

Tento kurz pro vás není vhodný, pokud

 • ještě hrát na klavír vůbec neumíte a teprve se chystáte začít. V tom případě bych vám doporučila můj online kurz pro dospělé začátečníky a tento kurz pro mírně pokročilé až potom.
 • nechcete investovat čas a energii do cvičení. Bez toho se totiž žádné výsledky samy nedostaví.

Toto vás čeká v kurzu pro mírně pokročilé

PŘÍPRAVA NA ZAČÁTKU

Nejprve vám pomohu zorientovat se v členské sekci a v harmonogramu kurzu. Poté načrtneme vaši optimální cestu tímto kurzem díky vašemu individuálnímu studijnímu plánu.

MODUL 1: TECHNIKA

V prvním modulu podpoříme růst vaší klavírní techniky, abyste se krásně rozehráli na celý kurz dopředu. Obohatíte vaše rozehrávání o stupnice v rovném pohybu a naučíte se efektivní technicky cvičení pro nácvik rychlých pasáží. Na výběr budete mít ze dvou klavírních etud, které nakopnou vaši techniku.

MODUL 2: STARÁ HUDBA

Druhý modul je věnovaný tzv. staré hudbě, tedy hudbě renesanční a barokní. Naučíte se elegantní cembalový doprovod pomocí arpeggia a zvládnete základy vícehlasé hry, tzv. polyfonie, bez které se neobejdete při interpretaci skladeb např. od J. S. Bacha.

MODUL 3: KLASICISMUS

Ve třetím modulu se přesuneme do období hudebního klasicismu. Naučíte se hrát typické klasicistní figurativní doprovody, které senzačně využijete také při improvizaci doprovodů písní. Na výběr budete mít dvě klasické skladby, které vám pomohou docílit čistého průzračného klasicistního zvuku a vytříbí váš klavírní úhoz.

MODUL 4: MUZIKANTSKÝ TRÉNINK

Praktické propojení hudební teorie s hrou na klavír podpoří vaši hudební paměť a prohloubí porozumění skladbám, které hrajete. Zorientujete se perfektně v durových i mollových tóninách a naučíte se rozpoznat tóninu skladby podle předznamenání. Vaše rozehrávání zpestříme hrou nových stupnic, jako jsou stupnice mollové a chromatická.

MODUL 5: POKROČILEJŠÍ PRÁCE S PÍSNÍ

Naučíte se krásné doprovody k písním, které budou znít opravdu profesionálně. Kromě lidových písní vás čeká také filmová hudba.

MODUL 6: ROMANTISMUS

V šestém modulu zavítáte do epochy hudebního romantismu. Na dvou nových skladbách proniknete do zvukových tajů romantické hudby. Naučíte se odlišovat rozmanitý klavírní úhoz a vyjadřovat vaší hrou pestrou škálu emocí.

+ NOVINKA! 2 BONUSOVÉ WORKSHOPY

V průběhu kurzu proběhnou 2 bonusové workshopy, díky kterým se budete cítit u klavíru ještě víc jistější a sebevědomější!
BONUSOVÝ WORKSHOP 1: ZÁKLADY TVOŘENÍ PRSTOKLADŮ
BONUSOVÝ WORKSHOP 2: IMPROVIZACE DOPROVODŮ PÍSNÍ

Co vám přinese kurz pro mírně pokročilé?

