Moje povolání se nedá shrnout do jednoho slova. Jsem zároveň klavíristka, pedagožka a spisovatelka. Tato tři moje životní povolání však úzce souvisí jedno s druhým, a já je nevnímám jako tři oddělené složky, ale jako jeden dokonalý celek, který se vzájemně propojuje a doplňuje.

Hraju na klavír

Už odmalička mě fascinoval svět klavírní hudby a tato vášeň trvá dodnes. Ať už doma cvičím a jsem se svou hudbou sama, nebo hraju na koncertě a sdílím své hudební myšlenky a emoce se svými posluchači, klavírní hudba mě naplňuje a prosvěcuje můj život. Právě láska k hudbě mi pomohla vytrvat při náročném studiu hry na klavír na konzervatoři i vysoké škole, ale i překonat některá těžká období v mém osobním životě. Jak hraju na klavír si můžete poslechnout v sekci nahrávky.

Učím

Povolání klavírního pedagoga má jednu velkou výhodu – je neuvěřitelně pestré, a to hned v mnoha ohledech. Pracuji denně s lidmi všech věkových kategorií, od úplně malých dětí po dospělé. Každý člověk je jiný a proto i každý můj žák cítí hudbu trochu jinak. Baví mě sdílet své nadšení pro klavírní hudbu s dalšími lidmi, předávat jim své znalosti a zkušenosti, a těším se z úspěchů a pokroků svých žáků.

Píšu

Odjakživa mám ráda knížky a vždycky jsem snila, že také jednou nějakou sama napíšu. V loňském roce jsem se konečně odhodlala a začala dávat své nápady na papír. Nejprve vznikla pohádka pro děti „O Bětušce a zakletém princi“, potom následovalo založení tohoto klavírního blogu a řada eBooků ze světa klavíru. Nejnovější z nich nese název „Pohádkově snadné čtení not pro malé klavíristy“ a učím v něm čtení not děti, které se učí hrát na klavír.

Dělám to, co mě baví

…a to je na tom všem to nejlepší. Nedokážu si představit, že bych musela trávit spoustu času v práci, která by mě nebavila a nenaplňovala. Moje práce spočívá v tom, že aktivně propojuji své největší záliby se svým povoláním – hraní na klavír, učení a psaní. Má práce je také velmi pestrá – každý den jsem v kontaktu se spoustou lidí, ať už jsou to mí žáci nebo mí čtenáři, a ti mi zpětně přinášejí energii a inspiraci do další práce.