 • 20 krásných pečlivě vybraných skladeb na mírně pokročilé úrovni doplněné praktickými cvičeními na růst vaší techniky, které čekají jen na to, až se je začnete učit, budou vás bavit a pomohu vaše hraní postupně dál budovat.
 • Zefektivníte vaši práci u klavíru. Naučíte se pokročilejší postupy a metody cvičení na klavír, které vám výrazně usnadní a urychlí cvičení skladeb, naučíte se dovést skladby do rychlého tempa a rychleji se začnete učit zpaměti. Naučíte se využít čas strávený u klavíru na maximum.
 • Zlepšíte se v tvorbě klavírního tónu a používání různých druhů úhozů, které ovlivní výsledný zvuk a barvu vaší hry. Výuka úhozu je spojena s volným zápěstím a správným použitím váhy paže i postavením ruky. Už žádné křečovité nebo ztuhlé hraní!
 • Prohloubíte si znalosti z hudební teorie. Osvojíte si například tvoření mollových stupnic, vedlejší harmonické stupně, naučíte se poznat tóninu skladby podle předznamenání a mnoho dalšího. Veškerá teorie bude jako vždy v mé výuce úzce propojena s praxí, abyste si vše mohli ihned vyzkoušet zahrát a o to kvalitněji si to zapamatovali.
 • Naučíte se základy správného tvoření prstokladů. Když budete v budoucnu hrát skladbu nebo písničku, ve které prstoklady uvedené nejsou, budete si vědět rady.
 • Naučíte se improvizovat krásné doprovody k písním. Slovo improvizace u klavíru vám přestane nahánět hrůzu. Osvojíte si paletu krásných doprovodů a naučíte se je používat v praxi na písničkách.
 • Naučíte se optimálně budovat váš klavírní repertoár v dlouhodobém horizontu, abyste co nejefektivněji a zároveň rovnoměrně rozvíjeli techniku vaší hry i hudební prožitek a výraz a dokázali pracovat konzistentně, rozvíjet se a zbytečně nebloudit v kruhu a neztrácet čas.

Jak kurz probíhá

Trvání kurzu

Online kurz začíná 7. 1. 2023 a potrvá 4 měsíce.

Členská sekce

V den zahájení kurzu vám pošlu přístupy do členské sekce. Kurz probíhá online, takže pro přihlášení a sledování videí potřebujete připojení k internetu. Kurz můžete absolvovat na mobilu, tabletu, notebooku nebo počítači.

Na začátku si rozvrhnete váš cvičební plán

Protože je v kurzu pro vás připraveno mnohem víc skladeb, než se dá stihnout nacvičit za 4 měsíce, na začátku si vytvoříte s mojí pomocí váš osobní cvičební plán. Jsou cvičení a lekce, které budou hrát všichni studenti, a pak si v rámci připraveného repertoáru vyberete, kterým skladbám se budete v průběhu kurzu více věnovat, a které dotáhnete do konce.

Není cílem tohoto kurzu, abyste zahráli úplně do poslední notičky všechno, co jsem pro vás připravila. Cílem je naučit vás strategicky přemýšlet nad vaším repertoárem a pracovat na něm tak, abyste se zlepšovali, ale necítili se přehlcení. Tuto techniku učení se hře na klavír pak budete moct využívat v budoucnu mnoho let dopředu a velmi vaše hraní zefektivní a budete stále sklízet výsledky.

Kurz je rozdělen do 6 tematických modulů

Moduly kopírují tradiční schéma stavby optimálního klavírního repertoáru. Logicky na sebe navazují a probíraná látka se pěkně postupně nabaluje tak, abyste se neustále posouvali technicky i výrazově ve vaší hře na klavír.

22 výukových lekcí

Lekce v tomto kurzu jsou připravené jako výuková videa + texty. Délka videí se pohybuje mezi 15-60 min. Některé lekce mají více částí, abyste na nich mohli pracovat postupně.

Na rozdíl od mého kurzu pro začátečníky, lekce v tomto kurzu neprobíhají každý den, ale jsou rozprostřené do každého tématu podle toho, co vás chci v danou chvíli naučit. Podle náročnosti jednotlivých lekcí vám vždy doporučím, kolik nejméně času budete potřebovat na jejich vypracování.

Výukové materiály a noty

Se vstupem do kurzu obdržíte perfektně zpracované výukové materiály obsahující všechna cvičení a noty na skladby, které na vás v kurzu čekají.

3x individuální zpětná vazba na vaše hraní

V tomto kurzu budete mít možnost využívat individuální konzultace se mnou a mým týmem skvělých klavírních lektorek. Po každých 2 modulech budete mít možnost zasílat nahrávky vašeho domácího cvičení pro získání individuální na míru zpracované zpětné vazby, ve které se přesně dozvíte, co už hrajete dobře a na čem byste ještě měli pracovat.

Soukromá skupina na Facebooku pouze pro členy kurzu

24/7 podpora mého týmu a vašich spolužáků, možnost ptát se, sdílet vaše pokroky, přijít si pro podporu a motivaci kdykoliv to budete potřebovat. Ve skupině navíc budete mít možnost získat zpětnou vazbu na vaše hraní i od vašich spolužáků.

Emailová podpora a průvodce kurzem

Budu vás kurzem provázet pomocí podpůrných emailů, ve kterých vám vždy dám vědět, co všechno se v kurzu bude dít. Budu vám posílat přístupy do odemčených lekcí a shrnu vám, jaké úkoly vás v lekci nebo daném týdnu čekají. Nemusíte si harmonogram kurzu hlídat sami, necháte se ode mě vést.

Online koncert

V závěru kurzu budete mít možnost zahrát si na online koncertě. Neznám lepší motivaci pro dotažení vašich skladeb do konce a ten pocit odevzdání vaší práce po celém kurzu! Navíc při přihlášení na koncert získáte 1x BONUSOVOU ZPĚTNOU VAZBU na koncertní skladby přímo od Evy Lorenc!

Jdete do toho?

Dejte mi vědět, až začne další běh kurzu!

Jaké zkušenosti s kurzem mají moji absolventi?

Zkušenosti absolventů

S kurzy Evičky se pojí mé samotné začátky u klavíru. Jako klavírem nepolíbený nadšenec jsem absolvovala kurz pro začátečníky a s nadšením i pokračovací kurz. S osobitým přístupem nás Evička vtáhla do klavírního světa. V kurzu nás čekalo plno krásných skladeb a přiměřené množství teorie (nikoli však zbytečné, ale přesně takové, kterou jsme využili při hraní a k rozšíření obzorů k danému tématu – to vše hezky zapadlo do sebe jako ozubená kolečka a každé téma tak bylo komplexní). To vše přehledně rozčleněné do jednotlivých modulů a lekcí. Celému kurzu nechyběl nakažlivý optimismus a elán lektorky. Dále mi kurz přinesl nesčetně rad, kterých si opravdu velmi cením a které moji hru posunuly o velký kus vpřed. Zmínit musím i skvělou komunikaci v „klavírní skupině“, zpětné vazby a závěrečný koncert (který dokáže vyhecovat jako nic jiného!). Superlativ bych vymyslela ještě plno. Závěrem bych chtěla vyjádřit obrovské DÍKY přímo Evičce, protože si u klavíru plním velký sen a ona je toho součástí. Děkuji za ty pocity radosti a štěstí, když si zahraji krásné skladby, protože na tom máš podíl.
Pavla Cichrová
Kurz vede nejlepší paní učitelka, milá, ochotná, vše krásně vysvětlí, kdyby byli všichni pedagogové jako ona, tak máme úžasné školství. Splnila mi můj dětský sen. Když jsem do jejích kurzu nastoupila, uměla jsem vybrnkat pár melodií pravou rukou, teď dokážu zahrát krásné skladby oběma rukama a hlavně se dokážu sama naučit další skladby. Jedním slovem jsou Eviččiny kurzy úžasná volba.
Eva Prokopová
Do tohoto kurzu jsem vstupovala s docela velkým očekáváním, protože jsem měla za sebou již první kurz pro úplné začátečníky, který mě naprosto nadchl po všech stránkách. A někdy se říká, že když čekáme hodně, tak jsme pak zklamaní, ale to se v tomto případě rozhodně nestalo. I tento navazující kurz moje očekávání zcela předčil. Vysoká kvalita všech videí, vše perfektně vysvětleno, láskyplný přístup naší paní učitelky – to, co jsem očekávala se splnilo.
V čem kurz moje očekávání předčil byla jeho obrovská „nadupanost“. Je mnohem hutnější než první kurz. Obsahuje hodně nádherných skladeb. Učí se zde spousta nových klavírních dovedností a laťka je posunuta opravdu o pořádný kus výš. Nejednou jsem se u tohoto kurzu zapotila, např. když jsem poprvé zkoušela hrát stupnici v rovném pohybu :-). No, ale teď už ji hraju s přehledem. Jde o to, nevzdát to při prvním návalu frustrace, ale pokračovat dál a úspěch se dostaví! I když se píše, že je to kurz dlouhý 12 týdnů, já jsem měla o zábavu postaráno po celý rok! I proto si myslím, že i když se na první pohled může zdát cena vysoká, určitě neplatíte jen za několika týdenní kurz. Všechna videa a materiály vám zůstávají navždy a budete s nimi pracovat ještě dlouhé měsíce (roky) po skončení kurzu. Kurz z celého srdce doporučuji všem nadšeným novopečeným pianistům každého věku!
Jana Kamarádová
Tento kurz pro mírně pokročilé začátečníky naprosto splnil má očekávání ve vztahu k rozvoji mých (dosavadních chabých) klavírních dovedností a zkušeností, k čemuž mi výrazně pomohl velice příjemný a didakticko-lidský přístup lektorky Evy Lorenc. V kurzu jsem se dozvěděl jak cvičit, bez čehož hraní na jakýkoliv nástroj prostě nejde, jak vnímat nové (nově učené) skladby, a to nejen jako ťukání do správních kláves, ale jako určitý hudební projev, kterým se autor snažil něco vyjádřit. Kurz mi významně pomohl jak v rozvoji klavírní techniky, ale i hudební teorie.
Pavel
Vďaka kurzu a hlavne vďaka úžasnej učiteľke Evičke, som zvládla základy hry na klavír. Nikdy by som neverila, že to môže fungovať. Skúšala som rôzne online návody, ale nedokázala som sa naučiť ani základnú stupnicu. Veľmi oceňujem prístup, spôsob výučby a hlavne podporu, ktorej sa nám študentom dostáva aj po skončení kurzu vo facebookovej skupine. Dúfam, že časom vznikne ďalší pokračovací kurz. Choďte do toho, neľutujete 😊
Erika Sener
Ďakujem Evi Eva Lorenc za skvelý kurz, predčil akékoľvek moje očakávania ☺️ Mne sa napr. páči, ako sú urobené videá: veľmi detailne a zrozumiteľne vysvetlená celá problematika vrátane praktického prevedenia. Človek sa má možnosť vracať k jednotlivým pasážam a väčšinou si tak všimne veci, ktoré predtým z akéhokoľvek dôvodu nezaregistroval alebo im celkom nerozumel. Nadobudnuté vedomosti a skúsenosti však v určitom momente začnú do seba pekne zapadať a systematickým cvičením sa človek posúva vpred, čo samozrejme každého teší 🙂 Veľmi oceňujem aj Tvoje nahrávky, keď ich mám dostatočne napočúvané, ľahšie sa mi potom cvičí, pretože už mám konkrétnu predstavu o tom, ako by to malo znieť. Na nete som našla napr. viacero verzií Nemocnej panenky, ale z pohľadu prednesu a precítenia tej skladby sa Ti nevyrovnala ani jedna… myslím, že pre viacerých z nás si skvelou inšpiráciou. Držím palce v pracovnom, aj súkromnom živote 😊
Darina Chmúrna

Se vstupem do kurzu pro mírně pokročilé získáte tyto bonusy:

Bonusy

BONUS 1
2 zbrusu nové workshopy (v celkové hodnotě 2 990 Kč)

Když jsem se studentů ptala, co praktického by chtěli u klavíru opravdu umět, kromě hraní krásných skladeb a zlepšování hry i techniky, opakovaly se stále stejné odpovědi:

 1. Chci si umět sama vytvořit prstoklady u skladby, kde nejsou uvedené!
 2. Chci umět improvizovat doprovody k písničkám, vzít si noty na písničku a prostě si sednout a začít hrát.

Připravila jsem pro vás 2 nové workshopy:

 • WORKSHOP ZÁKLADY SAMOSTATNÉHO TVOŘENÍ PRSTOKLADŮ (v hodnotě 1 495 Kč)
 • WORKSHOP IMPROVIZACE DOPROVODŮ PÍSNÍ (v hodnotě 1 495 Kč)

Díky nic budete u klavíru ještě samostatnější, sebevědomější a budete se při hraní cítit prostě SKVĚLE!

BONUS 2
Zásoba not na hraní do budoucna (v hodnotě 489 Kč)

Jedním z nejtěžších úkolů pro klavíristu je vybrat si správně repertoár a odhadnout svoji úroveň. Proto jsem tento úkol vzala na sebe a připravila pro vás sbírku perfektně padnoucích skladeb, které se budete moct začít učit po dokončení kurzu. Sbírka obsahuje skladby z klasiky i populární melodie.

BONUS 3
3x individuální profesionální zpětná vazba (k nezaplacení)

V průběhu kurzu máte možnost získat 3x profesionální zpětnou vazbu ode mě a mého týmu klavírních lektorek individuálně vám na míru. Vždy po dokončení dvou modulů kurzu nám můžete zaslat nahrávky vašeho domácího cvičení a my vám přesně poradíme, na čem máte ještě dál pracovat, a také vás maximálně motivujeme do dalšího cvičení!

BONUS 4
Bonusová zpětná vazba od Evy Lorenc (k nezaplacení!)

Přihlášením na koncert mi dáte najevo, že jste rozhodnutí část svého repertoáru dotáhnout opravdu do konce. Pokud veřejně vystoupíte na online koncertě v závěru kurzu, získáte přímo ode mě bonusovou zpětnou vazbu na vaše koncertní nahrávky, takže budete mít možnost vaše skladby do koncertu opravdu senzačně dopilovat a cítit se na koncertě sebevědomě a jistě!

BONUS 5
Sleva na nákup klavíru (5-15 %)

Možná se vstupem do mírně pokročilého kurzu toužíte po lepším nástroji. Proto jsem pro vás domluvila výhodnější cenu akustických klavírů v prodejně Piano Classic v Benátkách nad Jizerou. Pan majitel Son Pham nabízí mým studetům slevu 5-15 % na nákup akustického klavíru.

A pokud preferujete digitální piana, domluvila jsem pro vás slevu 5 % na jakoukoli značku digitálních pian v eshopu CMI Music s.r.o.

Stále váháte, zda online kurz pro mírně pokročilé je pro vás vhodný?

Pokud se bojíte, že ještě nehrajete tak dobře a na tento kurz ještě nejste dostatečně připraveni…

Když od svých studentů slyším větu “ještě nejsem dostatečně připraven/á“ nebo “ještě to moje hraní není úplně perfektní”, je to často o pocitu “nejsem-dost-dobrá” a strachu z neúspěchu, strachu z odsouzení okolím nebo pocit přetížení. Protože upřímně, perfektní to nebude nikdy – ani když budete hrát 10x těžší repertoár, než teď!

Hraní na klavír je CESTA. Je to cesta sebepoznávání, neustálého růstu a objevování krás klavírní hudby a možností tohoto úžasného nástroje.Je to neustálá snaha dosáhnout toho ideálu, který je ale vždycky o něco dál a výš, než my, a my se jen snažíme se k němu prohrát. Je to prostor pro práci na sobě sama a osobní růst, který trvá celý život.

Co je nejdůležitější je uvědomit si, co chcete vy. Chcete se stále cítit ustrašení, ne dost dobří, mít pocit, že vám hraní nejde tak, jak byste si přáli a vytrácí se vám z něj radost? Anebo začnete důvěřovat sami v sebe, necháte se vést svým srdcem a uděláte ten první krok za vaší spokojeností u klavíru?

Pokud se bojíte, že všechen ten obsah z kurzu nezvládnete vstřebat nebo na to nebudete mít dostatek času…

V kurzu je pro vás připraveno opravdu hodně skvělého obsahu. Proto jakmile do něj vstoupíte, uděláte si s mou pomocí osobní plán vašeho cvičení, takže budete vědět, čím máte začít a jak se v kurzu zorientovat.

A pamatujte si: hraní na klavír NENÍ ZÁVOD! No a co, že vám trvá nacvičit nějakou skladbu déle, než někomu jinému? Každý z nás máme své individuální tempo učení nových věcí a to je naprosto v pořádku. Hraní na klavír vám má přinášet do života radost. A pokud ji cítíte, tak je jedno, jestli se novou skladbu v tomto kurzu budete učit týden nebo měsíc.

A protože já tohle znám a respektuji individualitu každého mého studenta, přístupy do tohoto kurzu vám zůstanou už napořád. Takže pokud se opravdu dostanete do situace, že přestanete mít na cvičení čas, všechny návody, lekce a materiály na vás stále budou čekat v členské sekci a vy se k nim budete moci kdykoli vracet.

Navíc v tomto kurzu nejste ve škole, takže vám nikdo nebude dávat špatné známky za to, jak rychle a jak dobře jste se skladbu naučili, nebo jestli jste k určitému datu viděli všechny lekce. Do tohoto kurzu jdete proto, abyste si plnili váš sen a průběžně pracovali na vašem hraní na klavír.

Vaše nejčastější dotazy

 • Kdy kurz začíná?
  Kurz začíná 7. 1. 2023 a trvá 4 měsíce.
 • Stačí mi na tento kurz keyboard?

  Jestli už mě znáte nějakou dobu, tak víte, že keyboard nepovažuji za plnohodnotný nástroj pro klasické hraní na klavír. Nicméně chápu a respektuju vaše možnosti, takže ano, keyboard vám stačí. Ale bohužel vám nemohu garantovat, že na něj dokážete vykouzlit všechny barvy klavírního tónu,různé vrstvy zvuku a různé úhozy, které vás budu v kurzu učit. Tímto kurzem už prošla řada absolventů, kteří hráli na keyboard.Pokud byste chtěli před začátkem kurzu nebo v jeho průběhu investovat do lepšího nástroje, než který máte, připravila jsem v kurzu také slevy na pořízení klavírů a ráda vám pomůžu pořízení vašeho nového miláčka na domácí cvičení zkonzultovat – napište mi. 🙂

 • 4 měsíce je poměrně dlouhá doba, takže rozhodně nevydržím takové tempo, jako v kurzu pro začátečníky

  Na to jsem myslela už při vytváření kurzu a konzultovala jsem optimální harmonogram kurzu i přímo se studenty a absolventy. Kurz pro mírně pokročilé je postupně rozložen do 4 měsíců, lekce neprobíhají každý den, a také jsou v kurzu zakomponované volné týdny, které máte určené pouze pro cvičení konzultace skrze zpětné vazby.Tempo kurzu je přizpůsobené vyšším požadavkům na úroveň hraní, které na vás budu mít, a zároveň je přizpůsobené i tomu, abyste i přesto, že někam odjedete či onemocníte a vynecháte cvičení na klavír, kurz zvládli absolvovat.

  Navíc po skončení kurzu vám ponechám přístupy do celé členské sekce, ke všem materiálům i lekcím, takže budete mít možnost se tam kdykoli vrátit a pracovat zcela vlastním tempem.

 • Během kurzu odjíždím na dovolenou / pracovní cestu / bojím se, že onemocním. Nemám to radši nechat na příště?
  Nikdy se nedá předem naplánovat, co bude, na tak dlouhou dobu dopředu, ale věřím, že pro vás i pro mě bude časové rozvržení kurzu příjemné a dobře vše společně zvládneme.
  A i kdyby se náhodou stalo, že byste nestihli projít všechny lekce, přístupy do členské sekce vám po skončení kurzu zůstanou napořád, abyste se mohli k nedodělaným lekcím kdykoli v budoucnu vrátit.Navíc, tento kurz budu díky jeho výjimečnosti i délce otevírat jenom jednou ročně, abych si mohla rozložit energii během roku i na další projekty, které mě čekají. Proto doporučuji vstoupit, když je kurz otevřený a neodkládat to na příště. I kdybyste kurz nestihl/a docvičit celý, máte tam připraveno hodnotného obsahu tak na rok dopředu a budete se moct posunovat v hraní na klavír s jasnými krásnými návody nadále!
 • Musím být v průběhu kurzu připojená na internetu v určitý čas, abych mohla absolvovat lekce nebo jsou předtočené? Nejsem totiž tak časově flexibilní a nerada bych, aby mi něco uteklo.
  Lekce jsou připravené v členské sekci a můžete je absolvovat kdykoli během dne – ráno před odchodem do práce, večer, až děti usnou..vše je přizpůsobeno tak, abyste mohla v kurzu pracovat naprosto flexibilně a přizpůsobit hraní vašim individuálním potřebám.
 • Uvažuji o vstoupení do kurzu, ale teď zrovna se mi to moc nehodí. Kdy bude probíhat další kurz?

  Tento kurz otevírám pouze 1x ročně. Pokud tedy váháte, doporučuji se přihlásit v právě otevřeném přihlašovacím termínu, jinak byste museli celý další rok čekat a odložit plnění vašeho klavírního snu na dobu neurčitou. I kdybyste kurz nestihl/a docvičit celý, máte uvnitř připraveno hodnotného obsahu tak na rok dopředu a budete se moct posunovat v hraní na klavír s jasnými krásnými návody i nadále!